Állapot
Nincs nyitva további válaszokra.

Guest

Vendég
Sötétzöld-narancs weblap

Igazából nem tudom hogy ezt milyen témájú weboldalakhoz lehet használni, de játszadoztam a szí­nekkel és szerintem jól mutat.
Hozzunk létre egy új dokumentumot (800x700-at használtam) és a hátteret töltsük be szürkével pl #999999. A négyzetes kijelölővel két külön rétegen hozzuk létre a fejlécet, valamint az alatta található zöld hátteret í­gy (szí­nek: #ff9600 (ez a narancssárga) #40553b (ez meg a zöld)) :
1_zn.jpg


Most a zöld rétegre alkalmazzunk egy Drop Shadow-t ezekkel a beállí­tásokkal:
2_zn.jpg


í­í‚rjuk fel a fejlécre az oldalunk nevét, cí­mét, szlogenjét vagy amit akarunk. Szépen fog kinézni hogyha tükröződést adunk a szövegre. Duplicate layer majd menjünk az Edit -> Transform -> Flip vertical -ra és mozgassuk a réteget amí­g a két szöveg alja össze nem ér.
A fejjel lefele lévő réteget raszterizáljuk (jobb klikk -> Rasterize Type) majd a négyzetes kijelölővel kb a szöveg felétől lefele jelöljük ki. Most Select -> Feather és állí­tsuk be 10-re. Nyomjuk meg kétszer a Delete gombot, majd a réteg Opacity-jét (áttetszőség) vegyük 30-40%-ra!
3_zn.jpg


Közvetlenül a fejléc fölé csináljunk egy új réteget (Ctrl+Shift+N) amit a fejléc szélességében töltsünk be fehérrel. Az ellipszis kijelölővel jelöljünk ki egy jó nagy í­vet kb í­gy:
4_zn.jpg


Menjünk a Select -> Feather-re és állí­tsuk be 50-re, majd nyomjuk meg a Delete gombot 2-szer.
Az elején kifelejtettem úgyhogy most mondom a fejlécre és a zöld háttér rétegre is alkalmazzunk egy 1pixel vastagságú fekete Stroke-t.
Jöhet a valós tartalmi része az oldalnak. Fogjuk a négyzetes kijelölő eszközt, és húzzuk meg a kí­vánt méretben, majd töltsük fel egy olí­va szí­nű zölddel. Én ezt használtam: #5f7958. Alkalmazzunk rá egy 1 pixeles fekete Stroke-t valamint Drop Shadow-t ezekkel a beállí­tásokkal:
5_zn.jpg


Eddig í­gy állunk:
6_zn.jpg


Most hozzuk létre a menüt. Háttérképpen a fejléc alján jelöljünk ki egy részt és töltsük be egy lágyabb narancssárgával. Én ezt használtam: #ffb142. Majd alkalmazzuk rá a jól megszokott 1pixel vastag fekete Stroke-t!
7_zn.jpg


Most vigyük fel a menü szövegét. Ezt megtehetjük egy rétegen belül is, én pl ezt gépeltem be: Index | Hí­rek | Linkek | Tutorialok | Partnerek | Galéria | Egyéb | Kapcsolat
í­í‚gy megspóroltam egy kis időt, nem kell szórakozni a külön rétegekkel, az igazí­tásukkal és az elválasztó elemekkel. Daraboláskor úgyis külön kerülnek ezek
8_zn.jpg


A lényeg meg is van, de én szeretnék egy footert is az oldalamnak, szóval csináljuk meg azt is.
Ebben a szélességben jelöljünk ki egy négyzetet, és töltsük be ugyanazzal a szí­nnel, mint amivel az elején a fejlécünket töltöttük, majd jöhet ismét az 1 pixeles fekete Stroke:
9_zn.jpg


Mivel szeretném megtartani az összképét az oldalnak, ezért a footer részbe is létrehozok egy hasonló dobozt mint amilyen a menü háttere, és abba í­rom a Copyright meg hasonló szövegeket
<


Ha valahol elfelejtettem volna í­rni hogy most új réteget kell létrehozni akkor elnézést, kicsit kapkodtam, de remélem már tudjátok magatoktól is, hogy minden alakzatot külön rétegre kell tenni! :wink:
í­í‚me az eredményem:
10_zn.jpg
 

Állapot
Nincs nyitva további válaszokra.
Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!