LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
Az els? film végén a Macskafogó nev? gépkutya segí­tségével az egerek megszelidí­tettek minden macskát. Vagy mégsem? A pafrikai dzsungel mélyén maradt egy kisebb pacifikálatlan macskapopuláció, akik még csak nem is hallottak a Macskafogóról. Azóta is békésen üldözik az egereket. Vadászat közben elkapnak egy Stanley nev? újságí­ró egeret, akinek persze eljár a szája.


rendez?: Ternovszky Béla
forgatókönyví­ró: Nepp József
zeneszerz?: Malek Miklós
producer: Salamon Eszter

szerepl?(k):
Sinkó László (Grabowsky hangja)
Benedek Miklós (Fritz Teufel hangja)
Rudolf Péter (Stanley hangja)
Stenczer Béla (a F?nök hangja)
Haumann Péter (Safranek hangja)
Dörner György (Torzonborz hangja)
Balázs Péter (Giovanni Gatto hangja)
Usztics Mátyás (Mióka hangja)
Reviczky Gábor (Moloch hangja)
Darvas Iván (Bob Poljakoff hangja)
Béres Ilona (Pissy hangja)
Kern András (Buddy hangja)
Pálos Zsuzsa (Pukie hangja)
Szombathy Gyula (Billy hangja)
Bodrogi Gyula (Maxipotzak hangja)
Mikó István (Lusta Dick hangja)
Szacsvay László (Harvey hangja)


136905_1.jpg

Bemutató dátuma: 2007. december 20. Forrás: Port.hu
 

LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
micsoda? Cip?! ne tedd!!

Ez pedig nagyon nagy lesz!
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
216
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Én már alig várom!!!
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Hát ha jó lessz akkor énis várom de ha valami félresikerült erölködés akkor inkább kihagyom
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
216
63
Díjak
2
47
hhw.hu
í­??gy is akkor tudod meg, ha megnézed, mások véleményére túlzottan nem szabad alapozni.
 

Eg??Â?r

Vendég
Remélem olyan frankó kis film lesz mint az első rész
 

LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
én is! az a legjobb benne hogy nem nagyon változtattak a teknikán! Maradt ugyan az szinte mint az 1... jó kicsit digitálisan feljaví­tva... de semmi 3D minta VUK...
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
216
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Mindenki megőrült, hogy láthassa végre, most meg csak fanyalognak. Persze, hogy kockázatos vállalkozás volt belevágni a Macskafogó folytatásába, hogy elképesztő elvárásoknak kell megfelelnie, és hogy a felfokozott kí­váncsiság óhatatlanul magával von némi csalódottságot. De Ti, kedves Filmklub-olvasók ne hagyjátok magatokat! A Macskafogó 2 - A sátán macskája mindenképp érdemes a figyelmetekre.

20071221macskafog3.jpg
Stanley, az új főszereplő


Ajánlat
  • Code:
    
    
    
    
    Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció
    
    
    
    
    
Videó
Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




Najó, még ezt az egy cikket olvassátok el a Macskafogó folytatásáról, aztán többet ne. Nem mintha én lennék, aki megmondja a tutit, hanem mert nincs értelme. Én is csak menekültem a sajtóvetí­tés után, amikor az előcsarnokban mindenki előjött a véleményével. Naná, hogy az volt a legmenőbb, aki a legjobban szenvedett. "Na, megyek, felejteni!" - húzott el mellettem egy kedves barátom, és felidézte bennem az érzést, amikor mindenki jófej, aki unatkozott, csak én kuncogtam hülyén a "fárasztó" poénokon. Pedig a teremben még többesszámnak hangzott.

Szóval nekem tetszett. Nem volt gondom vele, hogy egy perc alatt elfogadjam, és el is higgyem, hogy Rudolf Péter mindig is a Macskafogó része volt. Az új főszereplő, Stanley abszolút belepasszol a csapatba, és ugyanez érvényes Torzonborzra is. Megnyugodtam, hogy nem lett belőlük 3D-s hollywoodi lényecske nagy, csillogó szembogárral, hanem maradtak rajzfilmfigurák. A többiek dettó. A háttér lett csak komplexebb, ez viszont ma elvárás, szóval rendben van.

A szellemiség a régi. De annyira, hogy klasszikus Pannónia Filmstúdiós aurája van. Például a szereplők értelmes egerek, és a párbeszéd köztük nem információ-osztásról szól, hanem arra van, hogy a jellemüket, a szándékaikat és a kételyeiket megfogalmazzák benne. Rengeteg az utalás az elmúlt 10 évünkre, nem is akartam elhinni, hogy Nepp József ennyire képben van. Persze, nem is egyedül övé az érdem. A stáblistán szerepel egy külön gegcsapat, amelynek tagjai érezhetően nem hagytak veszni egyetlen helyzetet sem. És ez jó: az amerikai sitcom-humor például arra épül, hogy minden szitut addig facsarnak, amí­g az utolsó csepp poén ki nem csurran belőle.

20071221macskafog1.jpg
A sztori nem igazán fontos, és nem is annyira eredeti: természetesen kiderül, hogy létezik még egy zsebkendőnyi terület a Földön, ahol a macskák megőrizték hatalmukat az egerek fölött. Arra téved újdonsült hősünk, Stanley (újságí­ró, tehát felszí­nes és cinikus, de szeretni kell), aki azonnal csapdába esik, ám akad egy segí­tője, Torzonborz (röviden: Torzon), aki segí­t neki megszökni, és felhí­vni az egerek figyelmét a veszélyre. Közben a macskákhoz is megérkezik a felmentő sereg "A sátán macskája" személyében.

Nem kell megijedni, a film egy hansúlyos pontján megjelenik maga Grabowski is, kicsit meghí­zva, megereszkedve, belassulva, de a régi jelmezében. Mégiscsak 21 év telt el az utolsó kaland óta, és közben konzerv-gyáros lett belőle. A többi régi kedvenc sem maradt ki a történetből, úgyhogy ezzel is sikerült minden vágyat kielégí­teni. A patkányok első jelenete (egy lezser rablási procedúra) például abszolút az eredeti Macskafogó szí­nvonalát hozza.

20071221macskafog.jpg
Elmondom röviden, mi a jó a Macskafogó 2-ben:

  • Olyan hungarikum, ami abszolút univerzális, hovatovább kozmopolita.
  • Kötelességtudóan egyesí­ti a régit meg az újat - minden téren.
  • Minden 60 másodpercre van egy poénja - nem mindegyik sül el egyformán jól, de mondjuk a feléért megérte. (Egyik kedvencem például a jogvédő szervezetek szalagja - erre majd akkor emlékezzetek.)
  • A magyar szinkron hőskorát idézik a szí­nészi alakí­tások. A legjobb szí­nészek adták hozzá a hangjukat, és mindannyian ki is tettek magukért. (És amikor Darvas Iván hangját hallottam újra, akkor végképp elolvadtam.)
  • Nagy őregek és a fiatal alkotók együtt - ez egy nagyon jó kombináció, erősen érezhető is a filmben.
  • Ezt a részt is érdemes lesz többször megnézni, mert a sok apró részlet mindig tartogat majd meglepetéseket.
forrás: origo.hu
 

Guest

Vendég
azt mondják lehetett volna jobb is... ezért annyira nem izgat...
 

bucibaby047

Vendég
csalódtam :sad: Első sokkal királyabb. Pedig már nem mai mese
 

LV
0
 

dragoman71

Member
Utoljára online
2006.08.30.
19
0
1
Bevallom, elsőre nem sikerült végig nézni és másodszorra sem... aztán nem is a történetre, meg a látványra, hanem a szövegre kezdtem figyelni, a lényeg, hogy remek, ilyetén nagyon jól szórakoztam és állí­tom, sok poént nem is vettem észre. Mindenképpen többször érdemes megnézni, és többed magatokkal. Nagyon jól fogtok szórakozni (Torzomborz lehengerlő :) )!
 

Guest

Vendég
Én megnéztem és tetszett film, annak ellenére hogy már kinőttem a korból, azért jó néha nosztalgiázni nem?
 

LV
0
 

Winyoca

Power User
Utoljára online
2009.12.21.
31
0
6
40
Az eredeti Macskafogót nem lehet überelni... olyan ez mint a Vuk 2
 

niccals

Vendég
Az első rész zseniális volt. Humoros és érdekes tökéletes befejezéssel. Nagy kár, hogy a második rész í­gy félresikerült pedig az eleje még egész jó volt de a közepétől nevetséges... :(
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!