• 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Húsvétról
#1
Jézus keresztre feszí­tése után a harmadik napon, vasárnap feltámadt. Kereszthalálával nem szabadí­totta meg a világot a szenvedéstől, de megváltotta minden ember bűnét. A Szatmár.ro hí­rportál ezúton kí­ván boldog Húsvéti Ünnepeket minden kedves olvasójának és partnerének.

A keresztény egyházak taní­tása szerint húsvét Jézus Krisztus feltámadásának és vele az emberiség megváltásának ünnepe. Időpontja a 325-ben tartott első niceai zsinat döntése értelmében a tavaszi napéjegyenlőséget követő holdtölte utáni első vasárnap (március 22. és április 25. között), ehhez igazodik az egyházi év valamennyi változó idejű, úgynevezett mozgó ünnepe.

A keresztény ünnep az ószövetségi pászka ünnepéből nőtt ki, ennek az előképnek a keresztény taní­tás szerinti beteljesedése Jézus Krisztus átmenetele a halálból a feltámadott életre. Jézust a zsidó húsvét előtt Poncius Pilátus halálra í­télte, nagypénteken keresztre feszí­tették, és vasárnap hajnalban, föltámadván a halálból, megmutatkozott taní­tványainak.

Az ünneplés tárgya a világosság győzelme a sötétség, az élet győzelme a bűn és halál fölött, ebben egybefonódik a kereszthalál és a feltámadás.

[Kép: easter.jpg]
„Az igaz ember járta ösvényt minden oldalról körülveszi az önzők és a gonoszok igazságtalansága. Ám, aki az irgalmasság és a jóakarat nevében vezeti az erőtleneket a sötétség völgyén át, az valóban testvére és őrzője embertársainak. És lesújtok rád nagy haraggal és rettentő bosszúval mindazokra, akik testvéreim ártalmára törnek. És majd megtudod, hogy az én nevem az Úr, amikor szörnyű bosszúm lesújt rád!”
Ponyvaregény : Ezékiel 25:17
Válaszol



Üzenetek ebben a témában
RE: Húsvétról - szerző Orpheus - 2015-04-05, 01:21

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég