• 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polcz Alaine - Ideje a meghalásnak
#1
Polcz Alaine - Ideje a meghalásnak
[Kép: MjIzMjMwNQ.jpg]
Polcz Alaine a Hospice Alapítvány létrehozója, író és pszichológus volt, aki a gyermekpszichológia és tanatológia területén is kiemelkedőt alkotott, és akit a halál és a gyász témaköre kiemelten foglalkoztatott.
Ebben a könyvében a különböző történelmi korok és civilizációk halál- és gyászrítusának bemutatása mellett a mai modern ember tanácstalanságára is kitér, aki a régi hagyományok kiveszésével egy időben gyakorlatilag eszköztelenné vált, ezért keresi az utat, hogyan tudná elfogadni és feldolgozni a halál elkerülhetetlenségének és végérvényességének tényét, továbbá megadni a méltóságát és az emberségét a haldoklásnak, és tulajdonképpen magának a halálélménynek.
A könyv ebben az útkeresésben és a halálhoz való viszonyuláshoz, a haldoklóval, a gyászolóval való kommunikációhoz, valamint a gyász folyamatához kíván hathatós segítséget, releváns kapaszkodót nyújtani. pdf 54mb 1998

Kód:
https://data.hu/get/14798095/IDEMEGHPDF.zip
Válaszol


Hasonló témák...
Téma: Szerző Válaszok: Megtekintések: Utolsó üzenet
  Polcz Alaine - Magam világa jeszenakjanos 0 109 2025-07-17, 16:22
Utolsó üzenet: jeszenakjanos
  Polcz Alaine - Ideje a meghalásnak jeszenakjanos 0 1,498 2019-08-21, 16:55
Utolsó üzenet: jeszenakjanos

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég