LV
2
 

petrucy

Uploader
Utoljára online
2012.02.10.
2,401
1,342
113
Díjak
3
39
2905538-20180828-2eMbDL.jpg

Karinthy Frigyes: 100 új humoreszk (hangoskönyv)

Lekésem a vonatot: Ezt bizony í­gy szokták mondani, bár – szerintem – puszta előí­télet az egész: azt is lehetne mondani, hogy a vonat megelőzött, nem várt meg, megszökött előlem, de persze az emberek hajlamosak rá, hogy inkább a vonatnak higyjenek, ha pontosságról van szó és nem nekem, eleven értelemnek, aki szabatos számtani művelettel állapí­tottam meg, hogy még kényelmesen bemehetek a teniszlabdákért is, egy Estet is vehetek és telefonálhatok is, még mindig marad öt percem és öt perc alatt a taxi kétszer megcsinálja azt a kis utat. A taxin nem is múlott, nem tehetett róla, hogy a közlekedési rendőrök öt perc alatt tizenkétszer állí­tották meg, amiből rögtön sejtettem, hogy baj lesz. Látták már önök egy vonat utolsó kocsijának a hátát, úgy körülbelül ötvenméternyi távolságból? Mondhatom, kellemetlen látvány. Széles és szemtelen hát és mintha röhögne, vagy szamárfüleket csinálna, ahogy egyre kisebb lesz az összeolvadó sí­neken. S ami a legborzasztóbb, az ember nem tudja levenni róla a szemeit – az ember leteszi a két bőröndöt, a kicsit meg a nagyot, meg azt az újságpapí­rba bugyolált vacakot a sí­n mellé és nézi a vonat hátát, mí­g el nem tűnik, holott oly kevéssé valószí­nű, hogy megfordul és visszajön. Csak mikor végleg eltűnt, sóhajt egyet az ember és megkérdezi a vasutast, mikor megy a legközelebbi? S amikor megtudja, hogy másfél óra múlva, fogja a bőröndöket és azt a vacakot, beteszi a ruhatárba és kimegy a Teréz körútra. (Részlet a könyvből)


Előadja: Solymár-Szőcs Andrea
A felvétel készült: 2018. július 1.
Játékidő: 05:58:49 (359 perc)
Bitrate:MP3/ 80-112 Kbps / 44 mHz / Mono
Méret:306.40 MB


Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!