LV
0
 

scheri

Member
Utoljára online
2010.05.11.
17
0
1
Volna 1 táp gondom,remélem érthető leszek.
Szal,sosem volt táp gondom,egy 400-as atx-ről van szó,rég óta ez van,és régóta ez a konfigom van,tehát semmi új alkatrészt nem vettem a gépbe.
1ik este történt hogy bekpcs után újraindult a gép,majd ezt megtette még 2-3xor,aztán hagytam.Másnap megint,de többszöri utánkik kapcsolt és éreztem 1 gyenge égett műanyag szagot.Még nem vágtam semmit,azt hittem kinntről jött.Majd amkor már be sem tudtam kapcsolni agépet szétszedtem a gépet-tápot.Táp szűz semmi baja,hanem annak a nagy széles csatlakozónak ami a tápot adja az alaplapnak annál inkább.Sőt,mint a mellékelt kép mutatja elég nagy.Szal a szélső két szál beleégett az alaplapi csatiba,szerencse hogy szét tudtam szedni roncsolásmentesen és kipucolni.De még más szálak is megprökölődtek,és azt vettem észre hogy ezen szálak,sőt a csati igen meleg működés közben.De miért?És miért történt ez?Semmi vihar,gömbvillám,áramkimaradás nem történt.
Köszi

image-6E23_4C822729.jpg


image-E11B_4C822729.jpg
 

LV
0
 

djdance4

Member
Utoljára online
2010.04.04.
18
0
1
30
Szia

Valami zárlat keletkezet a gépedbe és azért csinálta ezt!
De szerintem azért vidd el szakemberhez aki jobban ért hozzá és megnézni, hogy az Alaplapnak vagy a Foglalatnak nincsen e valami baja!

Üdv: Djdance4
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Némelyik 400-as táp csinál ilyen problémát! Nem Codegen márkáju?
 

LV
0
 

GabberDögBácsi

Power User
Utoljára online
2009.10.28.
74
0
6
Tata
A régi tápom (3-mal ezelőtti) Acorp volt, és hasonló dolgot csinált. A legjobb az lesz, ha beruházol egy nem Acorp és nem Codegen tápba! Jelenleg egy alacsony kategóriájú LC Power 420W-os táp van a gépemben, ami 2 évet bí­rt. A múlt csütörtökön csapágyassá vált, de még műxik. Igaz búg, mint egy harckocsi, és néha megáll a ventije...

Nemrég rendeltem bele egy szintén LC Power gyártmányú 450W-os középkategóriásat. Megéri többet áldozni egy márkásabb cuccra, ami megbí­zhatóbb, mint a fentebb felsorolt Acorp vagy Codegen.

Ajánlanám az LC Power-t, a Cooler Master-t, vagy a Gigabyte márkájúakat. Megbí­zhatóak. A lényeg, hogy 120 mm-es ventis legyen...
 

LV
0
 

scheri

Member
Utoljára online
2010.05.11.
17
0
1
Köszi a választ,valszeg ezt fogom tenni,bár még nekem nem csapágyas,de még ebben az állapotban is működik.Bár engem azért továbbra is érdekel hogy ez mitől történt,mi okozta ezt holott semmilyen sérülés nem látható,miért a csati azon részén,és hogy ennyivel véget ért a dolog?
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!