140
6
16
52
Kilenc helyett jött előre TalmácsiHuszonkettedikről tizenharmadiknak jött fel Talmácsi Gábor a Moto2 Holland Nagydíján. A futamot csapattársa, Andrea Iannone nyerte.

Kiváló időben rendezték a MotoGP Holland Nagídíját Assenben. A pénteken 240 km/óránál eleső Talmácsi a szombat délelőtti rövid bemelegítésen kipróbálta újjáépített motorját.

A magyar motoros a 23. helyről startolt volna, de Alex Debon sérülése miatt egy hellyel előrébb jöhetett. A versenyen öt kör után már 15. volt Talmácsi, ott azonban beragadt egy nagy bolyba.

Szokás szerint a nagy tumultusban már a hajrá döntött, a 2007-es világbajnok végül 13. lett, míg csapattársa, az olasz Andrea Iannone megnyerte a versenyt. Talmácsi továbbra is tizedik a vb-pontversenyben.

"Nagyon nehéz hétvégén vagyunk túl, a szerelőim remek munkával építették újra a motort a tegnapi esés után. A verseny elején sikerült felzárkóznom, utána harcban voltam több riválissal is és végül három pontot gyűjtöttem. Gratulálok a csapattársamnak a győzelemhez" - mondta sportszerűen Talmácsi.