Oldal: 6 / 19 ElsőElső ... 4 5 6 7 8 16 ... UtolsóUtolsó

Futball HÂÂ*rek

törölve! xxx

2. #37
      Szaki10

Az MTI keddi értesülése szerint semmifajta hivatalos értestést nem kapott a hamburgi sportklub elnöksége az Európai Labdarúgó Szövetségt?l (UEFA) arra vonatkozóan, hogy az idén augusztusban játszott HSV-Budapest Honvéd mérk?zés is szerepelne azon mérk?zések között, amelyeket az UEFA a végeredmény álltólagos manipulálása miatt vizsgál.Az UEFA - mint az elmúlt hét végén ismertté vált - egy 15 mérk?zést tartalmazó listát adott át az Europolnak, kérve az európai rend?ri hatóság közrem?ködését a felmerült gyanú kivizsgálásában. A szervezet egyik munkatársa azt közölte, hogy a listán szerepl? összecsapások között Eb-, Bajnokok Ligája- és UEFA-kupa-selejtez?k egyaránt szerepelnek.Az UEFA nem hozta nyilvánosságra, hogy konkrétan melyik mérk?zésekr?l van szó, a német Süddeutsche Zeitung ugyanakkor - ugyancsak a hét végén - arról rt, hogy a szóban forgó találkozók között az augusztusi HSV-Honvéd UEFA-kupa-selejtez? is szerepel, amely a hamburgiak 4-0-s gy?zelmével - és továbbjutásával - ért véget.

A cikkró, Thomas Kistner arról számolt be, hogy a német és a magyar együttes kupatalálkozójára is óriási fogadásokat kötöttek 킁zsiában, különös tekintettel arra, hogy a Hamburg abszolút favoritnak számtott.

A cikk szerint a mérk?zés napján, már kora reggel a kétgólos hamburgi gy?zelemre 1,9-es szorzóval lehetett fogadni. A nap folyamán ugyanakkor egyre nagyobb összegeket tettek fel a magyar csapat ellen, úgyhogy az odds háromgólos hamburgi gy?zelem esetén 1,85-re csökkent. A mérk?zést végül a magyarok 4-0-ra vesztették el, mégpedig egy furcsa öngóllal - fogalmazott a lap, hozzátéve, hogy a londoni bukmékerirodák azonnal jelezték az UEFA-nak a gyanúsnak vélt momentumokat.

.

Az újság szerint Michel Platini, az UEFA elnöke meger?stette a szövetségnek azt a gyanúját, hogy 15 mérk?zést jelent?sen manipuláltak.

Az MTI érdekl?désére a HSV elnökségének egyik magát megnevezni nem kvánó képvisel?je kedden kijelentette: a klub is csak a sajtóból értesült az álltólagos korrupciós gyanúról. Erre vonatkozóan - mint hangsúlyozta - az UEFA-tól semmifajta hivatalos értestést nem kaptak. Ezért az ügy a HSV-nél "nem téma" - jelentette ki a hamburgiak képvisel?je, hozzátéve: amennyiben az UEFA-tól bármilyen hivatalos értestést kapnának, a klub természetesen hivatalos állásfoglalást tesz közzé.

"Addig azonban nem kvánnak foglalkozni az üggyel" - hangsúlyozta a Hamburg illetékese.

Késelések Rómában, hat drukker sérült meg

í¢??sszecsaptak a huligánok az AS Roma-Manchester United Bajnokok Ligája labdarúgó mérk?zés el?tt az olasz f?városban.

Egyik csapat számára sem jelentett tétet a meccs, a Manchester biztos csoportels?ként, mg a Roma másodikként várta a derbit. A két gárda szurkolói ennek ellenére komolyan vették az ütközetet, a meccs el?tt egymásnak estek Róma utcáin. A méretes csetepatéban a kések is el?kerültek, ennek eredményeként öt angol és egy olasz drukkert szúrt sebekkel szálltottak kórházba.

A mérk?zés egyébként 1-1-es döntetlenre végz?dött.

Benzema parádézott Glasgow-ban

Egyetlen nyitva maradt kérdés volt az E-csoportban az utolsó forduló el?tt. A Rangers bizakodva várta az Olympique Lyon elleni mérk?zést, hiszen a skótok Lyonban három góllal nyertek.

Az els? három fordulóban hét pontot összegy?jt? Rangers már-már biztos továbbjutónak számtott, ám Walter Smith csapata Barcelonában, majd Stuttgartban is kikapott. A ki-ki mérk?zésre mintegy 50 ezer szurkoló volt kváncsi az Ibros Parkban. Az els? negyedóra után Karim Benzema (a képen) beadását Sidney Govou juttatta a Rangers kapujába (0-1).

Hidegzuhany volt ez a javából a hazai csapat számára, ám az els? félid? hátralev? részében a skótok uralták a pályát. A Lyon kapusa Vercoutre el?bb Whittaker, majd Papac lövését hártotta. A másik oldalon Benzema háromszor is kapu mellé l?tt.

Az egygólos vezetés már a Lyon továbbjutását jelentette, ám a franciáknak résen kellett lenniük. A Rangers legnagyobb egyenltési lehet?ségét a csereként beállt Jean Claude Darcheville hagyta ki, a 32 éves francia csatár a 79. percben a Lyon kapujának keresztlécét találta telibe. A hajrában végül a mindössze 19 éves Karim Benzema lépett el? f?szerepl?vé.

A Lyon csatára el?bb a világbajnok Fabio Grosso beadását varázsolta a Rangers kapujába, majd három perccel kés?bb egyéni akcióból is bevette McGregor kapuját (0-3). A hosszabbtás els? percében Darcheville K키llströmmel szemben szabálytalankodott és ezért piros lapot kapott Lubos Michelt?l.

Barcelonában a vendég VfB Stuttgart már a harmadik percben vezetést szerzett. Antonio Da Silva szabadrúgásból l?tt a fels? léc alá (0-1). A bekapott gól gyorsan felébresztette "Csipkerózsika álmából" a Barcát, a Stuttgart kapusának akadt dolga b?ven. Raphael Sch키fer sorra véde Eto'o, Giovani és Ronaldinho lövéseit. Az egykapuzásnak hamar meglett az eredménye, a 36. percben Ronaldinho varázsolta Giovani elé a labdát, ki nem hibázott (1-1).

A második félid? elején xavi Hernandez adott gólpasszt Samuel Eto'o-nak. A kameruni csatár hosszúra nyúlt sérülése utáni visszatérése óta el?ször volt eredményes. Eto'o-nak ez volt a 30. gólja a Bajnokok Ligájában. Tz perccel kés?bb Iniesta hozta játékba Sylvinho-t, ki Ronaldinónak adott gólpasszt (1-3).

Bajnokok Ligája, E-csoport, 6. forduló:

Rangers-Olympique Lyon 0-3 (0-1)
      Glasgow, Ibrox Park, 49 957 néz?. Vezette: Lubos Michel (szlovák)
      Gól: Govou (16.), Benzema (85., 88.)
      Kiálltva: Darcheville (91.)
      Rangers: McGregor - Hutton, Cuellar, Weir, Papac (Darcheville, 71.) - Hemdani (K. Boyd, 84.) - Whittaker, Ferguson, Thomson, McCulloch - Cousin (Naismith, 46.).
      Lyon: Vercoutre - Clerc, Squillaci, Anderson, Grosso - Toulalan - Juninho Pernambucano (Baros, 85.), K키llström - Govou (Reveillere, 77.), Benzema, Ben Arfa (Bodmer, 67.).

Barcelona-VfB Stuttgart 3-1 (1-1)
      Barcelona, Nou Camp-stadion. 52 761 néz?. Vezette: Stéphane Lannoy (francia)
      Gól: Giovani (36.), Eto'o (57.), Ronaldinho (67.), ill. Antonio (3.)
      Barcelona: Jorquera - Puyol, Thuram, G. Milito, Sylvinho - Marquez - Xavi (Crosas, 70.), Gudjohnsen (Bojan, 52.) - Giovani, Ronaldinho, Eto'o (Iniesta, 62.).
      Stuttgart: R. Sch키fer - Osorio, Tasci, Delpierre, Boka - Fernando Meira - Bastürk (Meissner, 71.), da Silva - Ewerthon, A. Farnerud (Hilbert, 58.), Marica (Fischer, 71.).

Csoportels? a Sevilla, második az Arsenal

Az 킁gyúsok hiába verték meg hazai pályán a román bajnokot, a kétszeres UEFA-kupa gy?ztes nem hibázott Prágában, gy csoportels?ként jutott a Bajnokok Ligája nyolcaddönt?jébe.

Az Arsenal - kapujában Lens Lehmannal - remekül kezdett a Steaua Bucuresti ellen, a 8. percben Bacary Sagna középre adását a kilép? Abou Diaby vette át remek ütemmel, majd közelr?l a hosszú fels?be bombázott. Arséne Wenger csapata még az els? félid?ben növelte el?nyét, a 42. percben a sér?léséb?l visszatér? Robin van Persie ugratta ki remek labdával Nicklas Bendtnert, a dán csatár pedig a 16-oson belülr?l nem hibázott.

A második játékrészben a csereként beállt Doria Zaharia szép fejesével ugyan széptett a román együttes, de a pontszerzésre nem volt esélye a vendégeknek. Az Arsenal azonban hiába nyert az utolsó fordulóban, gy is csak másodikként jutott a nyolcaddönt?be.

A Slavia Praha egy kapufával jelezte a Sevilla elleni hazai mérk?zés elején, hogy nem feltartott kézzel várta a spanyol gárdát, és a folytatásban is sokáig jól tartották magukat a csehek. A második félid?ben azonban megtörte a jeget a Sevilla, és a pár perce csereként pályára lép? Luis Fabiano (fotó) 66. percben l?tt góljával megszerezte a vezetést. Alig kés?bb Frederic Kanouté helyzte 6 méterr?l a csehek kapujába a Fabianótól kapott labdát, majd a 87. percben Daniel Alves adta meg a kegyelemdöfést. Az el?retör? brazil véd? éles szögb?l vágta a hosszúba a labdát. Sikerüknek köszönhet?en a spanyolok az els? helyen jutottak a Bajnokok Ligája nyolcaddönt?jébe.

Bajnokok Ligája, H-csoport, 6. (utolsó) forduló:

Arsenal-Steaua Bucuresti 2-1 (2-0)
      London, Emirates Stadium, 50 000 néz?. Vezette: Jurij Baszkakov (orosz)
      Gól: Diaby (8.), Bendtner (42.) ill. Zaharia (68.)
      Arsenal: Lehmann - Sagna (L. Diarra, 71.), Gallas, Senderos, A. Traoré - Walcott, Diaby (Eboué, 71.), Song, Denilson - Bendtner, van Persie (Eduardo, 65.)
      Steaua: Zapata - Emeghara, Goian, Rada, Nesu - Cristocea (Surdu, 57.), O. Petre, Lovin, Neaga (Zaharia, 64.) - Badea (Golanski, 81.), Dica

Slavia Praha-FC Sevilla 0-3 (0-0)
      Prága, Strahov Stadion, 18 000 néz?. Vezette: Kassai Viktor
      Gól: Luis Fabiano (66.), Kanouté (69.), Daniel Alves (87.)
      Slavia: Vaniak - Krajcik, Brabec, Suchy, Hubacek - Smicer (Jablonsky, 46.), Belaid, Volesak (Necid, 66.), Tavares, Pudil (Gaucho, 74.)- Ivana
      Sevilla: de Sanctis - Daniel Alves, Lolo, Mosquera, Dragutinovic - Jesus Navas, Renato (Maresca, 64.), Marti, Diego Capel - Kanouté (Duda, 70.), Koné (Luis Fabiano, 59.)

A H-csoport végeredménye:

1. FC Sevilla 6 mérk?zés/15 pont 14-7-es gólkülönbség
      2. Arsenal 6/13 14-4
      3. Slavia Praha 6/5 5-16
      4. Steaua Bucuresti 5/1 4-10

Az Inter mellett a Fenerbahce nyolcaddönt?s

A török Fenerbahce nem tette meg azt a szvességet az Eindhovennek, hogy hazai pályán kikapjon a CSZKA Moszkvától.

Hamar minimálisra csökkentek a PSV esélyei a továbbjutásra és a nyolcaddönt?re, az Internazionale elleni utolsó csoportmérk?zésen már a 28. percben tz emberre fogyatkozott a holland bajnok. Edison Mendez rántotta le a 16-os el?terében az egyedül kapura tör? David Suazót, Markus Merk pedig - talán kissé túl szigorúan - piros lapot mutatott fel a hazaiak középpályásának. A szabálytalanságért járó szabadrúgást Julio Cruz (fotó) a sorfalba l?tte.

Az Inter végül csak a második félid?ben tudta gólra váltani az emberel?nyt, a 64. percben Suazo szlalomozott el a bal oldalon el?bb Carlos Salcido, majd Timmy Simmons mellett, alapvonalról visszatett labdáját pedig Cruz bólintotta közelr?l a kapuba. Az eredmény a lefújásig már nem változott, az olasz bajnok nyert Eindhovenben és magabiztosan végzett a G-csoport élén. A PSV számára az jelenthet vigaszt, hogy a Fenerbahce nem tette meg azt a szvességet a holland csapatnak, hogy kikapjon hazai pályán a CSZKA Moszkvától. Az eindovenieknek gy maradt az UEFA-kupa.

A Fenerbahcének már egy döntetlen is elég lett volna a nyolcaddönt?höz, ennek ellenére a 30. percben egy öngóllal a CSZKA szerzett vezetést Isztambulban. Caner Erkin húzott el a bal oldalon beadását pedig a becsúszva menteni igyekv? Edu Dracena juttatta saját kapujába. Hamar ocsúdott a török gárda, a 32. percben Alex bombagóljával máris egyenltettek a hazaiak. S?t a szünet el?tt fordtani is tudott a Fener, az els? félid? ráadásában az els? Bajnokol Ligája-meccsén szerepl? Ugur Boral váltotta gólra Alex passzát.

A második bekapott találat után a fordulást követ?en már nem igazán pörgött fel a CSZKA Moszkva, a 90. percben a debütálását még emlékezetesebbé tév? Ugur Boral álltotta be a végeredményt. Az Inter mellett gy a Fenerbahca jutott a Bajnokok Ligája nyolcaddönt?jébe a G-csoportból. Az már korábban eld?lt, hogy az orosz csapat búcsúzik a nemzetközi kupaporondtól.

Bajnokok Ligája, G-csoport, 6. (utolsó) forduló:

PSV Eindhoven-Internazionale 0-1 (0-0)
      Eindhoven, Philips Stadion, 35 100 néz?. Vezette: Markus Merk (német)
      Gól: Cruz (64.)
      Kiálltva: Mendez (28.)
      PSV: Gomes - Marcellis, Alcides, Salcido, Zonneveld - Simons - Mendez, Culina - Afellay (Aissati, 65.) - Lazovic (Jonathan, 84.), Farfan (Perez, 62.)
      Inter: Julio Cesar - Cordoba, Rivas, Materazzi, Maxwell (Zanetti, 86.) - Solari, Bolzoni, Chivu (Cambiasso, 68.) - Suazo, Crespo, Cruz (Puccio, 75.)

Fenerbahce-CSZKA Moszkva 3-1 (2-1)
      Isztambul, Sükrü Salacoglu Stadion. Vezette: Matteo Simone Trefoloni (olasz)
      Gól: Alex (32.) Ugur Boral (45. +1, 90.) ill. Edu Dracena (30. - öngól)
      Fenerbahce: Volkan Demirel - Gökhan Gönül, Lugano, Edu Dracena, Roberto Carlos (Gökcek Vederson, 90. +1) - Selcuk Sahin, Mehmet Aurelio - Deivid, Alex, Ugur Boral - Semih Sentürk (Kazim Kazim, 70.)
      CSZKA: Akinfejev - A. Berezuckij, Ignasevics, Grigorjev - Semberas, Aldonyin - Eduardo (Taranov, 77.), Zsirkov - Ramón (Odiah, 46.), Caner (Mamajev, 46.) - Janczyk

BL, C-csoport: Real Madrid-Lazio 3-1, Olympiakosz-Werder 3-0

C-csoportból a paprforma szerint a Real Madrid és az Olympiakosz Pireusz jutott be a legjobb 16 közé.

Madridban kis túlzással negyedóra alatt eld?lt a találkozó sorsa. A tizedik percben Raúl kapufája jelezte, hogy a Real Madrid gyorsan pontot szeretne a mérk?zés végére tenni. A 13. percben Robinho beadását Julio Baptista juttatta Ballotta kapujába, majd két perccel kés?bb Robinho beadását Raúl fejelte be az olasz csapat hálójába (2-0). A két gyors gól ellenére nem roggyant meg a Lazio, a 19. percben Rocchi lövését védte Iker Casillas, majd két perccel kés?bb De Silvestri kapura tartó lövését Pepe vágta ki. A 36. percben Robinho megoldotta a dolgot egyedül és megszerezte a spanyol bajnokcsapat harmadik találatát.

A szünetben meglep? módon az olaszok csak egyet cseréltek, mg a Real Madridba beállt Arjen Robben és Guti, Robinho megérdemelten foglalhatta el helyét a kispadon. Az 54. percben Robben lövését védte Ballotta. A hajrában már egyre több dolga akadt Iker Casillasnak, a spanyol háló?r el?bb Cribari, majd Rocchi lövését is hártotta.

Tz perccel a rendes játékid? vége el?tt Rocchi átadásából Goran Pandev széptett (3-1). A ráadásban Pepe kézzel ért a labdához a Real Madrid 16-osán belül, a megtélt büntet?t Rocchi vállalta, ám a lövést Iker Casillas hártotta.

Robinhóhoz hasonló teljestményt produkált Athénban Sztoltidisz, ki két gólja mellett Darko Kovacsevicsnek adott gólpasszt. A 12. percben Lomana LuaLua ugratta ki Sztoltidiszt, ki megszerezte az Olympiakosz vezet? gólját (1-0). A gólpasszt adó LuaLua igen aktvan játszott az els? negyedórában, ám a kongói csatár nem jól célzott. A másik odalon akadt viszont dolga Nikopolidisznak, ki el?bb Sanogo, majd Rosenberg lövését hártotta az els? játékrész derekán.

A második félid? elején is a Werder Bremen veszélyeztetett többször, ám a 70. percben mégis a görögök duplázták meg el?nyüket. Ezúttal Sztoltidisz adott középre, az érkez? Kovacsevics pedig Naldo mell?l fejelt a Bremen kapujába (2-0). Alig négy perccel kés?bb megpecsétel?dött a Werder sorsa, Kovacsevics visszaadta a kölcsönt, Galletti szögletét a szerb csatár csúsztatta meg fejjel Sztoltidisz pedig a kapuba emelt (3-0).

A görög bajnokcsapat kilenc év után jutott be ismét a Bajnokok Ligája kiesési szakaszába.

Bajnokok Ligája, C-csoport, 6. forduló:

Real Madrid-Lazio 3-1 (3-0)
      Madrid, Bernabeu-stadion, 77 000 néz?. Vezette: Massimo Busacca (svájci)
      Gól: Julio Baptista (13.), Raul (15.), Robinho (36.), ill. Pandev (80.)
      Real Madrid: Casillas - Sergio Ramos, Cannavaro, Pepe, Marcelo - Diarra - Robinho (Robben, 46.), Sneijder (Guti, 46.) - Julio Baptista - van Nistelrooy (Higuain, 73.), Raul.
      Lazio: Ballotta - de Silvestri, Scaloni, Siviglia, Cribari - Mudingayi, Ledesma (Baronio, 46.), Mutarelli - Meghni (C. Manfredini, 63.) - Pandev (Makinwa, 82.) Rocchi.

Olympiakosz Pireusz-Werder Bremen 3-0 (1-0)
      Athén, Georgiosz Karaiszkakisz-stadion, 33 500 néz?. V.: Laurent Duhamel (francia)
      Gól: Sztoltidisz (12., 74.), Kovacsevics (70.)
      Olympiakosz: Nikopolidisz - Toroszidisz, Mi. Zewlakow, Antzasz, Pantosz - Patsatzoglu (Mendrinos, 25.), Ledesma, Stoltidis - Galletti (Nunez, 85.), LuaLua - Kovacsevics (Mitroglou, 82.).
      Bremen: Wiese - C. Fritz - Baumann (Tosic, 83.), Naldo, Pasanen - Vranjes (Hunt, 58.) - D. Jensen, Borowski - Diego - Sanogo (Hugo Almeida, 67.), Rosenberg.

World Soccernél is Kaká a legjobb

A brazil Kaká az Aranylabda besöprése után a World Soccer cm? labdarúgó magazin elismerését is kivvta.

A brazil labdarúgót a brit World Soccer a világ idei legjobb labdarúgójának választotta. Kaká mögött a Barcelona argentin tinije, Lionel Messi lett a második, mg a harmadik helyen a Manchester United portugál széls?je, Cristiano Ronaldo végzett. A World Soccer magazin szavazásán 48 ország olvasói vettek részt.

A legjobb fiatal játékosnak járó djat Messi kapta.

7. #42
      Szaki10

<h1 class="cikk-cim">Capello hatmillió fontért ül az angol kispadra</h1>
      Az Angol Labdarúgó Szövetség (FA) pénteken bejelentette: Fabio Capello a válogatott új szövetségi kapitánya.
      Az FA internetes honlapján közölte a kinevezés tényét, hozzátéve, hogy a január 7-én munkába álló szakember szerz?dése négy és fél évre, azaz a 2012-es Eb végéig szól.
      Capello Steve McClarent váltja a szigetországi gárda kispadján, ?t a Európa-bajnoki selejtez?sorozat végén menesztették, miután a válogatott nem jutott ki a jöv? évi osztrák-svájci közös rendezés? kontinensviadalra.

A 61 éves olasz trénernek - aki korábban az AC Milan, a Juventus és az AS Roma kispadján is ült - az el?z? szezon végén köszönték meg a munkáját a Real Madridnál annak ellenére, hogy bajnokságot nyert a csapattal. Azóta a RAI televziós csatorna szakkommentátoraként dolgozott.

Capello els? hivatalos mérk?zésére február 6-án, a Wembley Stadionban kerül majd sor, amikor is az angolok az Eb-társházigazda svájciakat fogadják barátságos találkozón. Stábját segt?ként Franco Baldini és Italo Galbiati, kapusedz?ként Franco Tancredi, fitnesztrénerként pedig Massimo Neri alkotja majd.

Sajtóértesülések szerint Capello évi hatmillió fontot (közel 2,2 milliárd forintot) keres majd szövetségi kapitányként.