Oldal: 15 / 19 ElsőElső ... 5 13 14 15 16 17 ... UtolsóUtolsó

1. #99
      Szaki10
      Szaki10 avatara

Futball HÂÂ*rek

í¢??t mérkőzésre szóló eltiltást és 15 ezer eurós brságot kapott Antonio Cassano, a Sampdoria labdarúgója, miután kiálltását követően a bróhoz vágta a mezét.
      A futballista vasárnap, a Torino elleni 2-2-es döntetlennel zárult mérkőzés hajrájában megkapta második sárga lapját, majd a pirosat is. A csatár erre dühében trágár szitkokkal illette a játékvezetőt, odavágta hozzá a mezét, majd távozóban még odavetette: "kint megvárlak." Cassano később elnézést kért tettéért.

Giuseppe Marotta, a Sampdoria igazgatója azt mondta, az eltiltás miatt várhatóan csökkentik a játékos a fizetését.

A támadó 2006 januárjában a Real Madridhoz szerződött, ám a következő szezon elején összeveszett Fabio Capello vezetőedzővel és ezt követően alig kapott játéklehetőséget a fővárosiaknál, végül hosszas kálvária után tavaly nyáron - kölcsönben - Genovában kötött ki.

2. #100
      Szaki10

David Beckham fittnek érzi magát, és szeretne ott lenni március 26-án a franciák elleni barátságos mérkőzésen, amikor is 100. alkalommal szerepelhet az angol labdarúgó-válogatottban.
      "Ugyan van egy kis sérülésem, de már három mérkőzésen játszottam az elmúlt időszakban. Ha a kapitány számt rám, örömmel megyek" - mondta a klubjával, a Los Angeles Galaxyval a Távol-Keleten túrázó sztár.

Fabio Capello szövetségi kapitány azt mondta, ő vagy segtője, Franco Baldini a jövő héten az Egyesült 킁llamokba utazik, hogy felmérje, milyen állapotban van a 32 éves játékos. "Azután fogjuk eldönteni, hogy bekerülhet-e a keretbe" - jelentette ki az olasz szakember.

A válogatott korábbi csapatkapitánya abban reménykedett, hogy már februárban, Svájc ellen "századossá" léphet elő, de akkor Capello úgy vélekedett, hogy még nincs megfelelő erőben. Amennyiben Beckham a franciák elleni keretből is kimarad, a Trinidad és Tobago, majd az Egyesült 킁llamok elleni barátságos találkozó knál újabb alkalmat számára.

Beckham lehet az ötödik angol futballista, aki eléri a 100. válogatottságot: Peter Shilton 125-ször, Bobby Moore 108-szor, Bobby Charlton 106-szor, Billy Wright pedig 105-ször ölthette magára a háromoroszlános mezt.

3. #101
      Szaki10

A spanyol miniszterelnök felszóltotta a Spanyol Labdarúgó Szövetség (RFEF) vezetőit, hogy a törvényeket tiszteletben tartva még a pekingi olimpia előtt rendezzék meg a sportág tisztújtó közgyűlését, és a nemzetközi szövetség (FIFA) ezt a lépést ne télje az RFEF ellen irányuló támadásnak.
      José Luis Rodrguez Zapatero kijelentette: a spanyol kormány felelős azért, hogy mindenki tiszteletben tartsa a jogszabályokat.

A sportot felügyelő tárca február elején rendelte el, hogy valamennyi sportági szövetségnek, amely nem küld versenyzőt az idei nyári olimpiára, még idén márciusban tisztújtó közgyűlést kell tartania, ugyanakkor az RFEF ragaszkodik a november 26-i közgyűléshez.

A FIFA nyomon követi a kormány és a szövetség csatáját, és kilátásba helyezte a spanyol válogatott kizárását az idei Európa-bajnokságról, amennyiben a kormány továbbra is bele akar avatkozni az RFEF belügyeibe.

A FIFA tavaly júliusban - hasonló okok miatt - két napra felfüggesztette a görögök tagságát.

4. #102
      Szaki10

Könnyen elképzelhető, hogy Paolo Maldini, az AC Milan legendás labdarúgója még egy évet ráhúz fantasztikus karrierjére."Imádom a futballt. A környezet olyan körülöttem, ami folytatásra ösztökél" - mondta az olasz Sky televziónak a klasszis, aki júniusban tölti be 40. életévét és a mostani szezon közben már bejelentette, hogy "biztosan" a mostani lesz az utolsó idénye.
      "Mostanában ismét abban a szerepkörben játszhatok, mint tz évvel ezelőtt és ez fantasztikus érzés. Három hónapja sokkal rosszabbul éreztem magam, mint most, ráadásul Berlusconi elnök úr is arra bztat, hogy folytassam" - mondta a játékos azt követően, hogy csapata kedden az Arsenal elleni hazai vereséggel búcsúzott a Bajnokok Ligájából.

Il Capitano - egy csodálatos pályafutás képekben:
      <div>http://www.youtube.com/watch?v=WkM7fEMADw0&http://www.youtube.com/watch?v=WkM7fEMADw0&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" /></embed></object>
      [/CENTER]
      A 126-szoros válogatott Maldini ezüstérmet nyert az 1994-es világ- valamint a 2000-es Európa-bajnokságon, és 1985 óta több mint 600 meccsen szerepelt a Serie A-ban. Tzéves kora óta futballozik a piros-feketéknél, akikkel hétszer nyerte meg az olasz pontvadászatot és ötször a Bajnokok Ligáját.
      <div align='left'>
      [/CENTER]

5. #103
      Szaki10

Kiengedték a kórházból Paul Gascoigne korábbi angol válogatott labdarúgót, akit legutóbbi botránya óta a pszichiátriai osztályon kezeltek.A szigetországi futball fenegyerekét a rendőrök február 20-án, egy ötcsillagos szállodában álltották elő Gatesheadben, s állapota láttán - jellemzésük szerint beszámthatatlan volt - mentális kezelést rendeltek el számára.

A 40 éves Gascoigne 57-szer szerepelt az angol válogatottban, és játszott többek között a Tottenham Hotspurben, a Newcastle Unitedban, a Lazióban, illetve a Glasgow Rangersben is.

6. #104
      Szaki10

A Zenit és a Leverkusen is készülhet a negyeddöntőre az UEFA-kupában, mivel mindkét gárda idegenbeli góllal harcolta ki a továbjutást a Marseille, illetve a Hamburg ellenében. Juhász Roland végig a pályán volt a Bayernt Münchenben legyőző Anderlechtben, igaz, a 2-1-es siker ellenére a belgáknak esélye sem volt a továbbjutásra. Több sikerélmény jutott Dzsudzsák Balázsnak, aki a PSV-Tottenham találkozó büntetőpárbajában nagyon fontos pillanatban volt higgadt, és ezzel hozzájárult ahhoz, hogy a hollandok kiejtsék a londoniakat. Szintén büntetőkkel ment tovább a Fiorentina, jóval kevésbé kellett viszont izgulniuk a Getafe-drukkereknek, a madridi kiscsapat ugyanis kettős győzelemmel lépett át a Benficán.
      Amikor az Olympique Marseille az UEFA-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén 55 perc elteltével Djibril Cissé és Niang góljaival 3-0-ra vezetett a Stade Velodrome-ban a szentpétervári Zenit ellen, nem sokan fogadtak volna arra, hogy az orosz csapatnak még lesz esélye a továbbjutásra.
      Aztán amikor a hajrában Arsavin egy remek egyéni alakttást megkoronázva a bal sarokba emelve széptett, akkor azért lehetett sejteni, hogy mégsem lesz lefutott a visszavágó. Persze a helyzet nem volt ismeretlen a gallok számára, hiszen a 32 között is orosz ellenfél került az útjukba, és az OM akkor odahaza 3-0-ra simán nyert, aztán a visszavágon úgy kapott ki 2-0-ra, hogy a végén a szerencsére is szüksége volt, hogy a Szpartak Moszkva ne gyötörje be a hosszabbtást jelentő találatot.

Ráadásul a második meccs előtt az is nyomaszthatta a franciákat, hogy két évvel ezelőtt szintén a 16 között futottak bele a Zenitbe, és akkor ők húzták a rövidebbet, mivel az oroszok Arsavin góljával nyertek idegenben, otthon pedig kihúzták 1-1-gyel.

Talán ez a fájó emlék tüzelte fel az OM játékosait, remekül kezdtek ugyanis a vendégek, de Cana a léc fölé bólintott Nasri szabadrúgása után, és Taiwo sem célzott elég pontosan Valbuena beadása után. Aztán jöttek a hazai lehetőségek, Arsavin Mandandát tornáztatta meg, aztán Zirjanovot hozta helyzetbe, de hiába.

A 39. percben pazar akció végén összestésben egy gólra csökkentette hátrányát a Zenit, egy sarokkal felpörgetett labdát Arsavin fejjel továbbtott az erősen lesgyanús (sőt...) helyzetből induló Pogrebnyak elé, aki Mandanda mellett a bal alsóba gurtott. A szünet előtt Malafejev kapus tett róla, hogy maradjon az 1-0, amikor az óriási helyzetben tüzelő Cissé kisérletét lábbal védte.

A szentpétervári meccs góljai:
      Invalid Video Link
      A második félidő kiegyenltett játékot hozott a tudóstások szerint, aztán a 78. percben eldőlt a továbbjutás sorsa, Zirjanov beadását a három perce pályán lévő Fatih Tekke remekül késztette le Pogrebnyaknak, aki egyet tolt a labdán, majd ballal helyezett a hálóba. A 2-0-s orosz győzelem azt jelenti, hogy a történelem ismételte önmagát, hiszen a Zenit újra borsot tört a Marseille orra alá a 16 között. A Leverkusen ismerős ellenfélhez utazott egygólos előnnyel, hiszen Hamburg volt az úticél, márpedig a HSV-val a Bundesligában is találkoztak a gyógyszergyáriak, ősszel a mostani házigazda örülhetett (1-0), tavasszal nem brtak egymással a felek (1-1).

Ez volt az UEFA-kupa történetének 26. német párviadala, és a vendégek udvariatlankodtak egy sort a 19. percben, amikor a korábban hat évig a Hamburgot erőstő Barbarez Barnetta erőből középre küldött szabadrúgásába pörgetett bele gólt érően. Bár a HSV nagyon nyomott a bekapott gól után, Van der Vaart például két méterről sem tudta begyötörni a labdát, végül az 53. percben jött össze az egalizálás, amikor Trochowski 22 méteres balos suhintása pihent meg a bal alsóban.

Túl sokáig nem pörgethették örömittasan a sálakat a fejük fölött a HSV-hvek, mivel hamar visszavette a vezetést a Leverkusen, Sarpei hosszú indtására a védők vonalából induló Gekasz csapott le, majd ballal a hosszúba simtotta.

A Hamburg-Leverkusen visszavágó legfontosabb jelenetei:
      Nem adta még fel a Hamburg, amit bizonytott Demel és Guerrero összejátéka, az elefántcsontparti kiosztott egy kötényt, majd elviharzott a jobb oldalon, a beadását a perui csapattárs úgy vette át, hogy egyből lövőhelyzetbe hozta magát, és a jobb sarokba küldte a bőrgolyót. Tz perccel a vége előtt még felcsillant a remény a Hamburg számára, megint Guerrero volt az egyik főszereplő, aki előbb megforgatta Rolfest, majd gólpasszt adott Van der Vaartnak, akinek csak az üres kapuba kellett belsőzni, de ez csak a részsikerhez volt elég, a továbbjutáshoz nem, azt idegenben lőtt góllal a Leverkusen harcolta ki.

A legnyugodtabban a Bayern München készülhetett a visszavágóra, hiszen a bajor sztárgárda az odavágón idegenben ütötte ki 5-0-ra a Juhász Rolandot is a soraiban tudó Anderlechtet. A magyar védő ezúttal is kezdett a brüsszeli csapatban, mg a túloldalon Ottmar Hitzfeld valósznűleg már a hétvégi bajnokira gondolva keverte a kártyákat, gy juthatott szóhoz Rensing, Breno, Sosa, vagy éppen a hatalmas tehetségnek tartott Kroos.

A Bayern úgy kezdte a meccset, mintha 0-0-ról indulna a visszavágó, a 2. percben Podolski találta el a kapufát, aztán a 7. percben Juhász szabálytalankodott sárga lapot érően, a megtélt pontrúgást Sosa csavarta a kapu elé, ahol Lúcio emelkedett a legmagasabbra, és Zitka csak érinteni tudta a bólintást, fogni nem.

Nem zuhant azonban össze az Anderlecht, pedig a belga drukkerekben talán felsejlett, hogy megint beleszaladnak a kedvencek a késbe, de a 20. percben Jakovenko és Serhat a lescsapdát kijátszva összehozta az egyenltést. Sőt, még a szünet előtt fordtott az Anderlecht, Jakovenko az előkésztés helyett ezúttal a befejezést vállalta magára.

Klosét folyton zaklatták az Anderlecht védői, nem is tudott gólt lőni
      A második félidőre ugyan beszállt Ribéry is, de ő sem tudott segteni, hiába volt a hazaiaknak háromszor annyi kapu felé tartó, és kétszer annyi kaput eltaláló lövése, gy is a belgák nyertek, igaz, emiatt nem sokan bánkódtak a müncheni arénában, hiszen a továbbjutás gy is zsebben volt.

A Getafe szurkolóit sem kerülgette a szvroham, a madridi kiscsapat ugyanis már a lisszaboni meglepetésdiadalával kedvező helyzetbe hozta magát, és nem is hagyta kihasználatlanul a ziccert, bár a Benfica erőlködött, de gólt csak a spanyolok szereztek, Kacuranisz sikertelen szerelési ksérlete után Albin nyargalhatott a kapu felé, de nem cipelte sokáig a labdát, inkább szemtelenül átemelte a kapus fölött 20 méterről.

Jóval több izgalom akadt Eindhovenben és a Goodison Parkban, mindkét helysznen ugyanis a büntetők döntöttek. Magyar szempontból a PSV-Tottenham ütközet volt érdekesebb, hiszen Dzsudzsák Balázs előbbi gárdában keresi a kenyérrevalót, de Sef Vergoosen tartotta magát a "győztes csapaton ne változtass" elvhez, és ugyanazt a kezdőt küldte pályára, mint a White Hart Lane-en, ahol 1-0-ra nyertek a németalföldiek.

Juande Ramos a Ligakupa megnyerésével egy trófeát már begyűjtött a londoniakkal, és abban bzott, hogy közelebb kerül a triplázáshoz az UEFA-kupában, hiszen az előző két sorozatban a Sevillával felért a csúcsra. A 17. percben ledolgozhatta volna hátrányát a Spurs, Berbatov szerzett labdát az oldalvonalnál, majd a nagy lendülettel érkező Malbranque elé tolt, aki nem vette észre, hogy középen Robbie Keane lelkesen integet, gy passz helyett lőtt, de tévedett 30 centit.

Aztán a PSV-védelem bénázása borzolta a hazai drukkerek idegeit, Salcido nem ugrott fel fejelni, a labda gy szabályosan a fejére esett, ezzel a megoldással pedig a mexikói majdnem meglepte Gomes kapust. Az első félidő szinte csak a vendégekről szólt, King csúsztatása és Huddlestone megpattanó lövése is kevéssel kerülte el a PSV kapuját.

A szünetben Ramos behozta Darren Bentet, a cserecsatár pedig egyből gólt lőhetett volna, de Keane passza után vérszegényen találta el a labdát. Az eindhoveniek első nagy helyzete nem sokkal ezután érkezett, egy szabadrúgás variáció végén Koevermansnak csak bele kellett volna stukkolnia a labdába, ehelyett ő lábbal kapált bele, gy Robinson könnyen ölelte magához. Ismét a vendégek vették át az iránytást, Berbatov egy szabadrúgás után csúsztatott a jobb kapufa mellé, majd Jenas egy remek csel után túl önzetlen akart lenni, pedig a lövés hatásosabb lehetett volna.

A túloldalon Zokora kötött csomót a saját lábára, gy Afellay elé került a labda, lőtt is, de Robinson nagyot nyújtózva védett. Farfán veszélyesen tekeredő szabadrúgását csak szemmel követte a nagy bakikra is hajlamos portás, de a labda végül elkerülte a jobb felsőt. A Tottenham továbbra is többet tanyázott a PSV kapuja előtt, de mindig eggyel többet passzoltak a vendégek a kelleténél, Bent például Keane-nel akart gólt rúgatni, de egy védő odaért.

Közeledtünk az utolsó tz perchez, amit Berbatov váratlan lapos bombája vezetett fel, de Gomes résen volt. A 81. percben viszont a brazil kapus is tehetetlen volt, Chimbonda beadását a bolgár támadó pazar mozdulattal, kapásból küldte a bal sarokba. Vergoosen egyből reagált, és beküldte Dzsudzsákot, aki gyorsan be is mutatkozott Robinsonnak, 20 méterről szúrta rá az egykori Loki-kedvenc, de a kapus védeni tudott.

Berbatov parádés gólja:
      Aztán megint Dzsudzsák volt az egyik szereplő, Chimbondát fűzte be egy csellel, majd Mendezt játszotta meg, az ecuadori nagyot lendtett, egy ideig jól is repült a labda, de végül a léc fölött zúgott el. A 87. percben a Spursnek volt meccslabdája, Bent fejelt, de Gomes kikapta a léc alól, gy jöhetett a hosszabbtás. A túlóra elején megint Bent aktvkodott, szinte lemásolta Berbatov gólt fialó mozdulatát, azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy a labda most nem a kapuban fejezte be légiútját. A másik oldalon Culina is alkalmazkodott a módihoz, ő is kapásból tüzelt, de egy védő feje elzárta a kapu felé vezető utat.

Dzsudzsák továbbra is csipkedte magát, remekül tekert középre, ahol Lazovic egy gondolattal lemaradt a csatlakozásról. A hosszabbtás végén megint Gomes volt a PSV megmentője, Malbraque óriási bombáját ujjheggyel piszkálta ki, jöhettek a büntetők.

A büntetőpárbaj:
      Az Eindhoven kezdte, Simons középre lőtte (1-0), aztán Berbatov egyenltett (1-1), Lazovic lövését viszont Robinson kirúgta. A második angol rúgó, O'Hara a szerencsével sem állt hadilábon (1-2), Farfán magabiztos volt (2-2), majd Huddlestone (2-3) és Salcido (3-3) is megoldotta a házi feladatot. Bent büntetője a kapufáról vágódott be (3-4), gy Dzsudzsák, a hollandok ötödik rúgója azzal a tudattal állhatott a labda mögé, hogy ha hibázik, vége. A válogatott játékos ennek ellenére higgadt volt, és a kapust elküldve a jobb sarokba helyezett (4-4). Még ez sem lett volna elég az üdvösséghez, hiszen Jenas továbblőhette volna a Spurst, de kissé hanyagul elvállalt labdáját Gomes kitolta. Folytatódott az orosz rulett, Bakkal izomból a léc alá tette a labdát (5-4), de ugyangy cselekedett Zokora is (5-5), aztán a sápadt arccal meditáló Marcellis is pontosan célzott (6-5), Chimbonda viszont a kaput sem találta el, ezzel a hollandok jutottak tovább.

A liverpooli Goodison Parkban is ráhúztak a csapatok a 90 percre, mivel az Everton ledolgozta Firenzében összeszedett kétgólos hátrányát. Az angolok a 16. percben felezték meg a deficitet, amikor Pienaar éles beadását Frey kiütötte, és a labda a berobbanó Andy Johnson álláról került a kapuba.

A gól után is fölényben játszottak a hazaiak, Aiyegbeni egy szép csel után laposan lőtt, de Frey védeni tudot, mint ahogy szintén a Fiorentina francia kapusát dicsérhették a társak Johnson helyzete után, és bár Aiyegbeni bevágta a kipattanót, Arteta lesről szolgálta ki az afrikai támadót. Az olaszok egyetlen első félidei villanásál Jörgensen emelt Howard kezébe.

A fordulás után is állandósult az Everton-nyomás, Jörgensen egy zben a gólvonalról mentett egy veszélyesen csapódó szögletnél, de Arteta a 67. percben megszerezte a hőn áhtott második gólt, 24 méterről lőtte ki a jobb alsót, a spanyol lövése nagyon hasonltott Steven Gerrard Inter elleni BL-góljára.

Hogy a meccs nem dőlt el a rendes játékidőben, arról leginkább Frey tehet, aki csodával határos módon, lábbal védett Yobo közelijénél, aztán odaért Aiyegbeni fejesére is, igaz, a sznesbőrű támadó másik csúsztatását csak szemmel verte, de szerencséjére ez is elég volt.

A hosszabbtásban Pazzini ziccerét fogta Howard, majd Aiyegbeni totojázott addig, mg egy védő beérte, és mentett előle, majd ismét Pazzini hozta a frászt az angolokra, de lapos lövése a jobb sarok mellett landolt.

A Fiorentina nyerte az orosz rulettet a Goodison Parkban
      Következtek a büntetők, ahol az olaszoktól sorrendben Pazzini, Montolivo, Osvaldo és Santana is belőtte a sajátját, mg a túloldalon Aiyegbeni a kapufát találta el, Jagielka pedig Freyjel szemben vesztett párharcot, gy a Violák várhatják a pénteki sorsolást.

UEFA-kupa, nyolcaddöntő, visszavágók:
      Zenit (orosz) - Olympique Marseille (francia) 2-0 (1-0)
      gól:
      Pogrebnyak (39., 78.)
      továbbjutott: a Zenit, 3-3-as összestéssel, idegenben lőtt góllal

Hamburger SV - Bayer Leverkusen 3-2 (0-1)
      gól:
      Trochowski (53.), Guerrero (64.), Van der Vaart (80.), illetve Barbarez (19.), Gekasz (55.)
      tj: a Bayer Leverkusen, 3-3-as összestéssel, idegenben lőtt gólokkal

Bayern München (német) - RSC Anderlecht (belga) 1-2 (1-2)
      gól: Lúcio (9.), illetve Sehat (20.), Jakovenko (35.)
      tj.: a Bayern München 6-2-es összestéssel

Getafe (spanyol) - Benfica (portugál) 1-0 (0-0)

Szaki10

í¢??t kubai futballista hagyta el csapatát a Florida állambeli Tampa Bay mellett lejátszott egyik olimpiai selejtező után, és döntött úgy, hogy az Egyesült 킁llamokban marad - adta hrül szerdán a helyi média.
      A Miamiban megjelenő spanyol nyelvű lap, az El Nuevo Herald internetes portálja szerint a kubai 23 éven aluliak válogatottja - amely nagy meglepetésre 1-1-es döntetlent ért el az esélyesebb amerikaiak ellen - szinte teljes védelmét elvesztette ezzel, köztük kapusukat, José Manuel Mirandát és a csapatkapitány Yenier Bermúdezt. Utóbbi elmondta, hogy döntésüket már az Egyesült 킁llamokba érkezésük előtt meghozták, és úgy érezték, hogy ilyen lehetőséget nem szabad elszalasztaniuk.
      Eredetileg csak ketten szöktek volna Yordanis Alvarez középpályással, de a stadionból a tampai repülőtér szállodájába visszatérőben további három társuk is csatlakozott hozzájuk. Végül kedden, éjfél körül szöktek meg a szállodából, egyikük rokona segtségével, a pályán viselt mezben. Az országúton menekülve a hajnali órákban érkeztek meg West Palm Beachbe.

Az El Nuevo Herald feltételezi, hogy az öt játékos Kaliforniába indult. A portál úgy tudja, hogy Raúl González kubai szövetségi kapitány megerőstette az öt játékos eltűnésének tényét, a nemzetközi hrügynökségek azonban nem tudták őt megszólaltatni. A helyi rendőri szervek szerint a kubai csapat részéről nem jelentettek be eltűnést, tény azonban, hogy a tervek szerint az észak- és közép-amerikai, valamint karibi labdarúgó szövetség (CONCACAF) olimpiai selejtező tornáján várhatóan vasárnapig Miamiban tartózkodó kubai csapat legutóbbi edzéséről már hiányzott az öt játékos.

Az esetről az amerikai vám- és határőrség szóvivője annyit közölt, hogy ha előkerülnek a kubaiak, minden bizonnyal politikai menedékjogot kapnak.