Oldal: 4 / 13 ElsõElsõ 12345678 ... UtolsóUtolsó

2. Top | #32
      Szaki10
      Vendég

A West Ham United mell?zött csatárát, Bobby Zamorát a Reading FC szeretné megszerezni. A Tottenham Hotspur kiszemeltje az RCD Espanyol széls?je, Albert Riera. Az Udinese cáfolta, hogy az AS Roma bejelentkezett volna válogatott csatáráért, Antonio di Nataléért.

A Racing Santander érdekl?dik az FC Nantes román csatára, Claudiu Keserü iránt. A Real Madrid továbbra sem tett le az AS Roma középpályásának, Daniele de Rossinak a megszerzésér?l. A VfB Stuttgartnál a tartalékok közé szám?zött szerb támadó, Daniel Ljuboja januárban a Fulham FC-be igazolhat. A Borussia Dortmund középpályása, Florian Kringe 2012-ig meghosszabbította szerz?dését.

14

Hát ha a milán nak kell ramos márpedig nagyon kell csak akkor kapja meg ha adják kakát
      Moskovskaya Storozhevaya

4. Top | #34
      Vendég
       avatara

A 2008-as Európa Bajnokság csoportjai:

A csoport:
      Svájc, Csehország, Portugália, Törökország B csoport: Ausztria, Horvátország, Németország, Lengyelország

C csoport: Hollandia, Olaszország, Románia, Franciaország

D csoport: Görögország, Svédország, Spanyolország, Oroszország

A C és a D csoport nagyon kemény lesz. Azt hiszem izgalmas EB el?tt állunk.

5. Top | #35
      Szaki10
      Vendég

Florent Malouda, a Chelsea labdarúgója szerint csapatánál "borzasztóak" az edzések, bizonyos játékosok étrendje pedig min?síthetetlen.
      "A tréningek olyanok, mint a meccsek, teljesen kikészül az ember" - nyilatkozta az Olympique Lyontól 13 millió fontért vásárolt széls? az angol Daily Mailnek.

"A találkozók alatt pedig mintha kikapcsolnák a labdarúgók agyát, mindenki ösztönb?l játszik, mintha most fedezték volna fel a futballt."

Malouda elmondása szerint a labdarúgók étrendjét nem határozzák meg a Chelsea-nél. "Mindenki azt fogyaszt, amit akar, akár kólát is."

Vendég

Az MTI keddi értesülése szerint semmifajta hivatalos értesítést nem kapott a hamburgi sportklub elnöksége az Európai Labdarúgó Szövetségt?l (UEFA) arra vonatkozóan, hogy az idén augusztusban játszott HSV-Budapest Honvéd mérk?zés is szerepelne azon mérk?zések között, amelyeket az UEFA a végeredmény állítólagos manipulálása miatt vizsgál.Az UEFA - mint az elmúlt hét végén ismertté vált - egy 15 mérk?zést tartalmazó listát adott át az Europolnak, kérve az európai rend?ri hatóság közrem?ködését a felmerült gyanú kivizsgálásában. A szervezet egyik munkatársa azt közölte, hogy a listán szerepl? összecsapások között Eb-, Bajnokok Ligája- és UEFA-kupa-selejtez?k egyaránt szerepelnek.Az UEFA nem hozta nyilvánosságra, hogy konkrétan melyik mérk?zésekr?l van szó, a német Süddeutsche Zeitung ugyanakkor - ugyancsak a hét végén - arról írt, hogy a szóban forgó találkozók között az augusztusi HSV-Honvéd UEFA-kupa-selejtez? is szerepel, amely a hamburgiak 4-0-s gy?zelmével - és továbbjutásával - ért véget.

A cikkíró, Thomas Kistner arról számolt be, hogy a német és a magyar együttes kupatalálkozójára is óriási fogadásokat kötöttek ízsiában, különös tekintettel arra, hogy a Hamburg abszolút favoritnak számított.

A cikk szerint a mérk?zés napján, már kora reggel a kétgólos hamburgi gy?zelemre 1,9-es szorzóval lehetett fogadni. A nap folyamán ugyanakkor egyre nagyobb összegeket tettek fel a magyar csapat ellen, úgyhogy az odds háromgólos hamburgi gy?zelem esetén 1,85-re csökkent. A mérk?zést végül a magyarok 4-0-ra vesztették el, mégpedig egy furcsa öngóllal - fogalmazott a lap, hozzátéve, hogy a londoni bukmékerirodák azonnal jelezték az UEFA-nak a gyanúsnak vélt momentumokat.

Letöltési link: [Online link ellenőrző]

.

Az újság szerint Michel Platini, az UEFA elnöke meger?sítette a szövetségnek azt a gyanúját, hogy 15 mérk?zést jelent?sen manipuláltak.

Az MTI érdekl?désére a HSV elnökségének egyik magát megnevezni nem kívánó képvisel?je kedden kijelentette: a klub is csak a sajtóból értesült az állítólagos korrupciós gyanúról. Erre vonatkozóan - mint hangsúlyozta - az UEFA-tól semmifajta hivatalos értesítést nem kaptak. Ezért az ügy a HSV-nél "nem téma" - jelentette ki a hamburgiak képvisel?je, hozzátéve: amennyiben az UEFA-tól bármilyen hivatalos értesítést kapnának, a klub természetesen hivatalos állásfoglalást tesz közzé.

"Addig azonban nem kívánnak foglalkozni az üggyel" - hangsúlyozta a Hamburg illetékese.

Késelések Rómában, hat drukker sérült meg

í–sszecsaptak a huligánok az AS Roma-Manchester United Bajnokok Ligája labdarúgó mérk?zés el?tt az olasz f?városban.

Egyik csapat számára sem jelentett tétet a meccs, a Manchester biztos csoportels?ként, míg a Roma másodikként várta a derbit. A két gárda szurkolói ennek ellenére komolyan vették az ütközetet, a meccs el?tt egymásnak estek Róma utcáin. A méretes csetepatéban a kések is el?kerültek, ennek eredményeként öt angol és egy olasz drukkert szúrt sebekkel szállítottak kórházba.

A mérk?zés egyébként 1-1-es döntetlenre végz?dött.

Benzema parádézott Glasgow-ban

Egyetlen nyitva maradt kérdés volt az E-csoportban az utolsó forduló el?tt. A Rangers bizakodva várta az Olympique Lyon elleni mérk?zést, hiszen a skótok Lyonban három góllal nyertek.

Az els? három fordulóban hét pontot összegy?jt? Rangers már-már biztos továbbjutónak számított, ám Walter Smith csapata Barcelonában, majd Stuttgartban is kikapott. A ki-ki mérk?zésre mintegy 50 ezer szurkoló volt kíváncsi az Ibros Parkban. Az els? negyedóra után Karim Benzema (a képen) beadását Sidney Govou juttatta a Rangers kapujába (0-1).

Hidegzuhany volt ez a javából a hazai csapat számára, ám az els? félid? hátralev? részében a skótok uralták a pályát. A Lyon kapusa Vercoutre el?bb Whittaker, majd Papac lövését hárította. A másik oldalon Benzema háromszor is kapu mellé l?tt.

Az egygólos vezetés már a Lyon továbbjutását jelentette, ám a franciáknak résen kellett lenniük. A Rangers legnagyobb egyenlítési lehet?ségét a csereként beállt Jean Claude Darcheville hagyta ki, a 32 éves francia csatár a 79. percben a Lyon kapujának keresztlécét találta telibe. A hajrában végül a mindössze 19 éves Karim Benzema lépett el? f?szerepl?vé.

A Lyon csatára el?bb a világbajnok Fabio Grosso beadását varázsolta a Rangers kapujába, majd három perccel kés?bb egyéni akcióból is bevette McGregor kapuját (0-3). A hosszabbítás els? percében Darcheville Kí¤llströmmel szemben szabálytalankodott és ezért piros lapot kapott Lubos Michelt?l.

Barcelonában a vendég VfB Stuttgart már a harmadik percben vezetést szerzett. Antonio Da Silva szabadrúgásból l?tt a fels? léc alá (0-1). A bekapott gól gyorsan felébresztette "Csipkerózsika álmából" a Barcát, a Stuttgart kapusának akadt dolga b?ven. Raphael Schí¤fer sorra véde Eto'o, Giovani és Ronaldinho lövéseit. Az egykapuzásnak hamar meglett az eredménye, a 36. percben Ronaldinho varázsolta Giovani elé a labdát, ki nem hibázott (1-1).

A második félid? elején xavi Hernandez adott gólpasszt Samuel Eto'o-nak. A kameruni csatár hosszúra nyúlt sérülése utáni visszatérése óta el?ször volt eredményes. Eto'o-nak ez volt a 30. gólja a Bajnokok Ligájában. Tíz perccel kés?bb Iniesta hozta játékba Sylvinho-t, ki Ronaldinónak adott gólpasszt (1-3).

Bajnokok Ligája, E-csoport, 6. forduló:

Rangers-Olympique Lyon 0-3 (0-1)
      Glasgow, Ibrox Park, 49 957 néz?. Vezette: Lubos Michel (szlovák)
      Gól: Govou (16.), Benzema (85., 88.)
      Kiállítva: Darcheville (91.)
      Rangers: McGregor - Hutton, Cuellar, Weir, Papac (Darcheville, 71.) - Hemdani (K. Boyd, 84.) - Whittaker, Ferguson, Thomson, McCulloch - Cousin (Naismith, 46.).
      Lyon: Vercoutre - Clerc, Squillaci, Anderson, Grosso - Toulalan - Juninho Pernambucano (Baros, 85.), Kí¤llström - Govou (Reveillere, 77.), Benzema, Ben Arfa (Bodmer, 67.).

Barcelona-VfB Stuttgart 3-1 (1-1)
      Barcelona, Nou Camp-stadion. 52 761 néz?. Vezette: Stéphane Lannoy (francia)
      Gól: Giovani (36.), Eto'o (57.), Ronaldinho (67.), ill. Antonio (3.)
      Barcelona: Jorquera - Puyol, Thuram, G. Milito, Sylvinho - Marquez - Xavi (Crosas, 70.), Gudjohnsen (Bojan, 52.) - Giovani, Ronaldinho, Eto'o (Iniesta, 62.).
      Stuttgart: R. Schí¤fer - Osorio, Tasci, Delpierre, Boka - Fernando Meira - Bastürk (Meissner, 71.), da Silva - Ewerthon, A. Farnerud (Hilbert, 58.), Marica (Fischer, 71.).

Csoportels? a Sevilla, második az Arsenal

Az ígyúsok hiába verték meg hazai pályán a román bajnokot, a kétszeres UEFA-kupa gy?ztes nem hibázott Prágában, így csoportels?ként jutott a Bajnokok Ligája nyolcaddönt?jébe.

Az Arsenal - kapujában Lens Lehmannal - remekül kezdett a Steaua Bucuresti ellen, a 8. percben Bacary Sagna középre adását a kilép? Abou Diaby vette át remek ütemmel, majd közelr?l a hosszú fels?be bombázott. Arséne Wenger csapata még az els? félid?ben növelte el?nyét, a 42. percben a sér?léséb?l visszatér? Robin van Persie ugratta ki remek labdával Nicklas Bendtnert, a dán csatár pedig a 16-oson belülr?l nem hibázott.

A második játékrészben a csereként beállt Doria Zaharia szép fejesével ugyan szépített a román együttes, de a pontszerzésre nem volt esélye a vendégeknek. Az Arsenal azonban hiába nyert az utolsó fordulóban, így is csak másodikként jutott a nyolcaddönt?be.

A Slavia Praha egy kapufával jelezte a Sevilla elleni hazai mérk?zés elején, hogy nem feltartott kézzel várta a spanyol gárdát, és a folytatásban is sokáig jól tartották magukat a csehek. A második félid?ben azonban megtörte a jeget a Sevilla, és a pár perce csereként pályára lép? Luis Fabiano (fotó) 66. percben l?tt góljával megszerezte a vezetést. Alig kés?bb Frederic Kanouté helyzte 6 méterr?l a csehek kapujába a Fabianótól kapott labdát, majd a 87. percben Daniel Alves adta meg a kegyelemdöfést. Az el?retör? brazil véd? éles szögb?l vágta a hosszúba a labdát. Sikerüknek köszönhet?en a spanyolok az els? helyen jutottak a Bajnokok Ligája nyolcaddönt?jébe.

Bajnokok Ligája, H-csoport, 6. (utolsó) forduló:

Arsenal-Steaua Bucuresti 2-1 (2-0)
      London, Emirates Stadium, 50 000 néz?. Vezette: Jurij Baszkakov (orosz)
      Gól: Diaby (8.), Bendtner (42.) ill. Zaharia (68.)
      Arsenal: Lehmann - Sagna (L. Diarra, 71.), Gallas, Senderos, A. Traoré - Walcott, Diaby (Eboué, 71.), Song, Denilson - Bendtner, van Persie (Eduardo, 65.)
      Steaua: Zapata - Emeghara, Goian, Rada, Nesu - Cristocea (Surdu, 57.), O. Petre, Lovin, Neaga (Zaharia, 64.) - Badea (Golanski, 81.), Dica

Slavia Praha-FC Sevilla 0-3 (0-0)
      Prága, Strahov Stadion, 18 000 néz?. Vezette: Kassai Viktor
      Gól: Luis Fabiano (66.), Kanouté (69.), Daniel Alves (87.)
      Slavia: Vaniak - Krajcik, Brabec, Suchy, Hubacek - Smicer (Jablonsky, 46.), Belaid, Volesak (Necid, 66.), Tavares, Pudil (Gaucho, 74.)- Ivana
      Sevilla: de Sanctis - Daniel Alves, Lolo, Mosquera, Dragutinovic - Jesus Navas, Renato (Maresca, 64.), Marti, Diego Capel - Kanouté (Duda, 70.), Koné (Luis Fabiano, 59.)

A H-csoport végeredménye:

1. FC Sevilla 6 mérk?zés/15 pont 14-7-es gólkülönbség
      2. Arsenal 6/13 14-4
      3. Slavia Praha 6/5 5-16
      4. Steaua Bucuresti 5/1 4-10

Az Inter mellett a Fenerbahce nyolcaddönt?s

A török Fenerbahce nem tette meg azt a szívességet az Eindhovennek, hogy hazai pályán kikapjon a CSZKA Moszkvától.

Hamar minimálisra csökkentek a PSV esélyei a továbbjutásra és a nyolcaddönt?re, az Internazionale elleni utolsó csoportmérk?zésen már a 28. percben tíz emberre fogyatkozott a holland bajnok. Edison Mendez rántotta le a 16-os el?terében az egyedül kapura tör? David Suazót, Markus Merk pedig - talán kissé túl szigorúan - piros lapot mutatott fel a hazaiak középpályásának. A szabálytalanságért járó szabadrúgást Julio Cruz (fotó) a sorfalba l?tte.

Az Inter végül csak a második félid?ben tudta gólra váltani az emberel?nyt, a 64. percben Suazo szlalomozott el a bal oldalon el?bb Carlos Salcido, majd Timmy Simmons mellett, alapvonalról visszatett labdáját pedig Cruz bólintotta közelr?l a kapuba. Az eredmény a lefújásig már nem változott, az olasz bajnok nyert Eindhovenben és magabiztosan végzett a G-csoport élén. A PSV számára az jelenthet vigaszt, hogy a Fenerbahce nem tette meg azt a szívességet a holland csapatnak, hogy kikapjon hazai pályán a CSZKA Moszkvától. Az eindovenieknek így maradt az UEFA-kupa.

A Fenerbahcének már egy döntetlen is elég lett volna a nyolcaddönt?höz, ennek ellenére a 30. percben egy öngóllal a CSZKA szerzett vezetést Isztambulban. Caner Erkin húzott el a bal oldalon beadását pedig a becsúszva menteni igyekv? Edu Dracena juttatta saját kapujába. Hamar ocsúdott a török gárda, a 32. percben Alex bombagóljával máris egyenlítettek a hazaiak. S?t a szünet el?tt fordítani is tudott a Fener, az els? félid? ráadásában az els? Bajnokol Ligája-meccsén szerepl? Ugur Boral váltotta gólra Alex passzát.

A második bekapott találat után a fordulást követ?en már nem igazán pörgött fel a CSZKA Moszkva, a 90. percben a debütálását még emlékezetesebbé tév? Ugur Boral állította be a végeredményt. Az Inter mellett így a Fenerbahca jutott a Bajnokok Ligája nyolcaddönt?jébe a G-csoportból. Az már korábban eld?lt, hogy az orosz csapat búcsúzik a nemzetközi kupaporondtól.

Bajnokok Ligája, G-csoport, 6. (utolsó) forduló:

PSV Eindhoven-Internazionale 0-1 (0-0)
      Eindhoven, Philips Stadion, 35 100 néz?. Vezette: Markus Merk (német)
      Gól: Cruz (64.)
      Kiállítva: Mendez (28.)
      PSV: Gomes - Marcellis, Alcides, Salcido, Zonneveld - Simons - Mendez, Culina - Afellay (Aissati, 65.) - Lazovic (Jonathan, 84.), Farfan (Perez, 62.)
      Inter: Julio Cesar - Cordoba, Rivas, Materazzi, Maxwell (Zanetti, 86.) - Solari, Bolzoni, Chivu (Cambiasso, 68.) - Suazo, Crespo, Cruz (Puccio, 75.)

Fenerbahce-CSZKA Moszkva 3-1 (2-1)
      Isztambul, Sükrü Salacoglu Stadion. Vezette: Matteo Simone Trefoloni (olasz)
      Gól: Alex (32.) Ugur Boral (45. +1, 90.) ill. Edu Dracena (30. - öngól)
      Fenerbahce: Volkan Demirel - Gökhan Gönül, Lugano, Edu Dracena, Roberto Carlos (Gökcek Vederson, 90. +1) - Selcuk Sahin, Mehmet Aurelio - Deivid, Alex, Ugur Boral - Semih Sentürk (Kazim Kazim, 70.)
      CSZKA: Akinfejev - A. Berezuckij, Ignasevics, Grigorjev - Semberas, Aldonyin - Eduardo (Taranov, 77.), Zsirkov - Ramón (Odiah, 46.), Caner (Mamajev, 46.) - Janczyk

BL, C-csoport: Real Madrid-Lazio 3-1, Olympiakosz-Werder 3-0

C-csoportból a papírforma szerint a Real Madrid és az Olympiakosz Pireusz jutott be a legjobb 16 közé.

Madridban kis túlzással negyedóra alatt eld?lt a találkozó sorsa. A tizedik percben Raúl kapufája jelezte, hogy a Real Madrid gyorsan pontot szeretne a mérk?zés végére tenni. A 13. percben Robinho beadását Julio Baptista juttatta Ballotta kapujába, majd két perccel kés?bb Robinho beadását Raúl fejelte be az olasz csapat hálójába (2-0). A két gyors gól ellenére nem roggyant meg a Lazio, a 19. percben Rocchi lövését védte Iker Casillas, majd két perccel kés?bb De Silvestri kapura tartó lövését Pepe vágta ki. A 36. percben Robinho megoldotta a dolgot egyedül és megszerezte a spanyol bajnokcsapat harmadik találatát.

A szünetben meglep? módon az olaszok csak egyet cseréltek, míg a Real Madridba beállt Arjen Robben és Guti, Robinho megérdemelten foglalhatta el helyét a kispadon. Az 54. percben Robben lövését védte Ballotta. A hajrában már egyre több dolga akadt Iker Casillasnak, a spanyol háló?r el?bb Cribari, majd Rocchi lövését is hárította.

Tíz perccel a rendes játékid? vége el?tt Rocchi átadásából Goran Pandev szépített (3-1). A ráadásban Pepe kézzel ért a labdához a Real Madrid 16-osán belül, a megítélt büntet?t Rocchi vállalta, ám a lövést Iker Casillas hárította.

Robinhóhoz hasonló teljesítményt produkált Athénban Sztoltidisz, ki két gólja mellett Darko Kovacsevicsnek adott gólpasszt. A 12. percben Lomana LuaLua ugratta ki Sztoltidiszt, ki megszerezte az Olympiakosz vezet? gólját (1-0). A gólpasszt adó LuaLua igen aktívan játszott az els? negyedórában, ám a kongói csatár nem jól célzott. A másik odalon akadt viszont dolga Nikopolidisznak, ki el?bb Sanogo, majd Rosenberg lövését hárította az els? játékrész derekán.

A második félid? elején is a Werder Bremen veszélyeztetett többször, ám a 70. percben mégis a görögök duplázták meg el?nyüket. Ezúttal Sztoltidisz adott középre, az érkez? Kovacsevics pedig Naldo mell?l fejelt a Bremen kapujába (2-0). Alig négy perccel kés?bb megpecsétel?dött a Werder sorsa, Kovacsevics visszaadta a kölcsönt, Galletti szögletét a szerb csatár csúsztatta meg fejjel Sztoltidisz pedig a kapuba emelt (3-0).

A görög bajnokcsapat kilenc év után jutott be ismét a Bajnokok Ligája kiesési szakaszába.