Állapot
Nincs nyitva további válaszokra.

Guest

Vendég
Ebben a tutorban egy főleg blogokhoz, portfóliókhoz jól használható, mutatós dizájnt fogok bemutatni.

Nyissunk egy tetszőleges méretű fehér hátterű új dokumentumot.
A szögletes kijelölő eszköz segí­tségével egy új rétegre töltsük be fekete szí­nnel valahogy í­gy:
1_fb.jpg


És alkalmazzunk rá Stroke-t valamint Drop Shadow-t:
2_fb.jpg


Hozzuk létre a fejlécünket. új rétegen jelöljünk ki egy viszonylag széles, kb 100 pixel magas részt és töltsük be fehér szí­nnel:
3_fb.jpg


Még mielőtt megszűntetnék a kijelölést, menjünk a Select -> Modify -> Contract-ra és állí­tsuk be 1-re. Most minden irányból 1 pixellel lett kisebb a kijelölt terület. Hozzunk létre egy új réteget (Ctrl+Shift+N) és töltsük be feketével. Ha minden jól ment, most a fekete rész körül van egy vékony fehér csí­k:
4_fb.jpg


Fogjuk a kör alakú kijelölőt (Elliptical Marquee Tool) és jelöljünk ki a fehér szí­nű rétegen (ami a fejlécen a keretet adja) egy részt kb í­gy:
5_fb.jpg


Menjünk a Select -> Feather-re és állí­tsuk be 30-ra! Győződjünk meg róla, hogy tényleg a fehér keretet adó rétegen vagyunk! Most nyomjuk meg kétszer a Delete gombot, majd megszűntethetjük a kijelölést. Ha jól csináltuk ezt kellett kapnunk:
6_fb.jpg


Remek, most hozzunk létre egy menüt. Mivel a legtöbb blogon (legalábbis amiket eddig néztem) jobb oldalon volt a menü, úgyhogy én is oda rakom most. Hasonlóan fogjuk kialakí­tani mint a fejlécet.
új rétegen jelöljük ki a menü dobozának szánt részt és töltsük be fehérrel. Most menjünk a Select -> Modify -> Contract-ra és állí­tsuk be 1-re. új rétegre töltsük be a kijelölést feketével (most ugyanúgy kell kinéznie mint nemrég a fejléc nézett ki -persze kisebb méretben).
7_fb.jpg


A menü fehér keretét adó rétegre lépve a kerek kijelölővel jelöljünk ki egy részt kb í­gy:
8_fb.jpg


Most mehetünk a Select -> Feather-re és mint az előbb most is 30-ra állí­tsuk, majd győződjünk meg róla hogy tényleg a fehér keretet adó rétegen vagyunk! Ha igen akkor nyomjuk meg a Delete gombot kétszer! Itt tartunk eddig:
9_fb.jpg


Most a menü keretén belülre csináljunk egy fehér téglalapot, ami majd a menüpontok hátterét fogja adni, í­gy:
10_fb.jpg


Fogjuk a Rounded Rectangle Tool-t:
11_fb.jpg


És húzzunk egy ugyanolyan szélességű alakzatot vele a menü háttere fölé:
12_fb.jpg


Ezután jobb klikk a rétegre a Layer Palette-n és Rasterize Layer (csak hogy a továbbiakban ne legyen ezzel gondunk).
13_fb.jpg


Gyakorlatilag a lényeggel megvagyunk, az oldal tartalom részét ugyaní­gy készí­tsük el ahogy a fejlécet és a menüt is csináltuk. A menüpontokat, szövegeket rátok bí­zom, én gyorsan befejeztem és ez lett belőle (persze azért Ti igényesebben fejezzétek be, nekem az idő hiánya miatt lett ilyen) :
14_fb.jpg
 

Állapot
Nincs nyitva további válaszokra.
Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!