Ez egy egészen elegáns menü, nagyon mutatós. Ebben a tutorban én egy szürke hátterű honlaphoz késztem, de ha te másfajtához szeretnéd használni, akkor a szürke helyett használj más szneket a háttérnél :wink:

Na szóval, addot a háttér. Most a négyzetes kijelölővel húzzunk egy kb ilyen méretű téglalapot, majd töltsük be egy sötétebb sznnel:

Most egy új rétegre húzzunk egy vékonyabb téglalapot, és töltsük be egy sötétkék sznnel, mondjuk ez: #293644.

Erre a rétegre alkalmazzuk ezeket a beálltásokat:
Inner shadow: szn: #00fffc

Color overlay: szn: #00c0ff

Gradient overlay: sznek: #0089c0 és #031f2b

Most valahogy gy állunk:

Most a sáv közepén jelöljünk ki egy ilyen téglalapot és töltsük be feketével egy új rétegen:

Menjünk a Filter -> Blur -> Gaussian Blur -re és addig álltgassuk amg elég tompa nem lesz (nekem pl 250-re lett álltva, mert csak gy értem el a kellő hatást, de ha vékonyabb cskot húztál akkor 5-10 is elég)
Most vigyük fel rá a gombok szövegeit (ezt megtehetjük egy rétegen belül is, használjuk a space gombot :wink: ).
A szöveg rétegre alkalmazzunk Drop Shadow-t ezekkel a beálltásokkal:

Fogjuk a négyzetes kijelölőnket, és egy új rétegen jelöljük ki a kék menüsáv felső felét, és töltsük be fehérrel, majd az áttetszőséget (Opacity) vegyük le 30%-ra:

Ha gondoljuk megcsinálhatjuk a rolloveres részét is (amikor fölé visszük az egeret, átváltozzon fekete hátterűvé a gomb) én egy ilyen fekete egyszerű téglalapot tettem mögé:

Sok sikert, ha valami nem világos rjatok!