Szaki10

Vendég
Megy a gőzös(2007)

A cselekmény központi konfliktusa Bajusz János állomásfőnök és Körte Lajos vasutas "pusztai vendettája". A két figura engesztelhetetlen ellentététének hátterében az állomásfőnöki státusz iránti irigység áll. A pozí­ciót állí­tólag korábban Körte Lajos vasutas birtokolta és kifúrta a helyéről Bajusz János. Ráadásul a rossz körülmények között élő, szegény Körte vasutas kénytelen az igen rossz hí­rű fiát, mivel más nem alkalmazná, éppen Szakáll állomásfőnökhöz adni béresnek. Utóbbi is azért áll rá az üzletre, hogy az í­gy még hierarchikusabb, sokszor megalázó szituációval ismét borsot törjön Körte vasutas orra alá. A fiú, Körte Kázmér viszont bosszút forral, és meggyőzi apját, hogyha béresnek áll az állomásfőnökékhez, belülről hamarabb tönkre tudja tenni Bajuszékat. Első "csí­nytevése" következtében kisiklik a falu mellett elhaladó kiemelt fontosságú dí­szvonat, ami az állam és az egyház számára is igen fontos "árut", a Barcikai ??킐sanyát szállí­tja, amit azért visznek körbe az országban, hogy lelket öntsön a népbe. A fiú bosszúhadjárata első fontos cselekedetének köszönhetően a dí­szvonat hosszabb időt a falu állomása mellett kényszerül vesztegelni. Ez a tény átrendezi a zárt világ erővonalait, a vonat utasai végképp fölborí­tják a falu és az állomás amúgy is ingatag rendjét.
Nemzet: magyar
Stí­lus: ví­gjáték
Hossz: 90 perc
Magyar mozibemutató: 2007. október 18.
 

LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
Megy a gőzös(2007)

nem néztem még meg... és nem id fogom.... maradok az Indul a bakterháznál!
 

LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
Megy a gőzös(2007)

én elhiszem.... de akkor sem nézem meg... csökönyös vagyok ilyen téren
 

LV
1
 

Biggie

Moderátor
Utoljára online
2006.01.31.
951
56
48
Díjak
1
49
hhwforum.hu
Megy a gőzös(2007)

Ez nem akar kicsit olyan folytatás szagu lenni?
 

Szaki10

Vendég
Megy a gőzös(2007)

na már megtalálható itt is ha letöltötte valaki í­rjon véleményt
 

Guest

Vendég
Megy a gőzös(2007)

Szerintem is jó film. És már lehet tölteni végre. :D
 

Rezukii

Vendég
Megy a gőzös(2007)

Én olyan ember vagyok, hogy a magyar filmekről nem jó a véleményem..kivéve a Magyar Vándor, meg az Argo, és a Kontroll..meg ezt a filmet agyonreklámozták idegesí­tősen marta a szemem, hogy nézzem meg, az ilyet nem szeressem. :D
 

LV
0
 

Kolibri

VIP
Utoljára online
2007.12.28.
15
0
1
26
Megy a gőzös(2007)

Hát nagyot csalódtam benne, de lehet, hogy bennem van a hiba, mert az Indul a bakterház második részeként vártam :sad:
Pedig imádom a magyar filmeket
 

LV
0
 

Gagyika

Power User
Utoljára online
2006.01.30.
190
0
16
36
www.hackthat.net
Megy a gőzös(2007)

Megy a g?zös(2007)

...
Ne firtassuk. Voltak benne jobb?! poénok. De láttam már jobbat...
 

LV
0
 

z78

Power User
Utoljára online
2010.02.28.
56
0
6
Megy a gőzös(2007)

Nekem jó volt.
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!