LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
220
63
Díjak
2
47
hhw.hu
006b3982060275c3afda86ec8286afdf--hungarian-food-food-ideas.jpg


Hozzávalók:

1 kg krumpli
0,5 l lecsó
5 szelet tarja
2 fej hagyma
2 dl tejföl

bors



Elkészí­tés: A krumplit karikára vágom, egy kiolajozott tepsibe borí­tom, megsózóm. Rászórom a vékony karikára vágott hagymát, utána ráborí­tom a lecsót. A húst kiklopfolom, mindkét oldalát megsózom, megborsozom, és a lecsós krumpli tetejére teszem. Sütőbe rakom, és ha a hús egyik oldala megpirult, megfordí­tom, ha az is megpirult, a tetejére öntöm a tejfölt, és még egy kicsit visszadugom a sütőbe.

Ha a hús gyorsabban pirulna, mint ahogy a krumpli puhulna, kicsit lefedem alufóliával a végén, hogy a hús ne égjen.
 

LV
0
 

Suny

Power User
Utoljára online
2007.12.16.
104
0
16
41
Én tegnap főztem egyszerű tojásos lecsót, hagyma, paprika felszeletel, olajon megdinsztel, majd mikor a paprika kicsit összeesett rádobtam a paradicsomot, sóztam, borsoztam virslikarikákat raktam bele, főztem egy kicsit, majd belekevertem a tojást. Ebbe í­gy semmi extra nincs, viszont volt otthon pár szem krumplim, azt megpucoltam, felkockáztam, felraktam főni, és még mielőtt teljesen megfőtt volna átraktam egy serpenyőbe, és kevés olajon megsütöttem a krumplit, és ezzel tálaltam a lecsót, hát a kettő együtt valami isteni! szerintem..pedig én nem is szeretem a lecsót...
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!