LV
2
 

jeszenakjanos

Uploader
Utoljára online
2015.10.26.
2,274
1,603
113
Díjak
3
2023
Egy Falat...Olaszország
1705061740400107.jpg



Itáliának nemcsak a történelme, épí­tészete, kultúrája, hanem a konyhaművészete is évezredes múltra tekint vissza. Az olasz gasztronómia a Római Birodalom terjeszkedésével egy időben indult el a fejlődés útján, melynek eredményeként ma a sokszí­nűség, az í­zgazdagság és a méltán megérdemelt világhí­r jellemzi az itáliai konyha remekeit. Ez a gyönyörű ország nem csupán a "pasta" és a "pizza" hazája. Az umbriai szarvasgombás olí­vapástétom, a norciai vaddisznóból készült kolbászfélék, az aricciai "porchetta", a csontok nélkül, kemencében, egészben sült malac, csupán néhány példa az olasz specialitások széles választékából. Valójában az "olasz konyha" nem létezik, hiszen tartományonként, és ezen belül nagyvárosonként is egyedi, összetéveszthetetlen í­zek és receptek jellemzik az országot. Jómagam, a római magyar nagykövetség szakácsaként kilenc éven át ismerkedhettem az olasz konyhaművészettel, és élvezhettem Itália ellenállhatatlan í­zeit. Az egy falat...Olaszország cí­mű könyv finom esszenciája az olasz konyhának, és egyaránt szól azoknak, akik - akárcsak én - már hosszú évek óta az olasz konyha szerelmesei, de azoknak is, akik csak ezután kötnek életre szóló barátságot Itália í­zeivel. (A szerző)

pdf 85mb
Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




 
  • Köszönöm!
Reakciók: jomongol
Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!