A pénz és a City

Mondhatjuk, hogy a Manchester City új tulajdonosai az agresszív átigazolási politika hívei.

Gazdagék arabból három nap alatt akkora felhajtást okoztak átigazolási fronton, mint a futballtörténelemben korábban senki, észrevétlen szürke kis klubból hirtelen az európai foci gigászai közé léptek. Legalábbis szóban, mert az új tulajdonosok által felbuzdított klubvezetés máris fontszázmilliókkal dobálózik, és kétséget sem hagy afelől, hogy télen aztán tényleg világraszóló dolgok fognak történni Manchesterben.

A nagyszájú tulajdonosok persze még nem tudják, hogy a pénz nem minden. Sok pénze másnak is van, például a Chelsea-nek, amely két éve képtelen bármi fontosat nyerni, pedig a szakmai stábnak csak ki kell néznie, kit szeretne megszerezni, és másnap már érkezik is a hivatalos ajánlat a kiszemelt aktuális klubjának. Aztán kiderül, hogy mégsem annyiból áll a focista szerződtetése, hogy elővesszük a csekkfüzetet és megírjuk a zsíros összegről szóló számlát és a siker sincs feltétlenül összefüggésben hirtelen megszerzett szupersztárok számával.

Ronaldinho, Buffon, Nistelrooy, Kaká, Cristiano Ronaldo - ezek a nevek már mind elhangzottak az elmúlt három napban, mint a City legfontosabb kiszemeltjei, és az arabok valószínűleg meg is vannak győződve arról, hogy bármelyiket megkaphatják, csakúgy, mint otthon az "asszonypiacon" a kiszemelt nőt.

Nem vennénk mérget rá, hogy a Manchester City három éven belül angol bajnok és komoly BL-esélyes lesz, miként arra sem, hogy a fent említett játékosok bármelyikét sikerül majd megszerezniük. Sikereket elérni a mai futballban összetettebb dolog annál, mint felelőtlenül szórni a pénzt, és ezt hamarosan az arabok is megtapasztalják majd. Addig is talán hasznos lehetne valamiféle PR-gárdát szerződtetni, mert sok szimpatizánst nem sikerült szerezni az elmúlt napokban, a City egyelőre csak nagyszájú, öntelt arab milliárdosok unaloműző játékszerének látszik...

Világbajnoki selejtező eredmények:

A magyar válogatott csoportjában nyert Albánia és Dánia is, előbbi Máltát, utóbbi Portugáliát győzte le a világbajnoki selejtezők szerdai játéknapján.

Az 1. csoportban a magyar válogatott vereséget szenvedett Stockholmban, Erwin Koeman alakulata 2-1-re kapott ki Svédországtól. A csoport és az egész játéknap legnagyobb meglepetését Dánia szolgáltatta, amely elképesztő hajrájának köszönhetően 3-2-re tudott nyerni Portugáliában. A csoport harmadik összecsapásán Albánia könnyedén győzte le hazai pályán Máltát.

Az angol válogatott Theo Walcott triplájával verte Horvátországot, míg az olasz nemzeti keret Daniele De Rossi duplájával győzte le Grúziát. A francia válogatott javított szombati veresége után, Henryék hazai pályán Szerbiát győzték le. A német válogatottban Klose ugyan mesterhármast szerzett, de a Nationalelf így is csak egy 3-3-as döntetlent játszott Finnországban.

1. csoport:

Albánia-Málta 3-0 (1-0) gól: Bogdani (45.), Duro (84.), Dallku (90.)

Svédország-Magyarország 2-1 (0-0)

Portugália-Dánia 2”“3 gól: Nani (42.), Deco (86.), ill. Bendtner (84.), Poulsen (90.), Jensen (90+2.)

2. csoport:

Lettország-Görögország 0-2 (0-1) gól: Gekasz (10., 49.)

Svájc-Luxemburg 1-2 (1-1) gól: Nkufo (43.), illetve Strasser (28.), Leweck (86.)

Moldova-Izrael 1-2 (1-2) gól: Picusciac (1.), illetve Golan (39.), Saban (45.) piros lap: Golovatenco (64., Moldova)

3. csoport:

San Marino-Lengyelország 0-2 (0-1) gól: Smolarek (36.), Lewandowski (67.)

Szlovénia-Szlovákia 2-1 (1-0) gól: Novakovic (23., 82.), illetve Jakubko (83.)

Észak-írország - Csehország 0-0

4. csoport:

Finnország-Németország 3-3 (2-2) gól: Johansson (33.), Vayrynen (43.), Sjölund (53.), illetve Klose (38., 45., 83.)

5. csoport:

Törökország-Belgium 1-1 (0-1) gól: Emre Belözoglu (74. 11-esből), illetve Sonck (31.)

Bosznia-Hercegovina - Észtország 7-0 (2-0) gól: Misimovic (25., 30., 56. a másodikat 11-esből), Muslimovic (58.), Dzeko (60., 73.), Ibricic (89.)

6. csoport:

Andorra-Fehéroroszország 1-3 (0-1) gól: M. Pujol (66. 11-esből), illetve Verhovcov (36.), Rogyionov (78.), Hleb (89.)

Horvátország-Anglia 1-4 (0-1) gól: Mandzukic (78.), illetve Walcott (26., 59., 82.), Rooney (63.) piros lap: R. Kovac (51. Horvátország)

7. csoport:

Franciaország-Szerbia 2-1 (0-0) gól: Henry (54.), Anelka (64.), illetve Ivanovic (76.)

Litvánia-Ausztria 2-0 (0-0) gól: Danilevicius (51., 57.)

8. csoport:

Olaszország-Grúzia 2-0 (1-0) gól: De Rossi (16., 89.)

Montenegró-írország 0-0

9 csoport:

Izland-Skócia 1-2 (0-1) gól: Gudjohnsen (76. 11-esből), illetve Broadfoot (18.), Robson (59.) piros lap: McManus (75. Skócia)

Macedónia-Hollandia 1-2 (0-0) gól: Pandev (77. 11-esből), illetve Heitinga (46.), Van der Vaart (59.)

BL: Rómában nyert a Kolozsvár, Marseille-ben a Liverpool

Nyolc mérkőzéssel megkezdődött a labdarúgó Bajnokok Ligája idei csoportköre. Az első napon a kétfrontos francia-angol párharcot a szigetországiak nyerték, a Chelsea ugyanis hazai pályán 4-0-ra verte a Bordeaux-t, míg a Liverpool hátrányból állt fel Marseille-ben (1-2). Bemutatkozott két újonc is, a román CFR Cluj hatalmas meglepetésre 2-1-re nyert az AS Roma otthonában, míg a kiválóan védekező ciprusi Anorthoszisz Famaguszta 0-0-t ért el a sokkal esélyesebb Werder Bremen otthonában.

Bajnokok Ligája, 1. forduló, D csoport:
      Olympique Marseille (francia) - FC Liverpool (angol) 1-2 (1-2)
      Marseille, Vélodrome
      v.: Konrad Plautz (osztrák)
      Marseille: Mandanda - Bonnart, Hilton, Zubar, Taiwo - Cana, Cheyrou - Kone (Samassa, 75.), M'Bami (Valbuena, 41.), Ben Arfa (Ziani, 57.) - Niang
      Liverpool: Reina - Arbeloa, Carragher, Skrtel, Dossena - Mascherano, Gerrard (Benajun, 69.), Lucas Leiva - Kuyt (R. Keane, 85.), Torres (Riera, 65.), Babel
      gól: Cana (23.), illetve Gerrard (23., 32. - a másodikat büntetőből)

Oda-vissza verték egymást idegenben tavaly a Liverpool és a Marseille labdarúgói a Bajnokok Ligája 2007-2008-as csoportkörében, a franciák az Anfield Roadon meglepetésre 1-0-ra győztek, erre válaszul tavaly decemberben 4-0-ra győztek a Vörösök.
      Minden idők legnagyobb hazai kupaveresége után a Marseille fogadkozott, ezúttal nem rohan bele ekkora pofonba. A hazaiak ennek megfelelően támadó csapatot raktak össze, papíron ugyan csak Niang jelentette az egyetlen csatárt, ám M'Bami pályára kerülés jelezte, akad még olyan labdarúgó, aki veszélyes lehet a kapura.
      A vendégeknél ugyan Steven Gerrard, Fernando Torres és Javier Mascherano is sérüléssel bajlódott, ám természetesen a BL-re felépültek. Hat percig kellett várni az első veszélyes helyzetre, akkor Fernando Torres száguldott a bal szélen egészen az ötösig, ám Zubar szépen szerelte. Gerrard szögletét követően Torres fejelt, Mandanda résen volt.
      ítvette a kezdeményezést a Marseille, Koné, Ben Arfa és Niang jól szervezte a játékot, a 14. percben utóbbi kapott kiváló labdát, ám körülményesen vette át, s ziccerben éles szögből a léc fölé bombázott. Válaszul a 15. percben Babel villant, ám hiába játszotta át magát a védőkön, 14 méterről a léc fölé lőtt. Egy perc múlva Gerrard lövését Mandanda bravúrral tolta szögletre a bal alsó sarok elől.
      A gyors hazai támadások a 23. percben értek góllá, Cheyrou pazarul emelt a lesre játszó védők mögé, Carragher kicsit beragadt, így Cana egyedül indulhatott kapura, s ha már ekkora helyzetbe került, okosan lőtt Reina mellett a hálóba (1-0). Három perc múlva jött a válasz, Torres a 16-os jobb sarkától visszagurított, Gerrard pedig úgy nyesett kapura a labda alá, hogy az ötösön álló Mandandának esélye sem volt, így tétlenül nézte, ahogy a labda a hosszú, jobb sarokba hullott (1-1).
      A 31. percben Carragher hosszú labdáját Babel a 16-oson belül érte utol, ahol Bonnart buktatta. A jogos büntetőt Gerrard a bal kapufa segítségével lőtte hálóba, ám Plautz játékvezető megismételtette. Gerrard nem esett kétségbe, ugyanoda lőtt (1-2). Egy perccel később Taiwo lapos passzát Niang centikkel pörgette a jobb kapufa mellé.
      A második játékrészt Koné két helyzete vezette be, majd a 62. percben Hilton kísérletét védte biztosan Reina kapus. A 66. percben Koné pazarul sarkazott vissza az ötös jobb oldali sarkától, de a ziccerben érkező Ziani izomból kilőtte a labdát a lelátóra.
      A 72. percben ismét Ziani lőtt 15 méterről, ugyanúgy és ugyanoda, mint korábban. A 76. percben Babel eldönthette volna a három pont sorsát, egy védőkről lecsorgó labdát hatalmas erővel akart a kapuba lőni 3 lépésről, ám a kivetődő kapust találta telibe. Két perccel később ismét a holland került ziccerbe, most már közelebb járt a gólhoz, ezúttal a jobb kapufa mentett.
      A 89. percben Niang még az ötösről a jobb kapufa mellé fejelt, majd a 93. percben nagy ziccerben Reina jobb lábát trafálta telibe. Maradt a 2-1, a Liverpool Gerrard csodás góljának köszönhetően nyert, de a helyzetek alapján az iksz igazságosabb lett volna.
      PSV Eindhoven (holland) - Atlético Madrid (spanyol) 0-3 (0-2)
      Eindhoven, Philips-stadion
      v.: Roberto Rosetti (olasz)
      PSV: Isaksson - Salcido, Brechet (Rodriguez, 74.), Marcellis, Pieters - Mendez, Simmons, Culina (Bakkal, 46.), Amrabat - Koevermans, Afellay (Lazovic, 70.)
      Atlético: Leo Franco - Perea, Ujfalusi, Heitinga, Antonio Lopez - Luis Garcia, Paulo Assuncao, Maniche (Banega, 65.), Simao - Forlan (Sinama Pongolle, 31.), Agüero (Raúl García, 63.)
      gól: Agüero (9., 36.), Maniche (54.)
      Remekül kezdte a mérkőzést a spanyol együttes, amely már a 9. percben vezetést szerzett. Egy jobb oldali akció végén Agüero a centerpozícióból, 5 méterről lőtt Isaksson kapujába (0-1). ítvette a mérkőzés irányítását a hazai együöttes, ám mit sem ért a 60 százalékos labdabirtoklás, meg a hat kapura lövés, ha a 36. percben ismét Agüero érkezett, bolondot csinált védőjéből, s ha már kapura fordult, akkor Isaksson szeme közé bombázva megrúgta második gólját (0-2).
      Ott folytatta szünet után a spanyol együttes, ahol abbahagyta, gyors kontráival nem boldogult a PSV, az 54. percben Maniche kötényezte meg Isakssont (0-3).

Technika, gyorsaság, hatékonyság... gólparádé a Dortmund centenáriumán

A leginkább várt felkészülési mérkőzésén mutatta legjobb arcát a Real Madrid, amely úgy nyert 5-0-ra a dortmundi Signal Iduna Parkban, hogy teljesen nem játszotta ki magából a benne rejlő potenciált. Alapvetően a német gárda sem játszott rosszul, de olykor túlságosan is figyelmen kívül hagyta a védekezés fontosságát a gyors madridi játékosokkal szemben, akik emiatt tetszés szerint alakították ki a gólhelyzeteket, és egymás után szerezték a szebbnél szebb találatokat. Az előszezon utolsó mérkőzése hétfőn lesz esedékes, amikor a Rosenborg érkezik a Trofeo Bernabéura.

Semmiképp nem okozhatott meglepetést, hogy a Signal Iduna Park megtelt a Borussia Dortmund századik születésnapját ünnepelve, a helyszínen 75 ezer néző buzdította a kedvenceket, és figyelte a Real Madridot, amely csaknem a legerősebb csapatával lépett pályára. Manuel Pellegrini néhány szerkezeti változást azért eszközölt csapatán a korábbi találkozókhoz képest, így például érdekes volt megfigyelni, hogy Lassana Diarra jobbhátvédként kezdte az összecsapást, a francia helyére pedig Pepe lépett fel a védelemből. Cristiano Ronaldo és Kaká előtt ismét Benzema játszott egyedüli ékként, valamint bekerült még a csapatba Esteban Granero is, aki rögtön főszerepet is vállalt a Real Madrid első találatában: még csak néhány perc telt el az összecsapásból, amikor Kaká sarkazása találta üresen a fiatal középpályást, aki nem hibázta el az adandó lehetőséget, és Weindenfeller lábai között megszerezte a vezetést csapatának.

A gyorsan jött gól a továbbiakban kizárta a zárt dortmundi védekezést, a németeknek kockázatot kellett vállalni, és nyílt játékkal kellett megpróbálkozniuk a Real Madrid ellen. Jó húsz percig a Dortmund egyáltalán nem találta az ellenszerét a vendégek játékának, akik nagyon könnyedén hozták át a labdát a német középpályán, és sorra vezették a tetszetős, könnyed támadásokat. Az utolsó passzokba még gyakran hiba csúszott, de a helyi publikum így is megannyi látványos akciót, lendületes megindulást láthatott a Kaká és Granero által vezényelt fővárosiaktól. Némi változás talán a félidő utolsó néhány percében állt be a játék képében, ekkorra mintha aláfagyott volna a Real Madrid lelkesedése és játékkedve, míg a Dortmund bátorodni látszott, és egyre erőteljesebben rohamozott; az elképzelés ugyan hiányzott Jürgen Klopp tanítványaiból, de Casillas rossz kifutásai nyomán olykor sikerült lehetőségeket kialakítaniuk a madridi kapu előtt.

Negyvenöt perc játék után a Real Madrid megérdemelten vezetett a Dortmund otthonában, és ha ekkor elégedettek lehettünk a mutatott játékkal, akkor a második játékrészt követően ezt még inkább elmondhattuk. Kaká eddigi legjobb félidejét produkálta a Madrid színeiben, valamint Robben beállítása ugyancsak nyerő húzásnak bizonyult, és még nagyobb különbséget teremtett a csapatok között: az első félidőmeben gyakorta a túl sok fölös passz gátolta meg az abszolút ziccerek kialakítását, ugyanakkor a holland pályára lépésével a Real Madrid játéka még élesebbé vált, és az ilyesfajta támadó potenciál ellen már a Dortmundnak sem volt válasza, annak ellenére, hogy a német gárda továbbra is elszántan próbálkozott. A második félidőre egyébként Hajnal Tamás is pályára lépett a hazai együttesben, a magyar karmester mutatott is szép megoldásokat, de társak híján mindezeknek különösebb hasznát nem látta a Borussia Dortmund.

Csupán két perc telt el a második negyvenöt percből, amikor máris kettővel ment a Real Madrid, egy kifejelt labda után Robben kapásból bombázott a német hálóba, a találkozó minden bizonnyal leglátványosabb találatát szolgáltatva ezzel. A Dortmund ezt követően megtehette volna, hogy feladja eddigi filozófiáját, és valamivel több erőtfordít védekező játéka stabilizálására, ehelyett azonban továbbra is a nyílt sisakos, kevésbé szervezett futball mellett határoztak. Ezt pedig további három alkalommal torolta meg a Real Madrid, amely az utolsó félórára totális mezőnyfölényt harcolt ki magának, és akkor teremtett lehetőségeket a német kapu előtt, amikor csak szeretett volna. A 74. percben Kaká indítása, majd Robben gólpassza után Higuaín helyezett könnyedén az üres kapuba, míg pár perccel később a mezőny egyik legjobbja, Kaká is meglőtte a maga gólját: a brazil tizenegyesből volt eredményes, egy Robbennel szemben elkövetett szabálytalanságot követően. 0-4!

Hiába a minden téren hatalmas differencia, a dortmundi közönség semmit sem vesztett kezdeti lelkesedéséből, és a 80. perchez közeledve is úgy ünnepelte százéves csapatát, mint tenné azt egy győztes mérkőzésen. A 87. percben aztán a sokat próbálkozó, de ezúttal kisebb hatásfokon teljesítő Cristiano Ronaldo szabadrúgása landolt a felsőlécen, de arról, hogy végül ötgólos különbség mutatkozzon a csapatok között, a 89. percben a csereként beállt Raúl gondoskodott: a csapatkapitány Casillas kirúgása után jutott labdához, majd miután néhány métert vezette, higgadtan gurított az alsósarokba. A Real Madrid ezzel szerezte meg ötödik gólját a mérkőzésen, és ahogy azt Spanyolországban mondani szokás, valósított meg egy "Manitát" a Dortmund centenáriumán. Nagyszerű találkozó volt, nem csak a sok találat, hanem olyan tényezők miatt is, mint a hangulat, a találkozó légköre illetve a csapatok hozzáállása a kilencven perchez. Mindezek miatt a dicséret mindkét felet megilleti.

Arcade I. helyekFutball Hí*rek

Miért pont a Reált hívták meg a 100-dik ünnepségre :S .... most jó leégtek!

14

Na szóval a Men City elfelejti azt az aprócska tényt hogy a Real Madrid 1 milliárd azt hiszem eurórban szabta meg a kivásárlási árát C.Ronaldónak azaz ha a 6 éves szerződéséből ami a Madridhoz köti ki szeretnék vásárólni akkor nem csak 135 milliot kellene fizetnie amugy sem menne szerintem Ronaldó mert mondta gyerekorri álma volt a real madrid szal maradni fog 6 évig tuti.

Pozitív előszezon után - í–sszefoglaló

A Santiago Bernabéu Kupa megnyerésével ért véget a Real Madrid felkészülése a 2009/10-es idényre, szombaton már rajtol a Primera División, az első igazán fontos találkozón a mumus Deportivo la Coruna lesz az ellenfél hazai környezetben. Az elmúlt kicsivel több mint egy hónap alatt a csapat keményen edzett, sokszor akár 3-szor is egy nap (Metzelder például meg is jegyezte egy interjúban, hogy soha profi karrierje során nem vett részt három edzésen egy nap alatt). A kemény fizikai felkészülésnek minden bizonnyal meg lesz az eredménye a szezon során, és remélhetőleg kevesebb sérüléssel kell majd számolnia Manuel Pellegrini vezetőedzőnek.

A tavalyi szezon vége kétségtelenül a Barcelonáról szólt, ezen a nyáron azonban a Real Madridtól visszhangzott a média, a Királyi Gárda élére visszatérő Florentino Peréz alaposan megreformálta a tavaly igencsak bukdácsoló csapatot es klubot egyaránt. A sok új minőségi igazolás mellett számos játékos távozni kényszerült, a nagy játékosmozgás ellenére azonban elmondható: az új vezetőség nagyszerű munkát végzett és az előszezon kezdetére - az előző nyarakkal ellentétben - szinte komplett volt a Real Madrid kerete, már ami az érkezőket illeti. Xabi Alonso ügye kicsit elhúzódott, de a spanyol középpályásnak így is volt lehetősége összeszokni csapattársaival edzéseken és előkészületi meccseken egyaránt. Amerikában már a Konfederációs Kupán szereplő, és a kerethez és a felkészüléshez csak később csatlakozó játékosok is bemutatkoztak, innentől kezdve tulajdonképpen minden játékossal számolhatott a szakmai stáb. Rossz hír viszont, hogy Sergio Ramos jó ideje sérüléssel bajlódik, ezért egyetlen felkészülési meccsen sem tudott részt venni, így a spanyol hátvéd visszatérésére a kezdőcsapatba bizonyosan kell majd még egy darabot várnunk.

Ami a felkészülési meccseket illeti: úgy tűnik a sok munkának kezd beérni a gyümölcse, a csapat játékában folyamatos javulás volt megfigyelhető a kilenc felkészülési meccs során. Az első találkozót írországban, a Shamrock Rovers csapata ellen játszotta a gárda, akkor Karim Benzema ügyes góljával 1-0-ra nyertek a spanyolok. Az írországi fizikai felkészülést követően a csapat visszautazott Spanyolországba, ahol a Béke Kupa keretein belül először az Al-Ittihaddal, majd az LDU Quitóval mérkőzött meg a csoportmérkőzéseken. Mindkét meccset a Santiago Bernebéu stadionban bonyolították le. A szaúdiak ellen Raúl góljával 1-1-es döntetlen született, mindenki nagy meglepetésére, így a második találkozón már kötelező volt a három pont begyűjtése. A csapat aránylag sima 4-2-es győzelmet aratott az ecuadori csapattal szemben, Cristiano Ronaldo (11-esből), Granero, Metzelder és Negredo is betaláltak, így a döntőbe jutásért a előszezon első igazán nehéz mérkőzésén a Juventus ellen kellett megküzdeniük Raúléknak. Az összeszokott olaszok ellen el is könyvelte első vereségét a még korántsem összecsiszolódott Real Madrid, a találkozó 2-1-es hátrányban ért véget, az egyetlen találatot spanyol oldalról Cristiano Ronaldo neve mellé írták (ismét 11-esből).

A Béke Kupa így véget ért (a döntőt - nagy meglepetésre - az Aston Villa nyerte meg, 11-es párbajban győzve le a Juventust), de az előszezon végéig még nagy utat kellett bejárnia a csapatnak. Először Kanadába, majd az Egyesült íllamokba látogattak, ahol két parádés meccsen összesen 8 góllal sikerült megterhelni az ellefelek kapuját. Az első meccset Torontóban játszották, a kanadai csapat ellen könnyed, 5-1-es győzelmet sikerült aratni: Cristiano Ronaldo megszerezte első gólját akcióból az előszezon során, Raúl kétszer is betalált, valamint Benzema és Robben is feliratkozott melléjük. Washingtonban már kicsivel nehezebb dolga volt a csapatnak, a Torontónál sokkal tapasztaltabb ellenfél mellett a hőség is nehezebbé tette a meccset, de így is sikerült 3-0-ra nyerni, köszönhetően Robben duplájának és Higuaín szép találatának.

A Real Madrid ezután visszatért Spanyolországba és a Real Sociedad ellen mérkőzött meg, a baszk klub centenáriumán. Itt minimális erőbedobással, Benzema és Sneijder második félidei találataival 2-0-val sikerült győzedelmeskedni, de az igazán sziporkázó játékra Dortmundig kellett várni: itt gyönyörű meccsen, 5-0-ás madridi siker született! Kaká már a második percben brillírozott és csodálatos gólpasszt adott az előszezon meglepetésemberének, a nyáron a Getafétól visszahívott Esteban Granerónak, aki elsőként talált be a Signal Iduna Parkban. A második félidőben Robben, Higuaín, Kaká (tizenegyesből) és Raúl is erdeményes volt, így a Borussia Dortmund centenáriumán is gólokban gazdag mérkőzést láthattak a stadionba kilátogató szurkolók. De hogy a madridi drukkerek se maradjanak szép játék és gólok nélkül, arról a Rosenborg ellen gondoskodott a Királyi Gárda, a Santiago Bernabéu Kupán 4-0-ra verték a norvég együttest, az előszezon talán legjobb mérkőzésén. Benzema kétszer is betalált, Lass hatalmas gólt lőtt, valamint Raúl is megzörgette a skandinávok hálóját. A Shamrock vagy akár a Juventus elleni mérkőzésekhez viszonyítva itt már sokkal összeszokottabb képet nyújtott a csapat, megmutatta, hogy készen áll az új szezonra, készen áll ismét fellelkesíteni az elmúlt években igencsak elhalkuló és ellaposodó madridi publikumot, így aztán mindannyian bizakodhatunk: idén sikerül visszahozni a varázslatos futballt a Santiago Bernabéuba!

9 mérkőzés: 7 győzelem - 1 döntetlen - 1 vereség
      Rúgott gólok: 26 (Érdekesség: ebből 12-t a nyáron igazolt/visszahívott játékosok szereztek!)
      Kapott gólok: 6 (Érdekesség: Iker Casillas nem kapott egyetlen gólt sem az előszezon során!)