LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Tegnap az USA-Portugália nagyon nagy meccs volt! Nem sok hiányzott az amcsi győzelemhez, pár másodperc. A végét ki kellett volna húzniuk, és akkor a portugálok már utazhattak volna is haza.
Ma 4 meccs lesz 2-2 egy időben. Hollandia-Chile jó meccs lesz. A tét az hogy ki kerüli el Brazí­liát.
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Papí­rforma. Brazilok győztek, spanyolok megmentették a becsületüket, bár az ellenfél demotivált volt. A horvátokban meg ennyi volt, nem rossz csapat, de nem elég erős. Mexikó bizonyí­totta, hogy a kontinens jó csapatai közé tartozik.

Ma lesz egy Costa Rica-Anglia - itt kí­váncsi vagyok, hogy akarnak-e még focizni a britek
a másik érdekes az Uruguay-Olasz lesz, na ez már vérre fog menni, valószí­nűleg ezt fogom nézni.
 

LV
0
 

koppany82

Admin
Tag
Utoljára online
2010.12.01.
197
10
18
41
Budapest
Tegnap a holland meccset néztem, reméltem, hogy valami gólparádés, élvezhető játék lesz, ehelyett nem igazán azt kaptam, persze nyertek a hollandok, de én többet vártam. Lehet izgalmasabb lett volna a spanyolt választani.
A mai meccsekre igazán kí­váncsi vagyok, a nagyon szimpatikus costa ricai válogatott szerintem okozhat meglepetést a nem kellőképpen motivált angol válogatottnak. Amire viszont még inkább kí­váncsi vagyok az az Uruguay-Olaszország. Én itt is meglepetésre számí­tok, szerintem megverik az olaszokat!
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Közvetlen a meccs után í­rok, tele indulatokkal!
Megérdemlik a kiesést az olaszok! Gratulálok nekik, ilyen anti focit játszani 80 percig, felháborí­tó. Hogy lehet 0:0-ra játszani?
Amikor kaptak egy gólt, akkor hoppá focizni is kéne, és elkezdenek hajtani..
Ilyen hozzáállással megérdemlik hogy visszanyalt a fagyi! Szép volt Uruguay!
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Egy szót hagy ejtsek a bí­rói tevékenységekről. Iszonyat gyenge teljesí­tményeket láthatunk, sok-sok bakival.
Tegnapi Equador - Francia meccsen ki kellett volna állí­tani egy franciát szándékos könyöklésért. Sors fintora, hogy egy equádorit állí­tottak ki egy másik esetért.

Lassan kezd kialakulni a vége.

Brazí­lia - Chile
Kolumbia - Uruguay
Hollandia - Mexikó
Costa Rica - Görögország
Franciaország - Nigéria
Argentí­na - Svájc
G1 - H2
H1 - G2



Lesznek jó meccsek, főleg egy európai - dél-amerikai összecsapások lesznek izgalmasak.
Itt már nincs taktikázás, egyenes kiesés, győzelemre lehet csak játszani, nem az ikszre.

Mai nagy meccs 6-kor: USA - Németország!!!!

Hajrá Németország!
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Ez a belga-usa nagyon nagy meccs volt!
 

LV
0
 

koppany82

Admin
Tag
Utoljára online
2010.12.01.
197
10
18
41
Budapest
Sajnos túl későn volt ez a belga-usa, de a beszámolókat olvasva tényleg izgalmas lehetett. Még az is lehet, hogy megnézem felvételről.
Ezen a vb-n elég sok izgalmas meccs volt eddig is, de az egyenes kieséses szakaszban néha vérre menő küzdelmek történtek. Pl. lábtörés, szegény Ogenyi Onazi, pedig ebben az esetben nem is súlyos szándékosság állt! Persze ki kellett volna állí­tani a franciát.
Egyébként úgy vettem észre , hogy a bí­rók is felpörögtek, mivel kevesebb téves í­télet születik mostanában, ellentétben a kezdeti bizonytalanságokkal.Bár ha elnéznek valamit, akkor nagyon elnézik még mindig. :)
ősszességében: Nagyon tetszik ez a vb!
Továbbra is holland-német döntőt várok!
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Jobbak a bí­rók, mert a gyengék már haza mentek a csoportkör után.
Igen, izgalmas ez a VB, szerintem az utolsó 3 közül a legjobb. Holnap ki fognak esni a brazilok, eddig is nagyon nagy mákjuk volt.
Franciao.-Németo. ez lesz 18 órakor, már nagyon várom. Amúgy jó ez a két nap pihenő, már alig éltem, mert majdnem minden esti meccset végig néztem, reggel meg meló :(
 

LV
0
 

koppany82

Admin
Tag
Utoljára online
2010.12.01.
197
10
18
41
Budapest
Igeeeen! Ezt is behűzták a németek!!
Hozzá kell tennem, nem túl szemetgyönyörködtető módon. Viszont ebben a franciák sem voltak egyáltalán partnerek, tőlük is sokkal többet vártam.
Az esti meccs remélem látványosabb lesz.
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
A franciákban ennyi volt, nem több. Nagyon szurkolok Kolumbiának, hogy ejtse ki a brazilokat, szerintem most van esélyük!
 

LV
0
 

koppany82

Admin
Tag
Utoljára online
2010.12.01.
197
10
18
41
Budapest
Megvan a legjobb négy:
Németország
Brazí­lia
Argentí­na
Hollandia




A végéhez közeledik a VB. Továbbra is holland-német döntőt várok. Sokan a döntőbe várják az otthoni csapatot, de -Neymar ide, Neymar oda- nem hiszem, hogy sikerülni fog nekik. A németek le fogják győzni őket. Ennél bizonytalanabb számomra a holland-argentí­n végkimenetele, de drukkolok a hollandoknak továbbra is.
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Megalázó volt a tegnapi Brazilia-Németország 1-7!!! Nem semmi meccs volt!
Nagy szégyen ez a braziloknak. Kérdés hogy ezek után ki marad a padon, mert ezt a csapatot alaposan át kell szervezni.

Egy-két történelmi rekord döntés:

[h=1]Az eredmény, a németek meg minden: Rekordokat döntött meg az 1-7[/h]


A 2014-es brazí­liai világbajnokság rekordokban leggazdagabb mérkőzése volt az első elődöntő.
Toni Kroos: 69 másodperc alatt két gól

A Real Madrid legfrissebb igazolása í¢?í¢?? 25 millió eurót fizettek érte a Bayernnek, még időben, mert most már nem biztos, hogy ennyiért hozzájutnának - dropból meglőtt egy labdát ballal 15 méterről, Julio Cesar csak beleütött.
Majd egy perc múlva labdát szerzett Fernandinhótól saját térfele közepén, balra passzolt, Khedira visszatette neki, í­gy a középpályásnak csak az üres kapuba kellett gurí­tania. Meg is tette, jobbal. Guardiola már nem biztos, hogy lemondana róla. (Ráadásul az első német gólt előtt ő csavarta a szögletet Müller lábára.)



Brazí­lia minden idők legsúlyosabb vereségét szenvedte el

Uruguay 1920-ban 6-0-ra verte az ötszörös világbajnokot, igaz, akkor még egyszer sem volt világbajnok az ország. Oscar gólja az utolsó pillanatokban csak arra volt jó, hogy holtversenyes vereség legyen a kedd esti, ne szimplán a legbrutálisabb.
1975 óta nem kaptak ki a brazilok tétmeccsen otthon
Akkor a Cubillassal felálló Peru verte őket Copa America-meccsen, ez a sorozat egy lényegesen súlyosabb kudarccal ért véget. A helyszí­n egyébként ugyanaz volt, mint most: Belo Horizonte.

Az elődöntő legnagyobb rekordja
1954-ben az NSZK 6-1-re verte az osztrákokat, most ezen a csúcson is javí­tottak egyet. Akkor a döntőben a német csapat 3-2-re verte a magyarokat.
Rekordgyorsaságú négy gól

Magyarország szegényebb lett egy csúccsal, hiszen amikor 1982-ben 10-1-re vertük Salvadort, hét perc kellett négy gólhoz. A 69. perc és a 76. perc alatt sikerült négyet lőni, a németeknek most hat perc elég volt a négy találathoz.
A 2014-es vb leggólgazdagabb meccse

Nyolc gól nem volt még 2014-ben, a Svájc-Franciaország 2-5-ös eredményét döntötte meg a keddi elődöntő. Utoljára nyolcgólos találkozó 2002-ben volt, akkor a németek 8-0-ra verték Szaúd-Arábiát. Klose négyet vágott.
Miroslav Klose

Amikor a német csatár belőtte a második német gólt, nyilvánvaló lett, hogy a ő világbajnokságok legeredményesebb csatára. A tizenhatodik góljával a tizenötgólos Ronaldo már csak a második. A brazil Fenomeno azt mondta még a német-francia negyeddöntő előtt, hogy nem bánja, ha a rekordját Klose dönti meg, mert nagyszerű csatár, és a rekordok sohasem örökéletűek. A 36 éves Klosénak először Scolari gratulált, 2002-ben fordí­tott volt a szereposztás, egy sokkal erősebb brazil válogatottat vezetett akkor Scolari, és egy sokkal gyengébb német válogatott csatára volt Klose. A vb-döntőben a brazilok 2-0-ra nyertek.

+1: Nem fért ki az eredményjelzőre

Amikor a FIFA hivatalos tévés közvetí­tésében megjelent a gólszerzők névsora, nem fért ki a boxba a németek összes gólszerzője, ezért hogy látszódjon Schürrle duplája, az első gólt jegyző Müller neve gördült ki a keretből. Ilyenre sem nagyon emlékszünk.
 

LV
0
 

koppany82

Admin
Tag
Utoljára online
2010.12.01.
197
10
18
41
Budapest
Igazán megérte fennmaradni! 1:7
Nagyon örülök, hogy sikerült ez is a németeknek, de hogy a brazilokkal mi történt tegnap, azt nem értem. Sokan sokfélét mondtak már rájuk, én csak elkezdtem egyre erősebben sajnálni őket és a szurkolóikat is. Kb. a 2 góltól kezdve a németek azt csináltak amit akartak! Ilyen mértékű összeomlást csakis saját élményeimből tudnék felmutatni. :)
Sok sikert az újjáépí­téshez!
A brazil foci akkor is világhí­rű marad!
De: Hajrá Németország!
Már csak a ma esti meccsen kell a hollandoknak is megmutatni az igazi arcukat!
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
újra bebizonyosodott, hogy aki X-re játszik, és nem tesz meg mindent a győzelemért, az elbukik.
Hollandia elbukott, elég gyenge meccsen a Argentinokkal szemben.

Döntő:
Németország-Argentí­na

Bronzmeccs:
Brazí­lia-Hollandia
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Kí­váncsian várom a mai bronzmeccset, vajon Brazí­lia fel fog épülni a kiütésből, újabb alsó ütés következik?
 

LV
0
 

koppany82

Admin
Tag
Utoljára online
2010.12.01.
197
10
18
41
Budapest
Hollandia bronzérmes!
Gratulálok!
Ez a meccs sem lesz egyébként az évszázad meccse, eléggé álmoskásan csordogált, annak ellenére , hogy már az első percekben tizenegyest rúghattak a hollandok, majd rá negyed órával meglett a második gól is.
Ekkor azt hittem , hogy megmutatják a németeknek, hogy 7-nél több góllal is le lehet győzni ezeket a brazilokat. :)
Persze nem lehet elmenni a bí­ró tévedései mellett sem, ez a vb erről is nevezetes, sajnos. Hátha ezek rádöbbentik a FIFí­í‚-t, hogy illene már valami változást eszközölniük a hibák elkerülése érdekében. Nagyon remélem , hogy a döntőben semmiféle kifogásolható játékvezetői hiba sem lesz.
A holnapi naptól pedig egyértelműen német győzelmet várok, szép meccset.
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
újabb égő meccs volt ez a braziloknak, igazából nem érdemeltek itt győzelmet, még ha jól is fúj a bí­ró. Nem értem miért kell egy bronzmeccset ilyen nevesincs senki bí­rónak oda adni. Elgondolkodhat rajta a FIFA, mert szí­nvonal alatti volt az egész vb-n a játékvezetői ténykedés.
Tegnap miért nem adott pirosat a brazil hátvédnek, ha már befújta a 11-est? Szerintem nem merte, mert azt kellett volna adnia, ezt még az iskolában taní­tják.
Ma a döntőben egy európia és egy dél-amerikai csapat küzd meg a trófeáért. Eddig még soha sem győzött dél-amerikai vb-n európai csapat. Talán ez lesz az első? Vagy folytatódik a hagyomány? Mindenesetre német győzelmet szeretnék látni, minden mutató, statisztika ezt mutatja. De a labda kerek, és nem mindig úgy alakul egy meccs, mint ahogy azt elképzelik.
Ma este M1 21:00! Nézzétek!
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Kemény darálós meccs volt, nem sok szépség volt a döntőben, de azért lehetett élvezni.
Az nyerte, aki a legjobb volt a VB-n, ez pedig a németek! őrülök neki!
Messi-ben viszont csalódtam, mert ekkora helyzeteket neki fél lábbal be kellett volna rúgnia. Én nem adtam volna neki a legjobb játékos dí­jat.
 

LV
0
 

koppany82

Admin
Tag
Utoljára online
2010.12.01.
197
10
18
41
Budapest
A VB legszebb gólja több mint 4 millió leadott szavazat alapján:

James Rodriguez gólja az Urugay elleni meccsen.

https://www.youtube.com/watch?v=L6lKl4xVtPg




A második pedig Robin van Persie csukafejese:


https://www.youtube.com/watch?v=5TDqhFVdAt0
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!