Hsz.
      1.471

Futball HÂÂ*rek

Imádom ezért gondoltam nyitok egy forumot erröl.

Robben: "í¢??röm nézni Robinho játékát"Robben szombaton ismét pályára léphetett több, mint egy hónapnyi kihagyás után. A holland játékos elmondta, hogy boldog, hogy a Real Madrid tagja lehet és szeretne a csapat segtségére lenni.

Hogy érintett mentálisan a legutóbbi sérülésed?
      Nagyon jól érzem magam, mentálisan is er?s vagyok. A csapat remek, mindazonáltal egy játékost mindig rosszul érint, ha megsérül.

Nagy volt rajtad a nyomás?
      Itt mindig magasak az elvárások, mert ez Európa legjobb klubja. Keményen kell dolgoznom magamért és a csapatért is.

Miért nem tudja a csapat eldönteni a mérk?zéseket, amikor már sikerült megszerezni az els? gólt?
      Ez nagyon lényeges számunkra. Fontos, hogy amikor 1-0-ra vagy 2-0-ra vezetünk, akkor szerezzünk még egy gólt, mert el kell dönteni a mérk?zést. A Murcia elleni meccs els? félidejében végig mi iránytottunk, de a második 45 percre minden megváltozott.

Mi a helyzet Drenthével?
      Még mindig nagyon fiatal, Hollandiában is csak egy teljes évet játszott a legmagasabb szinten. A nyáron remek teljestményt nyújtott a holland U21-es válogatott szneiben, kiváló játékos. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sokat fog fejl?dni itt.

Guti elnézést kért a hétvégi kiálltása miatt...
      Kit?n? játékos és nem hiszem, hogy a csapatnak neheztelnie kéne rá a történtek miatt. Nagy kár, hogy nem léphet pályára a következ? mérk?zésen. Szerintem nem kell elnézést kérnie a tettéért.

A brók nem védik eléggé a játékosokat? Gutit rengeteg rúgás érte a mérk?zés során, de a játékvezet? az elkövet?ket nemhogy piros, de még sárgalappal sem jutalmazta.
      Nem szeretek a brókról beszélni. Szerintem a játékvezet? jó teljestményt nyújtott. Lehet, hogy jobban kéne védeniük egyes játékosokat, de nem ez a lényeg.

Robinho kiválóan játszik a baloldalon. Te képes lennél akár a jobb oldalon is jó teljestményt nyújtani? Mondott neked valamit Schuster arról, hogy hogyan akar egyszerre mindkett?töket játszatni?
      Nagyon boldoggá tesz, hogy Robinho ilyen jól játszik mostanában. í¢??röm nézni a játékát. Szerintem képesek vagyunk egymás mellett is játszani. Remélem egyre több játéklehet?séghez fogok jutni.

Hogy érzed magad a csapatban?
      Az összes csapattársam remek fickó. Mindannyian próbáltak segteni a beilleszkedésemben és nagyon kedvesen fogadtak, amikor megérkeztem. Keményen dolgozunk és sokat nevetünk. Nagyon jó a csapatszellem.

1.471

Egyébként elég gáz hogy csak döntetlenre futotta a hétvégén.

2007. 11. 26., Forrás:

Egy nehéz mérk?zésen van túl a Castilla csapata, hiszen a tabella 3. helyezettjét, az idegenben kiválóan szerepl? Lanzarote csapatát fogadták. Hiába azonban fölényük a tabellán, a madridiak gy?ztek, f?leg a második félid?ben bemutatott remek játéknak köszönhet?en. Bueno és Juanmi Callejón szerezték a Castilla góljait, Szalai 킁dám csereként lépett pályára még 1-1-es állásnál.

A mérk?zés nagy irammal kezd?dött, mindkét csapat szerette volna átvenni az iránytást a középpályán. Ez eleinte a Lanzaroténak sikerült, Yeary akciói révén pedig helyzeteket is kialaktottak. Gólt azonban nem ?k, hanem a Castilla szerezett: José Callejón szerezte meg a labdát, majd indtotta Buenót, aki szépen l?tt a hosszú sarokba a mérk?zés 9. percében.

Ez a gól új lendületet vitt a hazaiak játékába, akik Parejo iránytásával átvették a meccs iránytását. De ha az el?bb a Lanzarote uralta a meccset és a Castilla talált be, most ugyanez fordtva történt: Gary buktatta Anibalt a 16-oson belül, a megtélt büntet?t pedig Yeray értékestette a 17. percben, ezzel 1-1-re alaktva az állást.

A két csapat egyértelm?en a támadásokra helyezte a hangsúlyt, gy pedig élvezetes mérk?zés alakult ki, amelyb?l a helyzetek sem hiányozhattak. Alberto Bueno el?tt adódott géretes lehet?ség a 28. percben, 10 perccel kés?bb pedig Juanmi Callejón szerezhette meg volna a vezetést, gól viszont nem esett a félid?ig, gy 1-1-es döntetlennel vonulhattak a csapatok az öltöz?be.

Teljes g?zzel a második félid?ben
      A második félid?re a Castilla nagy elánnal jött ki a pályára. A „blancókí¢?í‚ gyors játékuknak köszönhet?en számos helyzetet dolgoztak ki, de ezek eleinte kihasználatlanok maradtak. El?ször Bueno l?tt kevéssel fölé a 49. percben, majd ugyan? ezúttal el?készt?ként jeleskedett, de Nieto nem tudott túljárni Alberto kapus eszén. A helyzetek sora itt nem ért véget: az 53. percben Parejo végezhetett el egy szabadrúgást, de lövése a jobb oldali kapufán csattant. Egy perc múlt csak el, amikor Bueno el?tt adódott géretes lehet?ség, a kapus azonban ismét védett.

A Lanzarote kapusa, Alberto lassan a meccs h?sévé lépett el?, és ez f?leg akkor vált nyilvánvalóvá, amikor talán az egész meccs legnagyobb lehet?ségét hártotta: Nieto ugorhatott ki egyedül, de miután egy az egyben rávezette a kapusra, nem tudta elrúgni mellette, gy maradt ideiglenesen a döntetlen.

Nietót cserélte le aztán Manda mester, miután kisebb fájdalmai akadtak, és Vázquezt küldte be a helyére a 73. percben. Vázquez is támadószellem? játékos, gy nem vesztett offenzivitásából a Castilla; úgy t?nt csak id? kérdése a hazai gól, és gy is lettí¢?í‚?

El?tte José Callejónt váltotta Szalai 킁dám a pályán, majd rögtön beállása után végre megtört a jég: Bueno indtotta nagyszer?en Juanmi Callejónt, aki a 16-oson belülre tört és Alberto mellett kil?tte a hosszú sarkot. Nagyon fontos találat volt csupán 8 perccel a vége el?tt, a hátralév? percekben pedig még Szalai is feliratkozhatott volna a gólszerz?k sorába, de elrontotta helyzetét. Ez már nem osztott, nem szorzott, a Castilla zsinórban harmadik gy?zelmét aratta, és araszol el?re a tabellán.

A mérk?zés jegyz?könyve:
      2 - Real Madrid Castilla: Felipe, Velayos, Antón, Sergio, Gary, D. Mateos, Nieto (73í¢?í¢??, Vázquez), Parejo, José Callejón (82í¢?í¢??, Szalai), Bueno és Juanmi Callejón (85í¢?í¢??, Modrego).
      1 - Lanzarote: Alberto, Javi, Koke (84í¢?í¢??), Juanma, Dani Mayo, Pereira, Gómez (82í¢?í¢??), Brenes, Anibal, Nacho és Yeray

Gólok:
      1-0, 9. perc: Bueno, José Callejón passzából.
      1-1, 17. perc: Yeray, 11-esb?l.
      2-1, 82. perc: Juanmi Callejón, Bueno passzából.

A mérk?zést D. Asier Isturiz Latorre vezette. A 14. fordulót rendezték a Segunda B I. csoportjában. A mérk?zést az Alfredo Di Stéfano stadionban játszották.

További eredmények: Villa Santa Brgida í¢?í¢?? Atlético B 1-1, San Isidro í¢?í¢?? Leganés 0-1, Vecindario í¢?í¢?? Ourense 2-1, Deportivo B í¢?í¢?? Fuerteventura 3-2, Pájara P. í¢?í¢?? Marino 1-1, Celta B í¢?í¢?? Universidad 1-1, Fuenlabrada í¢?í¢?? Alcorón 1-1, Pontevedra í¢?í¢?? Sanse 3-1, Rayo í¢?í¢?? Lugo 2-2.

1.471

16:38 - Ismert a Werder Bremen elleni keret: Casillas, Codina és Dudek; Pepe, Ramos, Cannavaro, Marcelo, Metzelder és Torres; Diarra, Gago, Guti, Baptista és Robben; Higuan, Saviola, Robinho, Nistelrooy és Raúl

1.471

A már korábban továbbjutott Manchester United mellett a Roma is továbblépett a legjobb tizenhat közé a Bajnokok Ligájában.
      </IMG>
      Hatalmas potyagóllal szerzett vezetést a Sporting a Manchester United otthonában, Abel lövését ugyanis csúnyán elnézte a Van der Sart helyettest? Tomasz Kuszczak. A második félid?ben aztán a manchesteri támadók kisegtették a lengyel kapust. El?bb Ronaldo lövése pattant Tevezr?l a portugál kapuba, majd a hajrában az egykori Sporting-játékos Cristiano Ronaldo a gy?ztes gólt is megszerezte csapatának szabadrúgásból.

A Roma már a negyedik percben vezetést szerzett a kijevi télben, miután Panucci talált be az ukrán kapuba. A félid? közepén aztán el is döntötte a három pont sorsát a Roma. El?bb Guily cselezte ki a kapust, és gurtott az üres kapuba, majd a francia passzából újra Vucsinics mattolta Rybbka kapust. A második félid?ben aztán Bangoura révén széptett a Dinamo, de a hajrában egy sakk-matt helyzet végén Vucsinincs ismét betalált helyreálltva ezzel a három gólos különbséget.

Bajnokok Ligája, F-csoport, 5. forduló

Manchester United-Sporting Lisszabon 2-1 (0-1)
      Old Trafford, vezette:
      Larsen (dán)
      Gól: Tevez (61.), Ronaldo (92.) ill. Abel (21.)
      ManU: Kuszczak - O'Shea, Vidic, R. Ferdinand, Evra - Fletcher (Tevez 46.), Nani (Giggs 46.), Carrick, Anderson - Cristiano Ronaldo, Saha (Hargreves 79.)
      Sporting: Rui Patricio - Abel, Tonel, Anderson Polga, Had - Izmailov (Pereirinha 82.), Miguel Veloso, Joao Moutinho - Romagnoli (Vukcevic 68.) - Purovic (Farnerud 82.), Liedson

Juninho kétszer egyenktett a barca ellen

A négy fordulót követ?en nulla ponttal álló VfB Stuttgart a Rangers ellen végre megszerezte els? sikerét a Bajnokok Ligája idei küzdelmeiben.

Lyonban alaposan belekezdtek a csapatok, egy gyors gólváltást követ?en hét perc után már 1-1 állt az eredményjelz?n. A 3. percben el?bb a remek kontratámadás végén Bojan Krkic passzából betaláló Andrés Iniesta szerzett vezetést a Barcelonának, majd a hazaiak részér?l Juninho Pernambucano (fotó) szabadrúgása szállt el a fejek és a hiába vet?d? Victor Valdés keze mellett. Az els? félid? hátralév? részében is remek tempót diktált a két csapat, de újabb gól már nem esett a szünetig.

A fordulást követ?en a "semmib?l" szerzett újabb gólt a katalán sztárgárda, az 57. percben Messi tolta meg a labdát a 16-oson belül, Fabio Grosso pedig buktatta az argentin támadót. A büntet?re maga a sértett vállalkozott, és magabiztosan l?tt Remy Vercoutre kapujába. Hasonló módon egyenltett az Olympique a hajrában, a 79. percben Eric Abidal lépett be rossz ütemben a kapu felé tör? Abdulkader Keitát, Stefano Farina játékvezet? másodszor is jogosan télt büntet?t. A 11-est Juninho értékestett, gy a Lyon a brazil középpályás duplájával mentett pontot a Barcelona ellen.

A VfB Stuttgart-Glasgow Rangers mérk?zésen a félid? közepéig kellett várni az els? gólra, és az 51 ezer néz? nagy részének bánatára azt a skótok szerezték. A 27. percben a megsérült Lee McCulloch helyére alig egy perce beállt Charles Adam juttatta vezetéshez a vendégeket egy szöglet után elé lefejelt labdából. A német bajnoknak még a szünet el?tt sikerült egyenltenie, az els? félid? hosszabbtásának második percében Cacau tette bele a sarkát Pável Pardo sarokrúgást követ? lövésébe.

A második játékrészben fordtott a VfB, a 62. percben Allan McGregor csak beleérni tudott Pardo lapos távoli lövésébe, 2-1. Az újabb fordulatra a 70. percig kellett várni, a csereként beállt Steven Naismith szerzett labdát az ügyetlenked? hazai véd?kt?l, beadását Raphael Sch키fer kapus pont a vendégek csaparkapitánya, Barry Ferguson elé ütötte, a skót játékos pedig közelr?lnem hibázott. A hajrában azonban Ciprian Maricának köszönhet?en mégis megszerezte a gy?zelmet a Stuttgart, a román csatár a 85. percben a kapunak háttal állva szenzációs mozdulattak ért bele Ludovic Magnin kissé rosszul eltalált lövésébe.

Bajnokok Ligája, 5. forduló, E-csoport:

Olympique Lyon-FC Barcelona 2-2 (1-1)
      Lyon, Gerland Stadion, 43.000 néz?. Vezette: Stefano Farina (olasz)
      Gól: Juninho Pernambucano (7., 80. - 11-es) ill. Iniesta (3.), Messi (58. - 11-es)
      Lyon: Vercoutre - Reveillere, Squillaci, Anderson, Grosso - Fabio Santos (K키llström, 68.) - Juninho Pernambucano, Toulalan - Govou, Ben Arfa (Remy, 82.), Fred (Keita, 62.)
      Barcelona: Victor Valdes - Zambrotta (Márquez, 82.), Puyol, G. Milito, Abidal - Xavi, Touré, Iniesta - Messi, Gudjohnsen (Ronaldinho, 71.), Krkic

VfB Stuttgart-Glasgow Rangers 3-2 (1-1)
      Stuttgart, Gottlieb-Daimler Stadion, 51.300 néz?. Vezette: Darko Ceferin (szlovén)
      Gól: Cacau (45. +2), Pardo (62.), Marica (85.) ill. Adam (27.), Ferguson (70.)
      Stuttgart: R. Sch키fer - Beck, Fernando Meira, Delpierre, Magnin - Pardo - Hilbert (Ewerthon, 83.), Hitzlsperger - Khedira (Da Silva, 46.) - Marica, Cacau (Tasci, 88.)
      Rangers: McGregor - Hutton, Weir, Cuellar, Papac - Hemdani - Beasley (Naismith, 49.), Ferguson, Thomson, McCulloch (Adam, 26.) - Darcheville (Cousin, 82.)

1.471

Messi: Furcsa volt a padon látni Ronaldinhót!

A brazil sztár csak a második félid?ben állt be a Barcába.

A Bajnokok Ligája E-csoportjának 5. fordulójában 2-2-es lyoni döntetlenjével a Barcelona bebiztostotta továbbjutását, ráadásul csoportels?ként lép a nyolcaddönt?be.

Bár az el?zetes összeálltás szerint Ronaldinho elvileg kezdett volna az Olympique otthonában, Frank Rijkaard mégis csak a szünet után küldte pályára a brazik csatárt.

"Egyértelm?en furcsa volt a kispadon látni ?t. Tudjuk, hogy a legfontosabb játékosunk, de azt akarjuk, legyen jó formában az Espanyol ellen. Szükségünk lesz rá azon a meccsen." - nyilatkozta a lyoni 2-2 után

"A rengeteg szóbeszéd után az elmúlt egy hétben a pályán mutattuk meg, hogy kell játszanunk és gy?znünk. Szombaton a bajnokságban megtettük és ez a mai eredményünkre is érvényes. Most nyernünk kell a városi derbin. Nagyon fontos lenne végre az otthonunktól távol is gy?zni." - tekintett már el?re az argentin támadó.