1.327
      Téma
      85

Forma-1

nah ennek a futamnak akkor lesz vége számomra ha kijön a vizsgálat eredménye... de számomra Lajos egyértelműen büdös, és még Ő mondja hogy Kimi nem volt vele fair...

Forma-1

Tavaly az állás 5 futammal a vége előtt ...

Hamilton nem örülhet önfeledten a győzelemnek
      A Ferrari panaszt emelt a versenybíróságnál Lewis Hamilton ellen, így vizsgálat indult a Belga Nagydíj győztese ellen. Az olasz csapat úgy véli, hogy a 42. körben Hamilton szabálytalanul előzött. Hamilton a Buszmegálló sikánnál került finn riválisa elé, majd visszaengedte, de a következő kanyarban sikeresen kifékezte. A Ferrari azt kifogásolta, hogy Hamilton nem adott elegendő előnyt Rí¤ikkönennek. A várható következmények között időbüntetés szerepel.

Felipe Massa nyert, Lewis Hamiltont megbüntették

A vasárnap délutáni Belga Nagydíj leintését követően a versenybíróság úgy döntött, hogy 25 másodperces büntetéssel sújtja a pályán diadalmaskodó Lewis Hamiltont, miután az utolsó előtti körben Kimi Rí¤ikkönnennel küzdve levágott egy sikánt.
      Az angol ugyan azonnal visszaengedte maga elé a finnt, ám szinte rögtön meg is előzte, a versenybíróság végül egy boxutca-áthajtásos büntetéssel sújtotta, ami azt jelenti, hogy 25 másodpercet hozzáadtak az idejéhez. Ezzel pedig Hamilton végül a harmadik helyen zárta a versenyt.

A futamot így a brazil Felipe Massa nyerte meg, a második helyen pedig az a Nick Heidfeld végzett, aki az utolsó két körre átmeneti gumikat vett fel a boxban, és öt autót előzött meg.

2008. szeptember 7., vasárnap 18:25 | Frissítve: 8 perce
      A Belga GP után büntették a pályán győztes angolt egy kanyar levágása miatt: 25 másodpercet adtak végeredményéhez. így nyolc helyett csak két ponttal vezeti a világbajnokságot.

Felipe Massa nyerte a Belga Nagydíjat, miután a versenybírák a leintés után megbüntették a pályán győztes Lewis Hamiltont: eredményéhez 25 másodpercet hozzáadtak, mert levágta a lassítót két körrel a vége előtt.A 42. kör végén Hamilton Raikkönen mellett ért a kanyarba, előrébb volt, de a külső íven. Azt nyilatkozta, a világbajnok a fűre szorította őt, ezért inkább a menekülőutat választotta, hogy elkerülje a nagyobb ütközést. Az autók összeértek, Hamilton egyenesen hajtott, a finn elé került.
      A célegyenesben visszaengedte maga elé, majd az első kanyarban újra megelőzte, immár az aszfalton.
      Az autosport.com szerint a versenybírák előző manőverét viszont szabálytalannak minősítették, visszamenőleg áthaladó bbüntetést kapott, de mivel ez nem teljesíthető, az ennek megfelelő 25 másodpercet adták időeredményéhez.Massa így győzött, a második Nick Heidfeld, a harmadik Lewis Hamilton lett. Az angol így mindössze két ponttal vezeti a világbajnokságot a brazil előtt, a később kicsúszott Raikkönen hátránya 19 pont.