Állapot
Nincs nyitva további válaszokra.

Guest

Vendég
Egyszerű bemutatkozó oldal készí­Ã‚­tése

Ez egy egyszerű kis bemutatkozó oldal, gyakorlatilag bárki számára. Számí­tástechnikai cégeknél mindenképpen a világoskék szí­nt ajánlom, egyébként meg tetszés szerint.
Nyissunk egy új dokumentumot, én egy 800x800-ast használok most. Töltsük be a hátteret fehérrel. Húzzunk az oldal tetejére egy csí­kot (én 10pixelest húztam) a négyzetes kijelölő segí­tségével, és töltsük fel egy nekünk tetsző sötétszürke szí­nnel pl ez: #616161. Ismételjük meg ugyanezt az oldal alján is, csak oda legalább dupla ilyen vastag sávot húzzunk, és egy világosabb szí­nnel töltsük be, mint ez: #8f8f8f
1_bo.jpg


Hozzunk létre egy új réteget a fejlécünknek (Ctrl+Shift+N) és jelöljünk ki egy jókora részt neki, majd töltsük be a nekünk megfelelő szí­nnel. Én ezt használtam: #99e800.
2_bo.jpg


Most hogy kicsit változatosabbá tegyük, mejnünk a Filter -> Artistic -> Sponge -ra és állí­tsuk be tetszés szerint. Én ezt használtam:
3_bo.jpg


Ha ez megvolt egy új rétegre firkáljunk egy alap ecsettel feketével és fehérrel össze-vissza egy párat. Az se baj ha kilóg, majd korrigáljuk később.
4_bo.jpg


Most menjünk a Filter -> Blur -> Motion Blur-re és valami ehhez hasonlót állí­tsunk be:
5_bo.jpg


A blendingjét a rétegnek állí­tsuk overlay-re, majd a fejléc szí­ne és eközött a firka réteg közötti vonalra kattintsunk az Alt gomb nyomvatartása mellett. Ha jól csináltuk ilyen most a layer palette:
6_bo.jpg


Vigyük fel a fejlécre a szövegünket valamilyen szí­nnel. Most csináljuk meg szürkével a menüt oldalra. Fogjuk a Rounded Rectangle Tool-t és húzzunk vele egy alakzatot a számunkra szükséges méretben:
7_bo.jpg


Jobb klikk erre a rétegre majd Rasterize Layer, hogy kellőképp tudjunk vele dolgozni. A tetejét csináljuk meg a sötétebb szürke szí­nnel.
Majdnem elfelejtettem a fejléc alját, de jobb később mint soha tehát a világosabb szürkével egy szintén 10 pixeles szürke csí­kot húzzunk:
8_bo.jpg


Most mentsük le ezt a png képet, nyissuk meg majd Edit -> Define Pattern. A fejléc fölött és alatt lévő szürke sávokra, valamint a menü felső sötét szürke rétegére vigyük fel a Layer Style -> Pattern Overlay menüből és állí­tsuk be 5%-ra. Valahogy í­gy néz ki:
9_bo.jpg


Vigyük fel a szövegeket (menü, stb) majd a fejléc zöld részére vigyünk egy kis "fényt". Jelöljük ki nagyjából a felét, töltsük be fehérrel egy új rétegen (ami a fejléc fölött van) és állí­tsuk az áttetszőséget 20%-ra. Készen is vagyunk:
10_bo.jpg


Sok sikert!
 

Állapot
Nincs nyitva további válaszokra.
Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!