LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Hát remélem öszeszeszedi magát de szerintem azis benn lehet a pakliba hogy most kimondatlanul is de inkább massát tolják
 

LV
0
 

wicked

Uploader
Utoljára online
2007.12.15.
325
3
18
Kovalainen is Svájcba költözik.

újabb Forma-1-es pilóta teszi át a székhelyét Svájcba: a McLaren-Mercedes finn versenyzője, Heikki Kovalainen a Genfi-tó partján vásárolt magának egy villát.

A 26 éves pilóta áprilisban költözik Angliából Coppet-ba, nem titkoltan a kedvezőbb adótörvények miatt.

A korábbi vagy jelenlegi F1-es menők közül Alain Prost, Michael Schumacher, Fernando Alonso, Lewis Hamilton vagy Jean Alesi is az alpesi országot választotta lakóhelyéül.


(Forrás: index.hu)
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Kimi Rí­í‚¤ikkönen: tudtam hogy nehéz lesz, de nem adom fel
25009Kimi%20Raikkonen06_resize.jpg

Kimi Rí­í‚¤ikkönen az elmúlt futamokon komoly kritikát kapott, és sokan leí­rták már a cí­mvédőt. A Turun Sanomat szerkesztője, Heikki Kulta felkereste honfitársát, hogy arról érdeklődjön, ő miképp vélekedik a helyzetről. "Tudjuk, hogy mi az oka annak, hogy Felipe jobban boldogul az időmérőn, és miért tud többet kihozni az autóból. Nem tudom eltalálni azokat a beállí­tásokat, amelyekkel a gép tökéletesen üzemel. De a monzai teszten egy lépéssel közelebb kerültünk a megoldáshoz. Ha minden összejön, újra nyerni fogok." í¢?í¢?? jelentette ki Rí­í‚¤ikkönen.

"Az autó nem egészen olyan, mint szeretném, de ez tavaly több helyszí­nen is í­gy volt. De aprólékos munkával sikerült javí­tani. Biztos, hogy idén is sikerül."

"Nem tagadom, hogy az elmúlt két futamon Felipe gyorsabb volt, de ez megváltozik, amint jól fogom érezni magam az autómban. Leginkább az időmérőn kell javí­tanom, mert a hatodik rajtpozí­cióból nem sokat lehet elérni manapság. Mialatt az élen állók ellépnek, beragadsz a többiek mögött."

A megfutamodás nem jellemző Rí­í‚¤ikkönenre. "Sokan azt mondják, hogy ez egy nehéz évad nekem. Ez í­gy is van, de nem is számoltam mással. Tudtam, hogy elejétől a végéig kemény csata lesz. Még hatvan pont szerezhető. A valenciai kiesés nem tette könnyebbé a helyzetemet, de nem is dőlt össze a világ. Nem adom fel. Nem vagyok feladós tí­pus."
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
A McLarennél nagyon örülnek Lewis Hamilton negyedik helyének
Lewis Hamilton elégedett a Bahreini Nagydí­jon szerzett negyedik helyével, mivel szerinte a Toyota, a Red Bull és a Brawn istálló autói sokkal gyorsabbak voltak náluk, í­gy bravúrosnak mondható a teljesí­tménye. Felipe Massa balszerencsés rajtját okolja az újabb gyenge versenye miatt, Kimi Rí­í‚¤ikkönen viszont örül a hatodik helyének, bár összességében nem elégedett a Ferrarik teljesí­tményével.

„Nagyon örülök a negyedik helynek í¢?í¢?? mondta a verseny után Lewis Hamilton. í¢?í¢?? A Toyoták, a Red Bullok és a Brawnok rendkí­vül gyorsak voltak a nagy tempójú kanyarokban, í­gy egyszerűen lehetetlen volt lépést tartani velük. Ez azonban egy újabb lépés előre, amely erőt adhat nekünk a folytatáshoz, tovább kell dolgoznunk az autón, mert még mindig nagy a lemaradásunk. A hátrányunk nagyobb lesz a barcelonai verseny után, ahol azért harcolhatunk majd, hogy az első tí­zbe beférjünk, az első öt helyre odaérni nagyon nehéznek í­gérkezik.í¢?í‚

Csapattársa, Heikki Kovalainen gyenge rajtján rágódott, emellett pedig szerinte a rossz gumiválasztás is közre játszott benne, hogy csak a 12. helyen ért célba.

Martin Whitmarsh elmondta, hogy kockáztattak a finn versenyzőnél, Hamiltont viszont csak dicsérte a McLaren csapatfőnöke:

„Nagyszerűen vezetett ma Lewis, hiba nélkül, és végig agresszí­v volt. A Toyota, a Red Bull és a Brawn autóinak sebességétől jóval elmaradva remek eredmény a negyedik helye, az pedig még biztatóbb, hogy egyre közelebb kerülünk az emlí­tett csapatokhozí¢?í‚ í¢?í¢?? nyilatkozott optimistán Whitmarsh.

A Ferrarik ezen a versenyen sem alkottak maradandót, Felipa Massa például már az elején elveszí­tette esélyét egy jó helyezésre.

„A versenyem már a rajtnál eldőlt. Szendvicsbe kerültem Rí­í‚¤ikkönen és Barichello között, a csapattársammal való ütközésnél pedig az első légterelőm megsérült, amit viszont nem vettem észre azonnal, í­gy csak két körrel később jöttem ki a boxba í¢?í¢?? mondta a brazil pilóta, akinek a versenyen a telemetriája is rakoncátlankodott. í¢?í¢?? A KERS sem működött tökéletesen, főleg a rajtnál. Bosszantó, hogy újabb lehetőséget szalasztottunk el a felzárkózásra.í¢?í‚

„őrülök, hogy pontot szereztem, de nem lehetek elégedett a teljesí­tményünkkel, Barcelonában már remélhetőleg gyorsabbak leszünk. Ma kihoztam, amit lehetett az autóból, még ha az utolsó boxkiállásomnál vesztettem is egy kis időtí¢?í‚ í¢?í¢?? ezt már a 6. helyen végző Kimi Rí­í‚¤ikkönen mondta.




Rí­í‚¤ikkönent nem hozta lázba a hatodik hely

A Forma-1-ben eltöltött több mint nyolc év után, már nem hozza lázba a 2007-es világbajnokot, Kimi Rí­í‚¤ikkönent a Bahreini Nagydí­jon megszerzett 6. hely. A Ferrari pilótája reméli, hogy a következő Spanyol Nagydí­jra jelentősebb előrelépést könyvelhetnek el."őrülök, hogy sikerült begyűjtenem néhány pontot, de a teljesí­tményünk szintjével nem lehetek elégedett"- nyilatkozta a finn pilóta csapata idei első pontjainak megszerzését követően."Elég régóta vagyok itt ahhoz, hogy ne hozzon nagyon lázba egy hatodik hely. Tudjuk jól, hogy fejlődnünk kell"- folytatta Rí­í‚¤ikkönen, aki a 10. rajtpozí­cióból lépett előre négy helyet.

A Ferrari is újí­tásokkal készül a következő versenyre: "Az új csomag Barcelonában előre kell, hogy lendí­tsen minket, de amí­g a spanyol pályán nem tudjuk összehasonlí­tani magunkat a többiekkel, nem tudjuk mennyivel kerültünk előrébb."

A bahreini futammal kapcsolatban Rí­í‚¤ikkönen az utolsó fontos mozzanatról is beszélt, amikor nem tudott elég hamar visszatérni a pályára, és í­gy lemaradt az eggyel több pontot érő 5. helyről: "Mindent kihoztunk az F60-as jelenlegi erejéből, még úgy is, hogy az utolsó kiállásomnál vesztettem egy kis időt, mert probléma volt a bal első kerék felnijével, és í­gy nem tudtam Barrichello elé visszatérni a bokszból kijövet."
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Kubica szerint Massa nyeri a világbajnoki cí­met idén
82157153_1000.jpg

Robert Kubica ha pénzben fogadna arra, hogy ki is nyeri a 2008-as világbajnoki cí­met, akkor egészen biztosan a ferraris Felipe Massa győzelmére fogadna. A pilóta szerint a brazil az utóbbi időben kiválóan dolgozik a versenyhétvégéken. Massát a két héttel ezelőtti Európa Nagydí­jon is elsőként intették le, a brazil rajt-cél győzelmet aratott a kikötővárosban, ami idei negyedik győzelme volt egyben. A pontversenyben hat futammal az idény vége előtt pedig a második helyen áll a mclarenes Lewis Hamilton mögött, hátránya mindössze hat pont a brittel szemben.
A brazil, akinek nem indult jól a szezonja, nem titkolja, igyekszik mindent megtenni annak érdekében, hogy megszerezze első bajnoki trófeáját, amire versenytársa, Kubica szerint meg is van minden esélye. A lengyel is nyerhet idén, ám nála Massa a favorit, adta hí­rül az autosport.com.

"Az év elején azt mondtam, hogy Massára tenném fel a pénzemet, és tartani is fogom magam ehhez. Minden az autó teljesí­tményén múlik, és azon, hogy melyik pálya fekszik majd jobban a Ferrarinak vagy a McLarennek"- mondta Kubica Spában. "Szerintem a csapattársaknak, Kiminek (Rí­í‚¤ikkönen) és Heikkinek (Kovalainen) döntő szerepük lesz. Kimi még mindig versenyben van a világbajnoki cí­mért, de Heikki már nem igazán, ezért jelenthet némi előnyt, hogy néha segí­t Lewisnak."

"Azt hiszem, hogy sok ember nem veszi észre, hogy nagyon jó munkát végez"- folytatta a BMW-s Massa dicséretét. "Sokan még mindig arra gondolnak, amikor kicsúszott, és ha egyszer valakinek kész véleménye van, akkor azon nehéz változtatni. Szerintem a múltban követett el sok hibát, és a szezon elején is. Az utóbbi időben azonban valóban nagyon jól dolgozik. Nagyon gyors, a kvalifikáción és a versenyeken is megbí­zhatóan teljesí­t, ezért szerintem minden adott ahhoz, hogy a világbajnoki cí­mért harcoljon, és talán nyerni is fog."

Kubica ezt követően azzal folytatta, hogy szerinte a brazil az elmúlt pár évben rengeteget fejlődött, amit azoknak is észre kellene vennie, akik nem tartják jó pilótának a brazilt.

"Az elmúlt hat-hét futamon nagyon jól teljesí­tett és Kiminek problémát okozni nem könnyű dolog. ??킐 azonban megcsinálta. Oké, néhány versenyen Kimi gyorsabb, de újabban Felipe gyakrabban van előtte elég nagy különbséggel"- vélte a lengyel.



A Ferrari állí­tja, nem lesz több motorhiba az idei szezonban
82536106_1000.jpg

A Ferrari a többi Forma-1-es csapattal együtt részt vett a múlt heti háromnapos monzai teszten, amely a Belga és az Olasz Nagydí­jakra való felkészülést volt hivatott segí­teni. A gyakorláson a csapat a Magyarországon és Valenciában tapasztalt motorproblémákat is igyekezett megoldani, és állí­tásuk szerint a jövőben nem fordul elő hasonló eset. A maranellóiak hivatalos internetes oldalán megjelent beszámoló szerint Monzában az istálló megbí­zhatósági kérdésekre, vagyis az erőforrásokat érintő meghibásodások kiküszöbölésére is rengeteg időt fordí­tott, de emellett néhány aerodinamikai és mechanikai újdonságot is kipróbált, amelyeket be is vetnek Spa-Francorchamps-ban.
A Ferrari mindemellett arról is tájékoztatott honlapján, hogy a motorfronton elvégzett tesztek kedvező eredménnyel zárultak, miután a pilóták hosszú etapokat tettek meg az erőforrásokat érintő probléma nélkül Monzában. A maranellóiak kiterjesztették a vizsgálatokat a Force India és a Toro Rosso autóiba épí­tett erőforrásokra is, de a két csapat esetében sem szembesült megoldásra váró problémával.

Marenellóban biztosak abban is, hogy a Felipe Massa esetében a Hungaroringen, Kimi Rí­í‚¤ikkönennél pedig Valenciában tapasztalt hajtórúd-törések sem fognak megismétlődni többé. A csapat azért ennyire biztos utóbbiban, mert a saját motorrészlegén belül és egy külső szállí­tónál, a Panklnál is keményen dolgoztak annak érdekében, hogy megoldják a problémát.
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Szerintem kicsit fel volt fújva ez az ügy ,hogy valamennyire eltereljék a figyelmet az FIA ügyetlenségéről hogy nem tud olyan szabályt hozni amiben nincsenek félreérthető dolgok.
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Hideget és esőt jósolnak a Belga Nagydí­jra
highres_00000401121093_1000.jpg

A legfrissebb meteorológiai jelentések szerint a Monacói és a Brit Nagydí­jak után a hétvégén Belgiumban is szakadhat az eső, az időjósok ugyanis azt állí­tják, hogy több mint ötven százalék az esély a csapadékra. Már szerdán is esős idő fogadta a pályára érkezőket, ami az Ardennek-hegységben fekvő aszfaltcsí­k esetében egy cseppet sem meglepő. Jelentős mennyiségű csapadékra pedig az elkövetkezendő néhány napban, í­gy vasárnap is számí­tani kell.
Az átlagos hőmérséklet 16 Celsius fok körül alakul majd, és nagy valószí­nűséggel csak kevéssel emelkedik az utóbbi érték fölé a hőmérséklet. Emellett záporok is bármikor kialakulhatnak a térségben. A BMW Sauber versenyzője, Robert Kubica el is mondta, hogy a spái hétvégén az időjárás fontos szerephez juthat, mí­g a ferraris Felipe Massa a következőkkel kommentálta a meteorológusok előrejelzését: "Néha Spában az esőhöz köd is társul, és ez nagyon megnehezí­ti a látási viszonyokat, vezetni pedig nem túl kényelmes ilyen időben."




Rí­í‚¤ikkönen 10 millió euróért vásárolt luxusjachtot
49899_080003eur_1000.jpg

Kimi Rí­í‚¤ikkönen állí­tólag 10 millió euróért vett magának és feleségének egy luxusjachtot, miután még az előző szezon elején vásárolt hajója nemrégiben zátonyra futott és összetört. Spanyol lapértesülésre hivatkozva az f1-live.com arról számolt be, hogy a finn világbajnok egy 33 méter hosszú jacht tulajdonosa lett, amelynek belsejét a Ferrari pilótájának és feleségének igényei szerint alakí­tották ki. Ennek megfelelően a hajón négy kabin van, amelyek mindegyikéhez tartozik fürdőszoba is, a fedélzeten pedig egy jacuzzi is található.
Az utóbbi időben sokat kritizált versenyző egyébként még a 2007-es idény elején vásárolt egy 22 méter hosszú jachtot, ám az a finn sajtó állí­tása szerint nemrégiben zátonyra futott és súlyosan megrongálódott.
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Tizenöt éve nincs közöttünk Ayrton Senna

Hittük: legyőzhetetlen, sebezhetetlen és halhatatlan. Tévedtünk?Többször legyőzték a pályán, időnként meg is sérült és már tizenöt éve nincs közöttünk. Emléke azonban örökké él. Aki szerette és szereti a Formula-1-et, az jól tudja, AYRTON SENNA DA SILVA kitörölhetetlen nyomott hagyott a száguldó cirkuszban, minden idők egyik legnagyszerűbb versenyzője. Volt?

0_4.jpg

0_14.jpg


1994. május 1. ? Szép napnak indult, pedig már gyászolt a Formula-1 világa. Egy nappal korábban az időmérő edzésen szenvedett halálos balesetet az újonc Roland Ratzenberger. Az egész mezőny és a szurkolók is megrendültek a tragédia nyomán, de ekkor m ég nem sejthették, milyen szörnyűség következik?

A vasárnapi futam előtt Senna hangulata borongós volt, mert az előző két futamon nem szerzett pontot. Imolában mindenképpen győzni akart, ki is lőtt a rajt után, de egy tömegbaleset miatt újra indí­tották a versenyt. A Tamburello-kanyarban azonban a legenda autója, a Williams hatalmas sebességgel oldalra vágódott, majd a falnak csapódott. A háromszoros világbajnok pedig halálos sérüléseket szenvedett?

Egy egész világ siratta Brazí­lia nemzeti hősét, sí­rhelye a mai napig zarándokhelynek számí­t.



http://www.youtube.com/watch?v=rDVx7VQFXpQ​
 

LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
eső Belgiumban... lol nah az egy érdekes futam lesz... :Dott van 1-2 ví­zátfolyás ami igencsak mókás futamot idézhet elő... :D
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Megtette első métereit a Ferrari F60B

Az olasz istálló módosí­tott versenygépét ma, és holnap tesztelik Olaszországban, Vairanóban.

Finn lapértesülések szerint az Scuderia Ferrari F60B névre hallgató versenygépe már meg is tette az első métereit.

A nagyközönség előtt hivatalosan a jövő héten megrendezésre kerülő Spanyol Nagydí­jon fog debütálni a barcelonai aszfaltcsí­kon.

A szabályok értelmében egyenes szakaszon tesztelhető az új gép. Ezt kihasználván az olaszok veterán spanyol tesztpilótája, Marce Gené már pályára is vitte az autót.

A tervek szerint holnap folytatódik az aerodinamikai elemek tesztelése. Genét 2007 világbajnoka, Kimi Rí­í‚¤ikkönen fogja váltani az F60B volánja mögött.

A finn „Jégemberí¢?í‚ mellett ott lesz versenymérnöke, Adrea Stella is. Az F60B, ahogy korábban már megí­rtuk, 10-15 kilogrammal lesz könnyebb. Ez főként a KERS rendszer miatt van, hiszen Rí­í‚¤ikkönen jóval nehezebb brazil csapattársánál, Felipe Massa-nál, ami miatt nem tudja kellőképpen kihasználni a kinetikus „turbóí¢?í‚ erejét. Most, hogy az F60B egy könnyebb alvázzal rendelkezik, elhárulhatnak a problémák.

A maranellói szakemberek hattized másodperces gyorsulást várnak. A hí­rek szerint a Ferrarinak csak a könnyí­tett alváz 20 millió eurójába került.
 

LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
ááá fasza! Pont otthon leszek!
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Hát kí­váncsi vagyok mi lesz a vége, ez az FIA egy ...... Saját magával cseszik ki GATULí­í‚LOK B*z*k
 

LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
nahh nem kell itt agresszí­vnek lenni... csak leí­rta a véleményét... Szerintem is SMC volt a király... de most hogy nincs... jobb lett az F1! Izgalmasabb... több éve nem volt ennyire fordulatos az F1 mint az előző idény volt!
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Ez a bivaj nyerte az idöméröt talán holnap hoszutávon jobb lesz :Da vas :D
 

LV
0
 

wicked

Uploader
Utoljára online
2007.12.15.
325
3
18
Massa: Rémálom, ami a Forma-1-ben történik


A Ferrari brazil pilótája komolyan aggódik a sport jövője miatt, mert attól tart, ha a csapatok nem tudnak megegyezni az FIA-val, nem lesz más választásuk, mint életre hí­vni egy új bajnokságot, amivel biztosí­tani tudják a szí­nvonalat.

A Forma-1-es Csapatok Szövetségének (FOTA) vasárnap reggeli megbeszélése után, a pilóták támogatásukról biztosí­tották munkaadóikat, és kijelentették, hogy osztják a csapatvezetők álláspontját, akik ellenzik az irányí­tó testület által javasolt szabályok bevezetését.

Többi kollégájához hasonlóan, Massa is részt vett a délelőtti megbeszélésen, és a verseny után elmondta, hogy jó néhány vetélytársához hasonlóan, őt sem fogja érdekelni a Forma-1, ha az FIA tartja magát tervéhez, és új csapatokat akar a sportba vonzani a 40 millió angol fontos költségvetési sapka bevezetésével.

A Ferrari versenyzője attól tart, hogy az új, ní­vótlan csapatok érkezésével a Forma-1 elveszí­ti legfőbb értékeit, pontosan azokat, amik a motorsportok királykategóriájává teszik.

"A világ legjobb csapataiban akarunk versenyezni, és a legjobb versenyzőkkel akarjuk összemérni tudásunkat" ? mondta Massa. "Jelen a pillanatban, egy rémálom, ami történik ebben a harcban. Tudni szeretnénk, hogy mi folyik itt, és mi is véleményt szeretnénk nyilvání­tani."

"Véleményünk az, hogy a legjobb kategóriában akarunk versenyezni ? és a legjobb kategória az, amely a legjobb technológiát, a legjobb csapatokat és versenyzőket sorakoztatja fel ?, egy olyan kategóriában, amely a motorsportok legjobbja."

"Azonban ha azt tesszük, amit Mr. Mosley akar, akkor nem leszünk a motorsport csúcsán, egy teljesen más szintre kerülünk, jóval a jelenlegi szint alá. Ezért vagyunk együtt a csapatokkal, a FOTA kötelékén belül."

"A FOTA most nyolc csapatból áll (a Williams és a Force India kizárása után), és bí­zom abban, hogy sikerül megoldást találni, mert mindannyian azon vagyunk, hogy tovább folytathassunk a Forma-1-ben."

"Azonban ha a Forma-1 nem lehetséges, mert az többé már nem Forma-1, akkor egy másik bajnokságba fogunk menni" ? tette hozzá Massa, akinek csapattársa, Kimi Raikkönen is megerősí­tette, hogy bármi is történjék, követni fogja a Ferrarit.


Forrás: f1vilag.hu
 

LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
nah ennek a futamnak akkor lesz vége számomra ha kijön a vizsgálat eredménye... de számomra Lajos egyértelműen büdös, és még ??킐 mondja hogy Kimi nem volt vele fair...
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!