Téma
      14

Futball HÃ*Â*rek

Imádom ezért gondoltam nyitok egy forumot erröl.

Robben: "í–röm nézni Robinho játékát"Robben szombaton ismét pályára léphetett több, mint egy hónapnyi kihagyás után. A holland játékos elmondta, hogy boldog, hogy a Real Madrid tagja lehet és szeretne a csapat segítségére lenni.

Hogy érintett mentálisan a legutóbbi sérülésed?
      Nagyon jól érzem magam, mentálisan is er?s vagyok. A csapat remek, mindazonáltal egy játékost mindig rosszul érint, ha megsérül.

Nagy volt rajtad a nyomás?
      Itt mindig magasak az elvárások, mert ez Európa legjobb klubja. Keményen kell dolgoznom magamért és a csapatért is.

Miért nem tudja a csapat eldönteni a mérk?zéseket, amikor már sikerült megszerezni az els? gólt?
      Ez nagyon lényeges számunkra. Fontos, hogy amikor 1-0-ra vagy 2-0-ra vezetünk, akkor szerezzünk még egy gólt, mert el kell dönteni a mérk?zést. A Murcia elleni meccs els? félidejében végig mi irányítottunk, de a második 45 percre minden megváltozott.

Mi a helyzet Drenthével?
      Még mindig nagyon fiatal, Hollandiában is csak egy teljes évet játszott a legmagasabb szinten. A nyáron remek teljesítményt nyújtott a holland U21-es válogatott színeiben, kiváló játékos. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sokat fog fejl?dni itt.

Guti elnézést kért a hétvégi kiállítása miatt...
      Kit?n? játékos és nem hiszem, hogy a csapatnak neheztelnie kéne rá a történtek miatt. Nagy kár, hogy nem léphet pályára a következ? mérk?zésen. Szerintem nem kell elnézést kérnie a tettéért.

A bírók nem védik eléggé a játékosokat? Gutit rengeteg rúgás érte a mérk?zés során, de a játékvezet? az elkövet?ket nemhogy piros, de még sárgalappal sem jutalmazta.
      Nem szeretek a bírókról beszélni. Szerintem a játékvezet? jó teljesítményt nyújtott. Lehet, hogy jobban kéne védeniük egyes játékosokat, de nem ez a lényeg.

Robinho kiválóan játszik a baloldalon. Te képes lennél akár a jobb oldalon is jó teljesítményt nyújtani? Mondott neked valamit Schuster arról, hogy hogyan akar egyszerre mindkett?töket játszatni?
      Nagyon boldoggá tesz, hogy Robinho ilyen jól játszik mostanában. í–röm nézni a játékát. Szerintem képesek vagyunk egymás mellett is játszani. Remélem egyre több játéklehet?séghez fogok jutni.

Hogy érzed magad a csapatban?
      Az összes csapattársam remek fickó. Mindannyian próbáltak segíteni a beilleszkedésemben és nagyon kedvesen fogadtak, amikor megérkeztem. Keményen dolgozunk és sokat nevetünk. Nagyon jó a csapatszellem.

14

Egyébként elég gáz hogy csak döntetlenre futotta a hétvégén.

Letöltési link: [Online link ellenőrző]

Egy nehéz mérk?zésen van túl a Castilla csapata, hiszen a tabella 3. helyezettjét, az idegenben kiválóan szerepl? Lanzarote csapatát fogadták. Hiába azonban fölényük a tabellán, a madridiak gy?ztek, f?leg a második félid?ben bemutatott remek játéknak köszönhet?en. Bueno és Juanmi Callejón szerezték a Castilla góljait, Szalai ídám csereként lépett pályára még 1-1-es állásnál.

A mérk?zés nagy irammal kezd?dött, mindkét csapat szerette volna átvenni az irányítást a középpályán. Ez eleinte a Lanzaroténak sikerült, Yeary akciói révén pedig helyzeteket is kialakítottak. Gólt azonban nem ?k, hanem a Castilla szerezett: José Callejón szerezte meg a labdát, majd indította Buenót, aki szépen l?tt a hosszú sarokba a mérk?zés 9. percében.

Ez a gól új lendületet vitt a hazaiak játékába, akik Parejo irányításával átvették a meccs irányítását. De ha az el?bb a Lanzarote uralta a meccset és a Castilla talált be, most ugyanez fordítva történt: Gary buktatta Anibalt a 16-oson belül, a megítélt büntet?t pedig Yeray értékesítette a 17. percben, ezzel 1-1-re alakítva az állást.

A két csapat egyértelm?en a támadásokra helyezte a hangsúlyt, így pedig élvezetes mérk?zés alakult ki, amelyb?l a helyzetek sem hiányozhattak. Alberto Bueno el?tt adódott ígéretes lehet?ség a 28. percben, 10 perccel kés?bb pedig Juanmi Callejón szerezhette meg volna a vezetést, gól viszont nem esett a félid?ig, így 1-1-es döntetlennel vonulhattak a csapatok az öltöz?be.

Teljes g?zzel a második félid?ben
      A második félid?re a Castilla nagy elánnal jött ki a pályára. A „blancók” gyors játékuknak köszönhet?en számos helyzetet dolgoztak ki, de ezek eleinte kihasználatlanok maradtak. El?ször Bueno l?tt kevéssel fölé a 49. percben, majd ugyan? ezúttal el?készít?ként jeleskedett, de Nieto nem tudott túljárni Alberto kapus eszén. A helyzetek sora itt nem ért véget: az 53. percben Parejo végezhetett el egy szabadrúgást, de lövése a jobb oldali kapufán csattant. Egy perc múlt csak el, amikor Bueno el?tt adódott ígéretes lehet?ség, a kapus azonban ismét védett.

A Lanzarote kapusa, Alberto lassan a meccs h?sévé lépett el?, és ez f?leg akkor vált nyilvánvalóvá, amikor talán az egész meccs legnagyobb lehet?ségét hárította: Nieto ugorhatott ki egyedül, de miután egy az egyben rávezette a kapusra, nem tudta elrúgni mellette, így maradt ideiglenesen a döntetlen.

Nietót cserélte le aztán Mandía mester, miután kisebb fájdalmai akadtak, és Vázquezt küldte be a helyére a 73. percben. Vázquez is támadószellem? játékos, így nem vesztett offenzivitásából a Castilla; úgy t?nt csak id? kérdése a hazai gól, és így is lett”¦

El?tte José Callejónt váltotta Szalai ídám a pályán, majd rögtön beállása után végre megtört a jég: Bueno indította nagyszer?en Juanmi Callejónt, aki a 16-oson belülre tört és Alberto mellett kil?tte a hosszú sarkot. Nagyon fontos találat volt csupán 8 perccel a vége el?tt, a hátralév? percekben pedig még Szalai is feliratkozhatott volna a gólszerz?k sorába, de elrontotta helyzetét. Ez már nem osztott, nem szorzott, a Castilla zsinórban harmadik gy?zelmét aratta, és araszol el?re a tabellán.

A mérk?zés jegyz?könyve:
      2 - Real Madrid Castilla: Felipe, Velayos, Antón, Sergio, Gary, D. Mateos, Nieto (73”™, Vázquez), Parejo, José Callejón (82”™, Szalai), Bueno és Juanmi Callejón (85”™, Modrego).
      1 - Lanzarote: Alberto, Javi, Koke (84”™), Juanma, Dani Mayo, Pereira, Gómez (82”™), Brenes, Anibal, Nacho és Yeray

Gólok:
      1-0, 9. perc: Bueno, José Callejón passzából.
      1-1, 17. perc: Yeray, 11-esb?l.
      2-1, 82. perc: Juanmi Callejón, Bueno passzából.

A mérk?zést D. Asier Isturiz Latorre vezette. A 14. fordulót rendezték a Segunda B I. csoportjában. A mérk?zést az Alfredo Di Stéfano stadionban játszották.

További eredmények: Villa Santa Brígida ”“ Atlético B 1-1, San Isidro ”“ Leganés 0-1, Vecindario ”“ Ourense 2-1, Deportivo B ”“ Fuerteventura 3-2, Pájara P. ”“ Marino 1-1, Celta B ”“ Universidad 1-1, Fuenlabrada ”“ Alcorón 1-1, Pontevedra ”“ Sanse 3-1, Rayo ”“ Lugo 2-2.

14

16:38 - Ismert a Werder Bremen elleni keret: Casillas, Codina és Dudek; Pepe, Ramos, Cannavaro, Marcelo, Metzelder és Torres; Diarra, Gago, Guti, Baptista és Robben; Higuaín, Saviola, Robinho, Nistelrooy és Raúl

14

A már korábban továbbjutott Manchester United mellett a Roma is továbblépett a legjobb tizenhat közé a Bajnokok Ligájában.
      </IMG>
      Hatalmas potyagóllal szerzett vezetést a Sporting a Manchester United otthonában, Abel lövését ugyanis csúnyán elnézte a Van der Sart helyettesít? Tomasz Kuszczak. A második félid?ben aztán a manchesteri támadók kisegítették a lengyel kapust. El?bb Ronaldo lövése pattant Tevezr?l a portugál kapuba, majd a hajrában az egykori Sporting-játékos Cristiano Ronaldo a gy?ztes gólt is megszerezte csapatának szabadrúgásból.

A Roma már a negyedik percben vezetést szerzett a kijevi télben, miután Panucci talált be az ukrán kapuba. A félid? közepén aztán el is döntötte a három pont sorsát a Roma. El?bb Guily cselezte ki a kapust, és gurított az üres kapuba, majd a francia passzából újra Vucsinics mattolta Rybbka kapust. A második félid?ben aztán Bangoura révén szépített a Dinamo, de a hajrában egy sakk-matt helyzet végén Vucsinincs ismét betalált helyreállítva ezzel a három gólos különbséget.

Bajnokok Ligája, F-csoport, 5. forduló

Manchester United-Sporting Lisszabon 2-1 (0-1)
      Old Trafford, vezette:
      Larsen (dán)
      Gól: Tevez (61.), Ronaldo (92.) ill. Abel (21.)
      ManU: Kuszczak - O'Shea, Vidic, R. Ferdinand, Evra - Fletcher (Tevez 46.), Nani (Giggs 46.), Carrick, Anderson - Cristiano Ronaldo, Saha (Hargreves 79.)
      Sporting: Rui Patricio - Abel, Tonel, Anderson Polga, Had - Izmailov (Pereirinha 82.), Miguel Veloso, Joao Moutinho - Romagnoli (Vukcevic 68.) - Purovic (Farnerud 82.), Liedson

Juninho kétszer egyenkített a barca ellen

A négy fordulót követ?en nulla ponttal álló VfB Stuttgart a Rangers ellen végre megszerezte els? sikerét a Bajnokok Ligája idei küzdelmeiben.

Lyonban alaposan belekezdtek a csapatok, egy gyors gólváltást követ?en hét perc után már 1-1 állt az eredményjelz?n. A 3. percben el?bb a remek kontratámadás végén Bojan Krkic passzából betaláló Andrés Iniesta szerzett vezetést a Barcelonának, majd a hazaiak részér?l Juninho Pernambucano (fotó) szabadrúgása szállt el a fejek és a hiába vet?d? Victor Valdés keze mellett. Az els? félid? hátralév? részében is remek tempót diktált a két csapat, de újabb gól már nem esett a szünetig.

A fordulást követ?en a &quot;semmib?l&quot; szerzett újabb gólt a katalán sztárgárda, az 57. percben Messi tolta meg a labdát a 16-oson belül, Fabio Grosso pedig buktatta az argentin támadót. A büntet?re maga a sértett vállalkozott, és magabiztosan l?tt Remy Vercoutre kapujába. Hasonló módon egyenlített az Olympique a hajrában, a 79. percben Eric Abidal lépett be rossz ütemben a kapu felé tör? Abdulkader Keitát, Stefano Farina játékvezet? másodszor is jogosan ítélt büntet?t. A 11-est Juninho értékesített, így a Lyon a brazil középpályás duplájával mentett pontot a Barcelona ellen.

A VfB Stuttgart-Glasgow Rangers mérk?zésen a félid? közepéig kellett várni az els? gólra, és az 51 ezer néz? nagy részének bánatára azt a skótok szerezték. A 27. percben a megsérült Lee McCulloch helyére alig egy perce beállt Charles Adam juttatta vezetéshez a vendégeket egy szöglet után elé lefejelt labdából. A német bajnoknak még a szünet el?tt sikerült egyenlítenie, az els? félid? hosszabbításának második percében Cacau tette bele a sarkát Pável Pardo sarokrúgást követ? lövésébe.

A második játékrészben fordított a VfB, a 62. percben Allan McGregor csak beleérni tudott Pardo lapos távoli lövésébe, 2-1. Az újabb fordulatra a 70. percig kellett várni, a csereként beállt Steven Naismith szerzett labdát az ügyetlenked? hazai véd?kt?l, beadását Raphael Schí¤fer kapus pont a vendégek csaparkapitánya, Barry Ferguson elé ütötte, a skót játékos pedig közelr?lnem hibázott. A hajrában azonban Ciprian Maricának köszönhet?en mégis megszerezte a gy?zelmet a Stuttgart, a román csatár a 85. percben a kapunak háttal állva szenzációs mozdulattak ért bele Ludovic Magnin kissé rosszul eltalált lövésébe.

Bajnokok Ligája, 5. forduló, E-csoport:

Olympique Lyon-FC Barcelona 2-2 (1-1)
      Lyon, Gerland Stadion, 43.000 néz?. Vezette: Stefano Farina (olasz)
      Gól: Juninho Pernambucano (7., 80. - 11-es) ill. Iniesta (3.), Messi (58. - 11-es)
      Lyon: Vercoutre - Reveillere, Squillaci, Anderson, Grosso - Fabio Santos (Kí¤llström, 68.) - Juninho Pernambucano, Toulalan - Govou, Ben Arfa (Remy, 82.), Fred (Keita, 62.)
      Barcelona: Victor Valdes - Zambrotta (Márquez, 82.), Puyol, G. Milito, Abidal - Xavi, Touré, Iniesta - Messi, Gudjohnsen (Ronaldinho, 71.), Krkic

VfB Stuttgart-Glasgow Rangers 3-2 (1-1)
      Stuttgart, Gottlieb-Daimler Stadion, 51.300 néz?. Vezette: Darko Ceferin (szlovén)
      Gól: Cacau (45. +2), Pardo (62.), Marica (85.) ill. Adam (27.), Ferguson (70.)
      Stuttgart: R. Schí¤fer - Beck, Fernando Meira, Delpierre, Magnin - Pardo - Hilbert (Ewerthon, 83.), Hitzlsperger - Khedira (Da Silva, 46.) - Marica, Cacau (Tasci, 88.)
      Rangers: McGregor - Hutton, Weir, Cuellar, Papac - Hemdani - Beasley (Naismith, 49.), Ferguson, Thomson, McCulloch (Adam, 26.) - Darcheville (Cousin, 82.)

14

Messi: Furcsa volt a padon látni Ronaldinhót!

A brazil sztár csak a második félid?ben állt be a Barcába.

A Bajnokok Ligája E-csoportjának 5. fordulójában 2-2-es lyoni döntetlenjével a Barcelona bebiztosította továbbjutását, ráadásul csoportels?ként lép a nyolcaddönt?be.

Bár az el?zetes összeállítás szerint Ronaldinho elvileg kezdett volna az Olympique otthonában, Frank Rijkaard mégis csak a szünet után küldte pályára a brazik csatárt.

&quot;Egyértelm?en furcsa volt a kispadon látni ?t. Tudjuk, hogy a legfontosabb játékosunk, de azt akarjuk, legyen jó formában az Espanyol ellen. Szükségünk lesz rá azon a meccsen.&quot; - nyilatkozta a lyoni 2-2 után

&quot;A rengeteg szóbeszéd után az elmúlt egy hétben a pályán mutattuk meg, hogy kell játszanunk és gy?znünk. Szombaton a bajnokságban megtettük és ez a mai eredményünkre is érvényes. Most nyernünk kell a városi derbin. Nagyon fontos lenne végre az otthonunktól távol is gy?zni.&quot; - tekintett már el?re az argentin támadó.

Messi kitért az Olympique Lyon labdarúgóinak talán túlzott keménységére is:

&quot;Ez nem csak engem érintett, hanem az összes Barca-játékost. Tudtuk, hogy ez fog történni, mivel a túlélésért küzdöttek a sorozatban. Az igazság azonban az, hogy néhány játékosuk túlzottan &quot;odatette&quot; magát.&quot;

Nyert a Liverpool, de még kieshet

A Bajnokok Ligája A-csoportjának 5. fordulója után még minden kérdés nyitott, a négy csapat közül bármelyik a nyolcaddönt?be juthat.

A Liverpoolnak minimum döntetlenre volt szüksége, hogy életben tartsa továbbjutási reményeit, de igazából csak egy gy?zelem segítehetett Rafa Benitez csapatán. A Vörösök a Portót fogadták és Steven Gerrard 19. percben elvégzett szögletét követ?en Fernando Torres (fotó) fejjel meg is szerezte a vezetést a hazaiaknak. A 33. percben váratlanul egyenlítettek a vendégek, Przemyslaw Kazmierczak beadását Lisandro López bólintotta José Reina kapujába.

A fordulást követ?en sokáig nem született újabb gól, de a hajrában a Liverpool végül fölényessé tette gy?zelmét. A 78. percben Torres kapott labdát a csereként beállt Harry Kewellt?l, a spanyol csatár szépen fordult le véd?jér?l, majd a hosszú sarokba l?tt. Alig kés?bb a saját büntet?területén Sammy Hyypií¤ szorításában felugró Milan Stepanov kezét érte a labda, Roberto Rosetti pedig 11-est ítélt. A letett labda mögé a szokásoknak megfelel?en Gerrard állt oda, és az angol válogatott középpáylsá nem hibázott. A 88. percben ismét Gerrard volt az egyik f?szerepl?, újabb szögletét a csereként pályára lép? Peter Crouch fejelte a vendégek kapujába.

Az Olympique Marseille nagy lépést tehetett volna a továbbjutás felé amennyiben gy?z Isztambulban, ennek ellenére a 27. percben Rodrigo Tello révén a törökök szereztek vezetést. A franciák nem adták fel a harcot, és a második félid?ben a nigériai Taye Taiwo egy szögletet követ?en egyenlített. A gy?zelem mégis a Besiktasé lett, mivel a hajrában Bobo megszerezte a három pontot jelent? találatot. A brazil csatár Matías Delgado passza után vette be Mandanda kapuját.

Bajnokok Ligája, A-csoport, 4. forduló:

FC Liverpool-FC Porto 4-1 (1-1)
      Liverpool, Anfield Road, 40.000 néz?. Vezette: Roberto Rosetti (olasz)
      Gól: Torres (19., 78.), Gerrard (84. - 11-es), Crouch (88.) ill. Lisandro López (33.)
      Liverpool: Reina - Finnan, Hyypií¤, Carragher, Arbeloa - Benayoun (Crouch, 71.), Gerrard, Mascherano, Babel (Kuyt, 85.) - Voronyin (Kewell, 63.), Fernando Torres
      Porto: Helton - Bosingwa, Stepanov, Bruno Alves, M. Cech - Lucho Gonzalez, Paulo Assuncao (Helder Postiga, 81.), Mariano Gonzalez (Sektioui , 77.), Kazmierczak (Raul Meireles, 65.) - Ricardo Quaresma, Lisandro Lopez

Besiktas-Olympique Marseille 2-1 (1-0)
      Isztambul, Inönü Stadion, 32.000 néz?. Vezette: Luis Medina Cantalejo (spanyol)
      Gól: Tello (27.), Bobo (88.) ill. Taiwo (65.)
      Besiktas: Rüstü - Tandogan, Mercimek, Toraman, Ibrahim Üzülmez - Serdar í–zkan (Márcio Nobre, 75.), E. Cissé (Koray Avci, 20.), Ricardinho (Akin, 66.), Tello - Delgado, Bobo
      Marseille: Mandanda - Bonnart, Givet, J. Rodriguez, Zubar (Taiwo, 46.) - Cana, Ben. Cheyrou - Nasri (D. Cissé, 26.), Valbuena, Zenden (Ayew, 54.) - Niang

Szaki10 avatara

<h1 class=&quot;cikk-cim&quot;>Középpontban az edz?k az UEFA-kupa-forduló el?tt</h1>
      A kissé szokatlan kiírás miatt nehéz reális képet alkotni arról, hogy mely együttesek állnak a legjobban az UEFA-kupa csoportkörében, hiszen a csapatok eltér? számú mérk?zést játszottak. Ráadásul a héten az a három gárda is szabadnapos lesz, amelyik eddig mindkét mérk?zését megnyerte, vagyis az Everton, a Panathianikosz és a Girondins Bordeaux még nem harcolhatja ki a továbbjutást - ellentétben mondjuk a Bayern Münchennel vagy a Fiorentinával.
      A bajor gárdánál a legutóbbi, Bolton Wanderers elleni csoportmérk?zés után &quot;borult ki a bili&quot;, hiszen az angolokkal csak egy 2-2-es döntetlent ért el hazai pályán a csapat, és ezt követ?en az alelnök, Karl-Heinz Rummenigge élénken kritizálta a szakvezet?t, Ottmar Hitzfeldet, akinek pozícióját az ezt követ?, VfB Stuttgart elleni bajnokin elszenvedett vereség sem er?sítette.
      A legutóbb a VfL Wolfsburg ellen ugyan megint nyert a Bayern, és továbbra is vezet a Bundesligában, de ezzel együtt sem a legjobb a hangulat a klubnál, amihez a rengeteg sérülés is hozzájárul. A Sporting Braga elleni UEFA-kupa-mérk?zésen például Lukas Podolski, Marcell Jansen és Bastian Schweinsteiger sem áll a gárda rendelkezésére, igaz, legalább Martín Demichelis felépült.

A vezet?ség persze ezzel együtt is gy?zelmet vár a csapattól Portugáliában, hiszen a három ponttal a bajorok már továbbjutók, és a csoportgy?zelemhez is közelebb kerülnének. A Sporting Braga viszont hazai pályán még sohasem kapott ki az európai kupaporondon, ráadásul a luzitánokat az edz?csere is feldobhatja, hiszen a bragaiaknál az egykori kiváló véd?t, Jorge Costát Manuel Machado váltotta a kispadon, akinek egy Bayern elleni jó eredmény új lendületet adhat.

Érdekesség, hogy az F csoportban nem a Sporting Braga az egyetlen klub, amelynél edz?csere történt: a Bolton Wanderersnél még a müncheniek elleni találkozó el?tt került a kispadra Gary Megson, a Crvena Zvezdánál pedig a legutóbbi fordulóban az Arisz Szalonikit?l elszenvedett vereség után küldték el Milorad Kosanovicot, akinek utódja Mitar Mrkela lett. ? azonban a nemzetközi porondon még nem debütálhat, hiszen a belgrádiak ezúttal szabadnaposak.

íÅ¡j mesterrel vág neki viszont aktuális mérk?zésének a Hapoel Tel-Aviv, ahol a hét végén lemondott posztjáról a szakvezet?, Guy Lezon. A Getafe elleni találkozón így a korábbi er?nléti edz?, Ron Zivlin irányíthatja a csapatot, de a spanyolok ellen valószín?leg ? sem számít túl sok sikerélményre, hiszen a Michael Laudrup által gardírozott hispán gárda eddigi egyetlen mérk?zését megnyerte - idegenben a Tottenham Hotspur ellen.

A londoniak eközben a dán Aalborgot fogadják majd, és alighanem számukra is csak a gy?zelem az elfogadható eredmény - és ha mind a Spurs, mind a Getafe begy?jti a három pontot, akkor gyakorlatilag el is d?l, hogy melyik három gárda megy tovább a csoportból.

Az új szakemberek sorát a Lokomotiv Moszkva is b?víti, az orosz klubnál ugyanis a bajnokság két héttel ezel?tti lezárását követ?en menesztették a trénert, Anatolij Bisovecet. Mivel azonban a csapatnak idén még van két UEFA-kupa-mérk?zése, így aztán valakit, ha csak ideiglenes jelleggel is, de ki kellett nevezni, a vezet?ség választása pedig a tartalékcsapat edz?jére, Renat Biljaletgyinovra esett - akinek fia, Dinijar az els? keret tagja, s?t, orosz válogatott.

A moszkvaiak ezúttal az FC Köbenhavnt fogadják, és illene megnyerniük a meccset, ha tovább akarnak jutni, hiszen eddig csak két döntetlent értek el, a dánok viszont eddigi egyetlen meccsüket elveszítették, ráadásul hazai pályán. A Fiorentina számára ünnepi mérk?zés következik Athénban, hiszen az AEK elleni találkozó a violák 100. összecsapása lesz az európai porondon.

A klubnál ennek ellenére rendkívül rossz a hangulat, hiszen a csapat mesterének, Cesare Prandellinek a felesége régóta tartó betegség után hétf?n elhunyt. A szakvezet? a hét végi, Reggina elleni bajnokin nem is ült le a kispadra, hanem asszisztense, Gabriele Pin irányította a gárdát, és valószín?leg Athénban is ? meccsel majd.

A firenzeiek egy esetleges gy?zelemmel továbbjutnának csoportjukból, és ugyanezt a Zenit Szankt-Petyerszburg is elmondhatja magáról. A friss orosz bajnok, amely az aranyérem megszerzése óta most el?ször lép pályára, azt a német 1. FC Nürnberget fogadja, amely jelenleg pont nélkül áll, és inkább a bajnokságra koncentrál, hiszen a Bundesligában várakozáson alul szerepel.

Az edz?k lesznek a középpontban a H csoportban sorra kerül? Panioniosz-Galatasaray találkozón, hiszen a görög gárda mestere, Ewald Lienen egykoron a törökök német trénerének, Karl-Heinz Feldkampnak a játékosa volt.

Szintén régi ismer?sök találkoznak a Sparta Praha-Szpartak Moszkva mérk?zésen, hiszen a két gárda a múltban többször is összecsapott egymással a nemzetközi porondon, és az 1990-es meccsükön a jelenlegi edz?k (a cseheknél Michal Bílek, az oroszoknál pedig Sztanyiszlav Csercseszov) egyaránt a pályán küzdöttek egymással. Ez a csoport t?nik egyébként a legkiegyensúlyozottabbnak, hiszen két forduló után az ötb?l négy együttesnek is három pontja van.