jimmike10

Vendég
Na, internetguruk, most segí­tsetek, ha tudtok. A munkahelyemen adva van 5 gép. Eddig nem túl bonyolult. Az egyes számú gépbe jön az internet(Invitel). A többi négy gép össze van kötve egy régi smc routerrel(nem automatikus IP, hanem én adtam mindnek) Na, eddig tök jó, tudunk másolgatni, stb. Az Internetes gép egy vadiúj linksys-es routerrel megy fel a netre(mert router nélkül mindig "lekapcsolt", az imént emlí­tett maradék 4 gép pedig USB stick-kel osztja le az internetet. Még most sincs gond, csak egy: ISZONYATOSAN INSTABIL!!! Ez mitől lehet. tegyük fel, csak az egyik gép van felcsatlakozva a netre, és hihetetlenül ugrál. Elindul le az anyag 800k-val és egy perc múlva 90k. Ez leginkább akkor igaz, ha az mondjuk hárman neteznénk(semmi komolyabb letöltés, csak böngészés...) Na, most adjatok tanácsot. Nagyon köszönöm.
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
216
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Most akkor hány router van összekötve? Próbáld ki hogy a smc-t kikapcsolod, hogy ha nincs a négy gép hálózatban, előjön-e a probléma?!
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
216
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Én úgy tudom, hogy a DHCP-t lehet magadni a routernek tól-ig tartományban, amit kioszt,
pl.: 192.168.0. xx - 192.168.0. xxx.
Javí­tson ki valaki ha nem í­gy van!
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!