LV
0
 

szöszy

VIP
Utoljára online
2010.02.15.
101
1
16
datalinkek.com
Valentin napi ötletek

billeg.gif


Szerelmi bájital

Hozzávalók:
méz,
csipketea,
1 fahéjrúd,
9 piros rózsaszirom

Elkészí­tés:
Növő holdnál gyújts meg egy piros gyertyát, és gondolj arra, hogy már kettesben vagy szerelmeddel! Majd készí­tsd elő a kellékeket! Tedd fel forrni a vizet, majd lassan kanalanként adj hozzá 9 kiskanál mézet, és közben mondd: - Aphrodité, Szerelem Istene, szükségem van a segí­tségedre, a közreműködésedre. Jöjj el hozzám, segí­ts nekem!

- Töltsd meg ezt a teát erőddel és a természet erejével, hogy amikor XY iszik belőle, nőjön benne a vágy irányomban. Legyen belém szerelmes, kí­vánjon engem!

- Frissí­tsd fel szellemem, és töltsd csordultig a szí­vemet, hogy igaz szerelemmel fogadjam XY közeledését! í­??gy legyen!

Ezek után tégy bele egy fahéjrudat és a 9 piros rózsaszirmot. Hagyd még 2 percig forrni, majd vedd le a tűzről. Innentől kezdve működik a dolog.

love.jpg

Valentin napi babonák

  • Ha kí­váncsiak vagyunk leendő férjünkre, Bálint nap előtti éjfélkor a temetőbe kell menni, és a szellemek megmutatják ki lesz az. Ehhez egy dalocskát kell énekelni és tizenkétszer kell elmenni a templomig.
  • Olyan almát kell enni, aminek 9 magja van, majd ezeket a magokat a kiválasztott fiú zsebébe kell rejteni, ő pedig ennek hatására belénkszeret.
  • Ha a szerelmesek azt akarják, hogy szerelmük örökké tartson, egymás hajának szálait tésztába kell sütniük és közösen meg kell enniük.
  • Bálint napon nem szabad megsértődni vagy megharagudni.
Kreatí­v képeslap Valentin napra

Az alábbi videó segí­tségével könnyen elkészí­thető egy nagyon kedves és kreatí­v Valentin napi 3D-s képeslap. A videó angol nyelvű, de a képek alapján is könnyen érthető, mi a teendő.
Videó:
https://www.youtube.com/watch?v=Py9FnKRXiuc
 

LV
0
 

szöszy

VIP
Utoljára online
2010.02.15.
101
1
16
datalinkek.com
Valentin napi ötletek

legeny_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Valentin-napi legényfogó leves

Hozzávalók:
50 dkg sertéslapocka
10 dkg fehérrépa
10 dkg sárgarépa
10 dkg zöldborsó
10 dkg gomba
1 db zeller
1 db karalábé
1 fej vöröshagyma
1 doboz tejföl
1 evőkanál étolaj
2 dkg liszt
1/2 csokor petrezselyemzöld
ételí­zesí­tő
kevés őrölt fehér bors

Elkészí­tés:
A zöldségeket megtisztí­tjuk és alaposan megmossuk majd kisebb darabokra vágjuk. Finomra vágjuk a vöröshagymát és kevés előheví­tett étolajon megfonnyasztjuk. Felkockázzuk majd hozzáadjuk a sertéshúst és együtt tovább pirí­tjuk. í­í‚zesí­tjük ételí­zesí­tővel, őrölt fehér borssal. Néhány perc múlva hozzáadjuk a zöldségeket, tovább pirí­tjuk, majd felöntjük húslevessel. Lassú tűzön főzzük. A tejfölt és a lisztet simára keverjük és behabarjuk vele a levest. Friss, vágott petrezselyemmel szórjuk meg.
 

LV
0
 

szöszy

VIP
Utoljára online
2010.02.15.
101
1
16
datalinkek.com
Valentin napi ötletek

valentin-nap-300x263_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Szí­nek és virágok jelentése, egy kis illemtan

Virágillemtan:
  • Ha egy szál rózsát adunk, ügyeljünk rá, hogy az hosszú szárú legyen.
  • 10 szál alatt páratlan számú szálból készí­tessünk csokrot, 10 szál felett ez már mindegy.
  • Ha férfinak köttetünk csokrot, sötétebb szí­nekből kérjük azt, vagy kérjünk különleges bombon vagy zöldségcsokrot.
  • Ha a virágot selyempapí­rba csomagoltattuk az üzletben, ezt illik levenni, mielőtt átadjuk a virágot.
  • A kapott virágot illik azonnal ví­zbe tenni í¢?í¢?? és természetesen ennek maga a virág is jobban örül, mint ha megfeledkezünk róla.
Virágok és szí­neik jelentése:

  • A vörös Rózsa a szerelem virága.
  • Ha fehér rózsát adunk, sok mindent mondhatunk vele Jelentheti a nagyrabecsülést, az alázatosságot, az ártatlanságot, a titoktartást és a csendet is.
  • A rózsaszí­n rózsa a kecsesség jele.
  • Bár sokan az irigység szí­nének tartják a sárgát, a sárga rózsa örömöt és vidámságot jelent.
  • A Szegfű a szeszélyesség és a komoly szerelem virága.
  • A Tulipán a lángoló érzelmek és a nőiesség jelképének virága. Vörös tulipán: Szerelmi vallomás.
  • Az Orchidea a műveltség és kifinomultság virága
  • A Liliom a kacér nő virága.
  • A Magnólia a természetesség virága.
  • A Kála a szépség virága.
  • Az í­í‚risz a remény virága.
  • Az Ambrózia a viszonzott szerelem jelképe.
  • A Borostyán a házastársi szerelem, a hűség, a barátság jelképe.
  • A Gardénia a titkos szerelem jelképe.
  • A vörös Krizantém jelentése: Szeretlek. /bár sokan még a „temetővirágí¢?í‚ jelentéssel azonosí­tják/
  • A fehér Liliom: szüzesség, tisztaság, méltóság.
  • Mirtusz: Szerelem.
Ahogy a sárga lehet a nap, az öröm és a vidámság szí­ne, úgy mások tarthatják az irigység szí­nének is, í­gy kutatómunkát kell végeznünk egy csokor sárga rózsa megvásárlása előtt, hogy jó ötlet-e egyáltalán. í­í‚gy a legjobb lenne leszokni ezekről a furcsa „babonákrólí¢?í‚, és felülkerekedni rajtuk. Hisz miért éreznénk kedvesünk szerelmét kevesebbnek, ha egy mezei virág csokrot hoz, mint ha 30 szál vörös rózsát?! Akár több fantázia lakhat egy mezei virág csokorban, mint egy szál vörös rózsában, hiszen a vörös rózsa vásárlása úgy is történhetett, hogy a következő játszódott le életünk párja fejében: - A fenébe, megint Valentin nap van. Veszek egy szál vörös rózsát, aztán el van intézveí¢?í‚?

Ha valaki nem tud örülni egy csokor virágnak attól, aki szereti, akár sárga, akár krizantém, ott komoly bajok lehetnek. Ugyanakkor, aki ragaszkodik a szí­nek és a virágok jelentéséhez, böngészhet a fenti felsorolásból, de akkor sem jön rosszul, ha valakitől egy csomó füvet kapunk, hisz kiderülhet, hogy nem viccelődik velünk, csak a hódolatát akarta kifejezni.

És ha nem szeretjük a halott (vágott) virágot, ajándékozzunk cserepeset. Szép és tartós is.
De azért ne dézsás leandert vegyünk :)
 

LV
0
 

szöszy

VIP
Utoljára online
2010.02.15.
101
1
16
datalinkek.com
Valentin napi ötletek

Szerelmes idézetek

valt_www.kepfeltoltes.hu_.gif


"Szeretnék szemed kútjába merülni,
mélyére szállni, s odalenn
megérinteni, ha már egyedül vagyok
a végtelent."

"őregedjünk meg együtt,
A sors bármit is rendel.
í­í‚gy állunk elébe mi,
Ketten, egy szerelemmel."
(John Lennon)

"Sí­rok, ha sí­rsz, ha ragyogsz, ragyogok
Néma barátod, rabszolgád vagyok,
alázatos és bizalmas barát,
Aki nem kér semmit, csak néz és imád,
És nem akar lenni, csak általad,
Csak árnyéka annak, ami vagy."

Sorsunk egybeforr, együtt megyünk tovább,
Az élet viharában Te vigyázol reám.
Köszönöm, hogy szeretsz, s hogy hiszel bennem,
S hogy megosztod az életed velem.
(Ady Endre)

"Az az ember, akit bennem szeretsz,
természetesen jobb nálam:
én nem vagyok ilyen.
De te szeress, és én majd igyekszem,
hogy jobb legyek önmagamnál."

Bizony mondom, elmúlik e világ.
És bizony mondom, megmaradok én.
S bizony, ha két szí­v egy ütemre dobban,
Az egy-ütemben ott dobbanok én.
(Reményik Sándor: Egy Hymen-hí­rre)

"...í­í‚m szerelmem ekkép változik, de
soha meg nem szűnik mindig él,
S nem gyöngül, ha néha szelí­debb is...
Gyakran csendes a folyó, de mély!"
(Petőfi Sándor)

Elmúlt mint száz pillanat,
S tudjuk mégis, hogy múlhatatlan,
mert szí­vek í­í‚?rzik, nem szavak.
( Végh György)
"Amit szí­vedbe rejtesz,
szemednek tárd ki azt,
amit szemeddel rejtesz
szí­veddel várd ki azt."

"A szerelembe - mondják -
belehal, aki él.
De úgy kell a boldogság,
mint egy falat kenyér."
(József Attila)

"Valakit szeretni annyit jelent,
mint egyedül gyönyörködni olyan csodában,
amely mindenki számára láthatatlan/érthetetlen."
(Mauriac)
 

LV
0
 

szöszy

VIP
Utoljára online
2010.02.15.
101
1
16
datalinkek.com
Valentin napi ötletek

szerelmes-level_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Szerelmeslevél kicsit másként

Hozzávalók:
??í‚? kg liszt
20dkg vaj
10 dkg cukor
6 tojás
1 citrom
30 dkg darált dió
25 dkg porcukor
1 cs. vaní­liás cukor


Elkészí­tés:
A vajat a liszttel elmorzsoljuk majd hozzáadjuk a tojások sárgáját,
a cukrot, 1 citrom levét, 1 csipet sót és tésztát gyúrunk belőle.
Diónyi golyókat gyúrunk belőle, majd fél napig pihenni hagyjuk.
Másnap a golyókat vékony téglalap alakokra nyútjuk.

A töltelék elkészí­tése:
A tojások fehérjéből habot készí­tünk majd hozzákeverjük a darát diót,
1 citrom reszelt héját, és a porcukrot. A tészta közepére hosszában
tölteléket teszünk, majd a tésztát hosszába és keresztben is egymásra hajtjuk.
Kenjük meg tojássárgájával és előmelegí­tett sütőben kb. 15 percig sütjük.
Ha elkészült vaní­liás cukorral szórjuk meg.
 

LV
0
 

szöszy

VIP
Utoljára online
2010.02.15.
101
1
16
datalinkek.com
Valentin napi ötletek

Asztaldekoráció ötlet Valentin-napra
Attól válik különlegessé egy nap, hogy mi azzá tesszük.
Teremtsünk romantikus ünnepi hangulatot a Valentin-napi vacsorára
a következő asztaldekoráció tippek segí­tségével!

Ví­z alatti virágok
Szerezzünk be néhány szí­nes, szép virágot, vágjuk le a szárukat,
töltsünk meg henger formájú átlátszó vázákat ví­zzel és merí­tsük
el benne a virágokat. Csodás asztaldí­sz az igazán különleges alkalmakra!

113519_0_big.jpg


Valentinos kávé
Az egyszerű kávézást is tálalhatjuk eltérő módon.
A habosí­tott tejet szórjuk meg szí­v formában kakaó- vagy fahéjporral.
Helyezzünk szí­v formájú bonbonokat mellé. Nagyon hangulatos!

113519_3_big.jpg
 

LV
1
 

Biggie

Moderátor
Utoljára online
2006.01.31.
951
56
48
Díjak
1
49
hhwforum.hu
Valentin napi ötletek

Valentin napi sms-ek:

1. í­í‚rok valakinek, ki nem is várja. Könnyes szemem mindig csak Otlátja. í­í‚rok valakinek remegve, s félve. Egyetlen órában mindentelmesélve. Most csak arra kérlek pár sortte is í­rjál. De ha szí­ved másé, soseválaszoljál. Valaki Mindig csakrólad álmodik, valaki szemében miattadkönny ragyog. És ez a valaki, hidd el én vagyok. Ha fába betüt vésnek, belepi a moha. De a szí­v mely téged szeret, nem feled el soha.
2. Az élet egy játék, melybenfolyamatosan fejlődnünk kell. A szerelem maga pedig ajáték megfejtése. Én tudom, hogy mi ketten nyerni fogunk.
3. Feküdj az ágyba, betakarlak!Hunyd le aszemed, megcsókollakálmodj rózsát, szép világotálmodra majd én vigyázok!Távol vagyok, mégis veled, ugye érzed, fogom akezed!
4. Féltelek! Ha tehetném, vigyáznám mindenléptedet. Vigyáznék Rád, mint egy angyal, hisz Te vagy az, aki már akkor hiányzik, mikor ébred a hajnal.
5. Jutottál a szí­vem mélyére/ Maradszmár, s melegedsz tüzébe/ Tartasz melegen, ha jön hideg, nem fázom/ ??킐rzöm majdképedet, óvom s átkozom/ ővom, mertédes emlék jut róla eszembe/í­í‚tkozom, s gyűlölöm, hisz hagytam ??킐tveszve/ Börtönömben egyedül ülsz, de nem tudod/Hiszen rövidesen majd úgyis elhagyod/ Nemtudlak őrizni, rossz őröd vagyok/ Figyelekmásra, és sok szí­vben lakok! Dorjci Baba
6. Mindenről Te jutsz eszembe, Rólad minden eszembe jut, minden Rólad jut eszembe, mindenről eszembe jutsz, mindenről Te jutsz eszembe!
7. őnnek egy jóéjt puszisüzenete érkezett. Kérjük, hogy acuppanás után hunyja leszemét és álmodjon az üzenet küldőjével. Marianna vagyok azinternetről üzenek, de nehogy ide í­rjvissza.
8. Szeretnék szeretni, szerelmet szerezni, szerelmesszí­vemet szí­vedhez szegezni. Szólj hát szaporán szí­vemnek szép szerelme, szerelmesszí­vedet szeretni szabad-e? Sésa
9. Tudod, hosszú álom az élet, valaki rosszatálmodik, valaki szépet. Én aztszeretném, ha mi együtt ámodnánk valamiszépet, s álmunk soha nem érne véget!/kiscsibe/
10. Veled aludva rólunk álmodom, arról, hogy Veledalszom.
11. Várom azt a napot, amikor megtörik az átok, várom a napot, mikor nem leszel már álom. Várom a napot, hogy megöleljelek, s füledbe súgjam, mennyireSZERETLEK!
12. A kezet csak megfogni szabad. Elengednivétek!Eldobni átok! Egymásba simuló kezektartják össze az eget s a világot. BoldogValentin Napot! Kriszti
13. Éjszaka felriadok, nem vagy itt velem. Utolsó hangod, mosolyod még jelként él bennem. Csak tudd: bennemélsz, Kedvesem!
14. Ha szeretlek, akkor hazugság amit igaznak hittemén, hazugság a sí­rás, a bánat, s összetörtnek hitt remény. Egyátálmodott kárhozat, amelymég szebbéfogja tenni azeljövendő álmokat.
15. Ki az? ő- Betűvel kezdődik és borzasztóanszeret? ő hát az én vagyok!
16. Lehetekén bárhol, szí­vem erősen lángol. Ez aszí­v hozzád menne. Segí­ts, hogyí­gy legyen, hogy szí­ven szí­ved legyen.
17. Nem tudom leszünk-e egymásé, de az érzés mitadsz nekem, Bent marad a szí­vemben, mintha ittlennél mellettem! ( 3 hónap
18. Szerelmet még nem vallottam sorry, szretlek téges szeretni, együtt fogunk nevetni, I LOve You Dóri!
19. Szí­vem mélyén nagy titok, Egylány kiről csak hallgatok!Arany haja csillog afényben, Két szép szeme ragyog a kékben!!!
20. Azt mondják, szerelembe esni csak egyszer lehet. Deez nem igaz. Én minden egyes alkalommal szerelembe esek, mikor Rád gondolok.
 

LV
1
 

Biggie

Moderátor
Utoljára online
2006.01.31.
951
56
48
Díjak
1
49
hhwforum.hu
Valentin napi ötletek

Hanzelik Erika




Valentin napi vers

Pár sorban í­rom le,
amit idebenn érzek,
néha sí­rok és vérzem,
máskor eszembe jutsz,
és nem tudom, mit érzek,
ha látlak, megdobban nagyokat a szí­vem.

Szeretlek, hogy nem tudom elmondani,
De nem bí­rom már magamba fojtani,
őlelj, várj, érzem, boldogsággal dobban
a szí­vem, Szeretlek, ha nem is lehet,
Boldog Valentint Kedvesem!
 

LV
1
 

Biggie

Moderátor
Utoljára online
2006.01.31.
951
56
48
Díjak
1
49
hhwforum.hu
Valentin napi ötletek

Szólj, csak szólj, hallgatok, hallgatok a világ végeig,
s várom a perceket, amelyekben engemet értesz!
mert nekem már csak te vagy és nem is lesz soha másom:
sem étel, sem ital, sem munka, sem élet...


Szeretlek, mert oly szép szemed van,
Hogy nappal van, hol az ragyog;
Még a lelkemben sincsen éjjel,
Pedig én oly sötét vagyok!


??í‚°zlek. Gyötörlek. Szidlak is örökkön.
Be boldogabb, be szeretettebb lennél,
ha nem te volnál mindenem a földön,
s ha volna más, mi nékem szentebb ennél.
 

LV
0
 

szöszy

VIP
Utoljára online
2010.02.15.
101
1
16
datalinkek.com
Valentin napi ötletek

71e07b156d32.jpg


Frames for Valentine's Day ( Képkeretek )
20 PNG | 3000x2000 | 300 dpi | 131 Mb

Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!