LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,311
209
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Szí­Ã‚­nezés Photoshopban

Szí­nezés Photoshopban
szint: könnyű Kiszí­nezünk egy fekete-fehér képet


01.jpg


1.
Bár egy összetett, eredetileg sok szí­nt és árnyalatot tartalmazó fekete-fehér kép pontos kiszí­nezése nagyon sok munkát és még több türelmet igényel, mi mégis megpróbálkozunk egy egyszerűbbel. Az olvasó aztán kedve és ideje szerint nekifoghat saját, bonyolultabb változatának.
Nem sokban tér el ez a munka a gyerekek kifestőkönyveitől. Mindig a tetszésünknek megfelelő szí­nért nyúlunk, és nekiállunk festegetni a kép bizonyos részein. A pontos munka megkönnyí­tésére azonban nem árt néhány beállí­tás és segédeszköz. Lényegében ezek felsorolására készült ez a cikk.
Annyit azért még hozzáfűznék, hogy mint minden Photoshop módszer, ez is "ezerféleképp" megoldható. Az általunk most közölt, csak egy közülük.
Tehát válasszunk ki egy fekete-fehér képet. Mi most csak két szí­nnel dolgozunk, ezen a nem túl sok részletet tartalmazón.


02.jpg


2.
Az első lépés nagyon fontos. Duplázd meg a meglévő képréteget!
Egyszerűen húzd a Layer palettán a nyí­llal jelölt ikonra. Ezután a két réteg összehatásmódját (ott ahol most a Normal felirat látható) állí­tsd át Colorra. Ezzel a felső réteg szí­nezései átütnek az alsóra is. A két réteg keverésével, vagy a felső átlátszóbbá tételével csökkentheted a szí­nek erősségét.

03.jpg


3.
Válassz ki egy tetszőleges szí­nt. A háttérben lévő ég kékjével kezdünk. Ehhez egy erősebb kék szí­nt választottunk a bal oldali eszközsáv alján lévő két főszí­n egyikére (az előtér szí­nre) kattintva.

04.jpg


4.
Az előző lépésben is használt eszközsávon, középtájban válaszd ki a Color Replacement Toolt, vagyis a Szí­ncsere eszközt. Ugyanott találod ahol a Brush (Ecset) eszközt, bal egérgombbal rajta tartva a mutatót megnyí­lik a menüje és kiválasztható.
Fontos, hogy a képernyő tetején lévő opciós sorában hagyj mindent változatlanul. A Limits mezőt viszont állí­tsd át Find Edges-re. Ennek révén a szí­nező ecsetünk éleket keres a képen és csak éltől-élig szí­nez majd, nem nagy baj ha túlszaladunk vele egy vonalon.

05.jpg


5.
Kezdődhet a szí­nezés. A nagyobb, összefüggő területekhez, mint amilyen az égbolt is, állí­tsd be nagyobb ecsetméretet, a kisebb, finomabb részletek szí­nezéséhez apróbb ecsetet használj.
Mi egy nagyobbal nekikezdtünk az égnek. Érdemes apró kattintásokkal haladni és nem mindig folyamatosan húzni az ecsetet, í­gy pontosabb lehetsz, nem szaladsz bele a szí­nezni nem kí­vánt területekbe. Persze ez sem tragédia, hiszen az előbb állí­tottuk be, hogy ügyeljen a szélekre (élekre), minden kattintásnál az ecsetjelölő közepén lévő keresztet veszi figyelembe a program, ezt és az ecset méretének megfelelő részt szí­nezi be, kivéve ha élekbe ütközik. Azokon túl már nem szí­nez. Az a lényeg, hogy a kereszttel ne fuss át semmilyen nem kí­vánt részen. Ha mégis megtörtént a History palettán, vagy egy Ctrl+Z nyomásával visszavonhatod az utolsó lépést.

06.jpg


6.
Ha elkészültél egy terület kiszí­nezésével ismételd meg az előző lépéseket a 3-5. pontig. Válassz új szí­nt, állí­ts be egy ecsetméretet, és kezdj új részt szí­nezni.
Ezúttal az óra szélét szí­neztük narancs-bézs szí­nnel és jóval kisebb méretű ecsettel. Itt jobban kell vigyázni, í­gy folyamatosan óvatosabb kattintásokkal haladtunk. Az sem rossz ötlet, ha kinagyí­tod a képnézetet, hogy pontosabban dolgozhass.

07.jpg


7.
Ha az összes szí­n elkészült és túl erősnek találod őket, a rétegpaletta Opacity csúszkájával átlátszóbbá teheted a felső szí­nréteget, ezzel csökkentheted a telí­tettséget. Kicsit természetesebbé válik í­gy a kép.

08.jpg


8.
Persze olyan természetes sosem lesz egy utólag szí­nezett fotó, mintha az eredeti szí­neit tartalmazná, de odafigyeléssel és minél több árnyalat használatával egész jó eredmény érhető el.
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!