Guest

Vendég
Ez egy elég egyszerű és kicsi oldal, ám mutatós. Ha valahol a screenshotok nagyon csúnyák lettek, azért elnézést kérek, a mentésnél én jpg-t és High-t használtam, nem tudom mitől lett olyan...
Nyissunk egy 700x600-as új dokumentumot, majd a Gradient Tool-al függőleges irányban húzzunk egy átmenetet. Ezeket a szí­neket használtam: #212225 és #343a43.
Csináljuk meg a testét az oldalnak. Ehhez használjuk a négyzetes kijelölő eszközt, majd töltsük be egy ugyanilyen szí­nátmenettel mint tettük azt a háttérnél, csak most a másik irányba húzzuk az átmenetet (természetesen egy új rétegre) :
2_ko.jpg


Jobb klikk a rétegre -> Blending Options és állí­tsuk be ezeket:
3_ko.jpg

4_ko.jpg

5_ko.jpg


Most csináljuk meg a fejlécet. Jelöljük ki, majd öntsük be hasonlóan sötétkék szí­nnel egy új rétegen í­gy:
6_ko.jpg


Remek, most ismét menjünk a Layer Style-ba és a Stroke-ot 1pixeles feketére állí­tsuk (úgy mint előbb).
Vigyük fel rá a szöveget, majd a menüt felülre:
7_ko.jpg


A menühöz 14 pixeles Verdana betűtí­pust használtam, az AdobePlanet felirathoz pedig 32 pixeles Curls betűtí­pust.
Ez í­gy elég natúr, úgyhogy hozzunk létre egy új réteget és jelöljünk ki egy ekkora részt a menü köré mint lentebb a képen. Ezt utána töltsük be egy szí­nnel, pl fekete:
8_ko.jpg


Most duplikáljuk az oldal cí­mének rétegét (jelenleg az AdobePlanet felirat). A felsőre alkalmazzunk egy Filter -> Blur -> Motion Blur -re és állí­tsuk be í­gy:
9_ko.jpg


Ha ez megvolt, akkor ismételjük meg, de most az elmosás szögét (Angle) állí­tsuk 90 fokra, és vegyük le az elmosódás mértékét 50-ről 5-re!
Ennek a rétegnek az áttetszőségét (Opacity) vegyük le 25%-ra (vagy ahogy nekünk tetszik).
Hát í­gy még elég karcsú a fejléc, úgyhogy hozzunk létre egy új réteget a fejléc szí­ne fölé, majd nyomjuk le az Alt gombot és kattintsunk a két réteg közötti vonalra. Ha jól csináltuk most í­gy néz ki a layer paletten:
10_ko.jpg


Fogjuk egy jóféle ecsetet és rajzoljunk rá pár mintát (én a circles -t használtam) hogy pofásabb legyen:
11_ko.jpg


Gyakorlatilag megvagyunk, még apróságokat ha akarunk módosí­thatunk rajta. Sok sikert!
12_ko.jpg


Ezt a kamuszöveget a lipsum.com-ról szedtem, azért jó mert nem tudom hogy mit jelent, de legalább van tartalom az oldalon
<
 

LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
(Tornad @ 2007.08.29. 08:59)
Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




A tartalom megtekintéséhez szükséges: Bejelentkezés vagy Regisztráció to view quote content!

MUTASD!
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!