Hsz.
      1.110

Forma-1

Felipe Massa nyert, Lewis Hamiltont megbüntették

A vasárnap délutáni Belga Nagydj leintését követően a versenybróság úgy döntött, hogy 25 másodperces büntetéssel sújtja a pályán diadalmaskodó Lewis Hamiltont, miután az utolsó előtti körben Kimi R키ikkönnennel küzdve levágott egy sikánt.
      Az angol ugyan azonnal visszaengedte maga elé a finnt, ám szinte rögtön meg is előzte, a versenybróság végül egy boxutca-áthajtásos büntetéssel sújtotta, ami azt jelenti, hogy 25 másodpercet hozzáadtak az idejéhez. Ezzel pedig Hamilton végül a harmadik helyen zárta a versenyt.

A futamot gy a brazil Felipe Massa nyerte meg, a második helyen pedig az a Nick Heidfeld végzett, aki az utolsó két körre átmeneti gumikat vett fel a boxban, és öt autót előzött meg.

2008. szeptember 7., vasárnap 18:25 | Frisstve: 8 perce
      A Belga GP után büntették a pályán győztes angolt egy kanyar levágása miatt: 25 másodpercet adtak végeredményéhez. 킍gy nyolc helyett csak két ponttal vezeti a világbajnokságot.

Felipe Massa nyerte a Belga Nagydjat, miután a versenybrák a leintés után megbüntették a pályán győztes Lewis Hamiltont: eredményéhez 25 másodpercet hozzáadtak, mert levágta a lasstót két körrel a vége előtt.A 42. kör végén Hamilton Raikkönen mellett ért a kanyarba, előrébb volt, de a külső ven. Azt nyilatkozta, a világbajnok a fűre szortotta őt, ezért inkább a menekülőutat választotta, hogy elkerülje a nagyobb ütközést. Az autók összeértek, Hamilton egyenesen hajtott, a finn elé került.
      A célegyenesben visszaengedte maga elé, majd az első kanyarban újra megelőzte, immár az aszfalton.
      Az autosport.com szerint a versenybrák előző manőverét viszont szabálytalannak minőstették, visszamenőleg áthaladó bbüntetést kapott, de mivel ez nem teljesthető, az ennek megfelelő 25 másodpercet adták időeredményéhez.Massa gy győzött, a második Nick Heidfeld, a harmadik Lewis Hamilton lett. Az angol gy mindössze két ponttal vezeti a világbajnokságot a brazil előtt, a később kicsúszott Raikkönen hátránya 19 pont.