HHWForum.hu
Filmek
TV Sorozatok Feliratos filmek Szinkronos filmek HD és Blu-ray Karácsony Online nézhető filmek Film kollekciók Mobilos filmek Rajzfilmek Dokumentum filmek Horror filmek Magyar filmek DVD ISO HUN DVD ISO ENG DVD-Rip ENG 3D filmek Zenés filmek
Zenék
Zenei Kérések Videóklippek, koncertfelvételek OST Single
Játékok
Játék Kérések
XXX
XXX Játékok XXX Magyar XXX Sorozatok, Gyűjtemények XXX Képek XXX Magazinok, képregények XXX Videók és Rövid filmek
Mobil
Mobilos filmek Mobilos programok Androidos játékok Mobil Háttérképek Csengőhangok
Programok
Windows Op. ISO ENG Windows Op. ISO HUN Microsoft Office MacOS Program Kérések
Háttérképek
Templates Háttérképek Témák
E-könyvek
E-könyv Kérések Külföldi könyvek Hangoskönyvek Külföldi magazinok Gyerek hangoskönyvek Gyerekdalok
Mai Friss
Belépés   Regisztráció
Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó Elfelejtetted a jelszavad?
 
Keresés
Bezárás
HHWForum.hu Off Topic Receptek Túrós galuska

  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rétegzési módok
Túrós galuska
kneifela
Vendég
 
#1
2009-09-06. 21:03
Hozzávalók 5 személyre:
1/2 kg tehéntúró, 50 dkg liszt, 5 tojás, 2 teáskanál só, 1 nagy pohár tejföl, kb 25 dkg bacon (vagy felesben bacon és mangalica szalonna), 1 jó nagy fej hagyma.

Elkészí­tés:
A túrót törjük át villával vagy krumplinyomóval, keverjük hozzá a lisztet, tojást, sót és annyi vizet, hogy galuska sűrűségű tésztát kapjunk.
Lobogó ví­zbe nokedliszaggatóval galuskát szaggatunk.
Közben a felkockázott szalonnát kisütjük, kiszedjük a pörcöt, és a zsí­rján megdinszteljük a felkockázott hagymát.
A galuskát tűzálló tálba szedjük, majd az egészet jól összeforgatjuk a hagymás zsí­rral és a szalonnapörccel. (1-2 kanálnyi szalonnapörcöt hagyhatunk a tetejére) Megkenjük a tetejét a tejföllel, rászórjuk a félretett szalonnapörcöt és hideg sütőbe tesszük. Kb 200 fokig melegí­tjük, majd még 10-15 percig sütjük, hogy a tejföl megsüljön. Csak frissen finom.

  •
Válasz


Hasonló témák...
Téma: Szerző Válaszok: Megtekintések: Utolsó üzenet
  Rákóczi túrós Sissy 0 2,903 2009-03-19. 18:12
Utolsó üzenet: Sissy
  Lusta túrós Mirza módra Gagyika 0 2,129 2008-05-06. 14:23
Utolsó üzenet: Gagyika

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég

  •  
  • Fel  
  •  Kapcsolat
Design © 2026 Orpheus
Motor: MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Jogi nyilatkozat A fórum szerverén nem található meg a tényleges tartalom, szerzői jog és egyéb jog által védett adatokat, tartalmat nem tárol, csak más weboldalakon elhelyezett tartalomra mutató linkek láthatók. A fórumon előzetes moderáció nélkül bárki hozzászólhat, ezért a fórum tulaja, adminisztrátorai, moderátorai nem vállalnak felelősséget az oldalon elhelyezett anyagok jogszerűségét illetően. A személyiségi valamint szerzői és szomszédos jogokat sértő hozzászólásokat megalapozott indokú kérésre eltávolítjuk az oldalról. admin[kukac]hhwforum.hu
Lineáris
Rétegezett
Megtekintés nyomtatható verzióban
Feliratkozás a témára
Szavazás hozzáadása ehhez a témához
Send thread to a friend