HHWForum.hu
Filmek
TV Sorozatok Feliratos filmek Szinkronos filmek HD és Blu-ray Karácsony Online nézhető filmek Film kollekciók Mobilos filmek Rajzfilmek Dokumentum filmek Horror filmek Magyar filmek DVD ISO HUN DVD ISO ENG DVD-Rip ENG 3D filmek Zenés filmek
Zenék
Zenei Kérések Videóklippek, koncertfelvételek OST Single
Játékok
Játék Kérések
XXX
XXX Játékok XXX Magyar XXX Sorozatok, Gyűjtemények XXX Képek XXX Magazinok, képregények XXX Videók és Rövid filmek
Mobil
Mobilos filmek Mobilos programok Androidos játékok Mobil Háttérképek Csengőhangok
Programok
Windows Op. ISO ENG Windows Op. ISO HUN Microsoft Office MacOS Program Kérések
Háttérképek
Templates Háttérképek Témák
E-könyvek
E-könyv Kérések Külföldi könyvek Hangoskönyvek Külföldi magazinok Gyerek hangoskönyvek Gyerekdalok
Mai Friss
Belépés   Regisztráció
Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó Elfelejtetted a jelszavad?
 
Keresés
Bezárás
HHWForum.hu Letöltések E-könyvek [Vegyes könyvek] Ulrich Sedlag - A csodálatos rovarvilág

  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rétegzési módok
[Vegyes könyvek] Ulrich Sedlag - A csodálatos rovarvilág
Offline jeszenakjanos
Uploader
******
Hozzászólások: 4,562
Témák: 4,301
Köszönetek kapott: 195 153 hozzászólásban
Köszönetek adott: 0
Csatlakozott: 2015.Oct.
Hírnév: 0
#1
2026-05-09. 23:13
Ulrich Sedlag - A csodálatos rovarvilág
[Kép: 1111002542906.jpg]
Legtöbb ember a rovarokat csak akkor veszi észre, ha azok valamilyen kellemetlenséget okoznak. Talán csak néhány rovar (lepkék, díszesebb bogarak) kivétel. A rovarok világa pedig nagyon sok érdekességet tartogat az odafigyelő emberek számára. Tudjuk-e például, hogy egy rovar egészen „más színben” látja a világot, mint mi? Felismerjük-e a jelentősebb vízirovarokat? Hallottunk-e már a vérfröcskölő rovarokról?

Sedlag professzor neves szakértője a témának. E könyvében végigkalauzolja az olvasókat a rovarok színes, különleges és – néhol – rejtelmes világán.
Az első részből megismerhetjük a rovarok testfelépítését, s bámulatra méltó képességeit. Ezek a viszonylag kicsiny állatok fantasztikus teljesítményekre képesek! Egyes fajaik érzékelik az ultraibolya fényt, mások másodpercenként akár ezer szárnycsapást is tehetnek, megint mások a földmágnesség alapján is tudnak tájékozódni.
A könyv következő nagy része a rovarok életmódját tárgyalja. A rovarok életét születésüktől halálukig kísérhetjük. Megismerkedhetünk a parazita és a hiperparazita rovarokkal. Megtudhatjuk, hogyan ejtik el zsákmányukat a ragadozó rovarok, és miként tenyésztenek gombákat egyes hangyafélék. Egy külön fejezet szól az igen érdekes életmódú vízirovarokról.
A könyv utolsó része az emberek és a rovarok kapcsolatát ismerteti. A szerző eloszlatja azt a tévhitet, hogy minden rovar káros, s ennek alátámasztására számos hasznos rovart is bemutat.
A kötet függelékében egy hasznos rendszertani összefoglalást találunk. A száznál több kitűnő színes ábra nemcsak a szöveg jobb megértését segíti, hanem plusz ismereteket is nyújt. pdf 40mb
Idézet:A kódrészlet megtekintéséhez be kell jelentkezned, vagy nincs jogosultságod a tartalom megtekintéséhez.
[-] Az alábbi 1 felhasználó mondja megköszönte jeszenakjanos hozzászólását:1 felhasználó mondja megköszönte jeszenakjanos hozzászólását
  • Kiseflaci
Keresés
Válasz


Hasonló témák...
Téma: Szerző Válaszok: Megtekintések: Utolsó üzenet
  Halmos Antal - 7 év a csodálatos Indiában jeszenakjanos 0 143 2025-12-18. 15:05
Utolsó üzenet: jeszenakjanos
  A Csodálatos Pókember 2001-2010 01-90 jeszenakjanos 7 631 2025-05-07. 21:49
Utolsó üzenet: jeszenakjanos
  Volker Storch Ulrich Welsch - Evolució A számazástan tényei és mai problémái jeszenakjanos 0 195 2025-02-07. 09:48
Utolsó üzenet: jeszenakjanos
  Nagy Balázs - Magyarország csodálatos túraútvonalai jeszenakjanos 0 321 2023-08-07. 20:46
Utolsó üzenet: jeszenakjanos
  Marvel-Csodálatos Pókember 21 képregény magazin Hoppiliupxili 0 441 2021-06-23. 03:25
Utolsó üzenet: Hoppiliupxili
  Dr.Ulrich Sedlag - Elefántok (Mi micsoda) jeszenakjanos 0 441 2021-01-04. 22:08
Utolsó üzenet: jeszenakjanos
  Nils Holgersson csodálatos utazása a vadludakkal. /DATA petrucy 0 1,984 2017-11-24. 22:03
Utolsó üzenet: petrucy

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég

  •  
  • Fel  
  •  Kapcsolat
Design © 2026 Orpheus
Motor: MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.

Jogi nyilatkozat
A fórum üzemeltetője a szerveren szerzői jog által védett tartalmat nem tárol. Az oldalon kizárólag a felhasználók által közzétett, harmadik fél által üzemeltetett weboldalakra mutató hivatkozások (linkek) jelenhetnek meg. A fórum interaktív szolgáltatásként működik, amelyen a felhasználók előzetes moderáció nélkül helyezhetnek el hozzászólásokat és tartalmakat. A közzétett tartalmakért kizárólag az azt elhelyező felhasználó felelős. A fórum üzemeltetője, adminisztrátorai és moderátorai a felhasználók által közzétett tartalmak jogszerűségéért felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben valamely tartalom személyiségi jogot, szerzői jogot, szomszédos jogot vagy egyéb jogszabályi rendelkezést sért, a jogosult vagy képviselője megfelelően indokolt bejelentése alapján a kifogásolt tartalmat a lehető legrövidebb időn belül eltávolítjuk vagy hozzáférhetetlenné tesszük.
Kapcsolat: admin[kukac]hhwforum.hu
Lineáris
Rétegezett
Megtekintés nyomtatható verzióban
Feliratkozás a témára
Szavazás hozzáadása ehhez a témához
Send thread to a friend