34
      Hsz.
      1.110

Forma-1

nincs semmi gond emberek! :DKimi gy is benne lesz az első 6bam! és ez még csak az első futam! :DAlonsónak én nagyon örülök.... igaz jobb lett volna ha olyan 15-16 de azért a 12 sem rossz! :D

Forma-1

Azért nem kell annyira Alonso ellenesnek lenni. El kell ismerni, ő is jó versenyző, csak kicsit nagyképű. Én személy szerint jobban utálom a "kis ártatlan" Lujzkát, mint Alonsot.

Forma-1

az én alonsó ellenessgem az évelk folyán alakult ki... :Dés ezen senki sem fog változtatni... :Dés ha jüól rémlik vannak itt páran akik ugyan ilyen véleményen vannak... :D:D

Forma-1

Shumi az örök vesztes, akinek irom az vegye magára.

R키ikkönent kizárták, Hamilton nyert

Lewis Hamilton nyerte meg az évadnyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydj időmérő edzését. Legnagyobb ellenfelei nem a Ferrarik, hanem a BMW-s Robert Kubica, és csapattársa, Heikki Kovalainen lehet holnap.
      A tavalyinál is jobban kezdi az évet Lewis Hamilton, aki 1:25.187-es idővel megnyerte a 2008-as Forma-1-es idény első versenyének időmérő edzését. Az Ausztrál Nagydj kvalifikációján a McLaren nemcsak a Ferrarikkal, hanem sokkal inkább a BMW-kkel volt versenyben.
      Ha Robert Kubica az utolsó mért körét nem rontja el, talán a pole is elérhető lett volna számára. Hamiltonnak ez volt pályafutása 18. edzése, melyből már hetedik elsőségét szerezte. ??킐t Kubica, és csapattársa, - a szintén remekül autózó - Heikki Kovalainen követi a rajtrácson.
      A Ferrarik csak ezután következnek, azaz csak Felipe Massa, mert Kimi R키ikkönen ott sem volt az edzés harmadik részében. A világbajnok autója ez első harmad végén vészesen lelassult - vélhetően az üzemanyagellátó -rendszer hibája miatt -, csak a bokszutca bevezető útjáig tudott eljutni .
      킁m nem ez volt a legnagyobb pofon a napra, hanem R키ikkönen kizárása, mert a Ferrari szerelői kiszaladtak a piros versenyautóhoz és betolták, ami viszont szabálytalan, mert az autó még a versenypálya részén állt. Ezzel a finn a 16. helyre került. A 2007-es Ausztrál Nagydjhoz hasonlóan idén is műszaki hibával nyitott a Ferrari, de mg tavaly Felipe Massa, idén Kimi R키ikkönen versenyautója robbant le.
      Az első tzbe három Toyota motoros autó jutott be. A williamses Nico Rosberg teljestménye nem meglepetés, de a tavaly gyengélkedő gyári Toyoták hatodik és kilencedik helye annál inkább. Nem is beszélve arról, hogy Timo Glocknak ez az első versenye a csapatnál. A német azonban nem biztos, hogy megtarthatja a kilencedik helyet, mert gond volt a Toyota váltójával, ha cserélni kell, az új szabályoknak megfelelően öt rajthelyes büntetést kap.

Fantasztikus teljestményt mutatott a Toro Rosso 20 éves pilótája, Sebastian Vettel, a hatodik idővel jutott a harmadik részbe a korábban még Minardi néven a mezőny végén küszködő autóval. Ott aztán nem futott gyors kört, vélhetően teletankolt autóval vág neki a versenynek a 10. helyről.

Ahogy tavaly Heikki Kovalainen, úgy ifj. Nelson Piquet is gyenge teljestménnyel mutatkozott be a Forma-1-ben, csak az utolsó előtti helyet szerezte meg. De ez nagy valósznűséggel az autónak tudható be, miután a Fernando Alonso is csak a 12. helyig jutott. A kétszeres világbajnok azért ennél biztos jobb eredményre számtott.