![]() |
|
Georg Ostrogorsky - A bizánci állam története - Nyomtatható verzió +- HHWForum.hu (https://hhwforum.hu) +-- Fórum: Letöltések (https://hhwforum.hu/forum-9.html) +--- Fórum: E-könyvek (https://hhwforum.hu/forum-57.html) +--- Téma: Georg Ostrogorsky - A bizánci állam története (/thread-35907.html) |
RE: Georg Ostrogorsky - A bizánci állam története - jeszenakjanos - 2022-12-30 Georg Ostrogorsky - A bizánci állam története ![]() Talán Moravcsik Gyula 1940-ben megjelent könyvismertetésével ajánlhatjuk leginkább Osztrogorszky munkáját a magyar olvasók figyelmébe: „Egy minden részletre vonatkozólag alaposan tájékozott és önálló felfogású történész saját kutatásain alapuló és egyéni, de mindenkor objektív kritikáján átszűrt, modern szempontok szerint megrajzolt képe ez a bizánci államnak, amelyhez specialisták és távolabb állók egyaránt teljes bizalommal fordulhatnak, tehát azok is, akik kutatásaik közben egyes részletkérdésekre keresnek feleletet vagy tájékoztatást, és azok is, akik a korábban annyira félreismert Bizáncnak mint önálló államtestnek az életét akarják megismerni.” pdf 5mb Kód: |