ozimak

Vendég
Találtam két dolgot a biosban légyszi segí­tsetek:
-North bridge chipset configuration
-Initiate Graphic Adapter
-PEG/PCI
-PCI/PEG
-CPU Configuration
-Intel Speedstep TM.
-Enabled
-Disabled
Ez ha enabled-on van akkor elméletileg az oprendszer határozza meg a CPU sebességét.Most enabled-on van...Az előző meg nem tudom mi de valami köze van a grafikus adapterhez:)Szerintetek mire állí­tsam őket?
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Be lehet állí­tani, hogy melyik videokártyát használja. PCI/PEG-re állí­tsd!
A cpu fan sped nem minden alaplapnál működik rendesen, de szerintem ott állí­tsd enable-re, ha úgy hallod hogy nagyon pörög, akkor kapcsold ki.
 

ozimak

Vendég
Hát sajnos még mindig semmi változás úgyhogy nemtom mi lesz...:cry2::crying:
 

ozimak

Vendég
Közben í­gy 3 hónap után sikerült kiderí­tenem hogy a rohadt ASUS tí­pushibával adta ki a P5K alaplapokat,ugyanis nem tettek bele alap P-ATA támogatást és ezt egy úgynevezett 3dparty driverrel helyettesí­tették ami húzza a hangot minden egyes winchester töltésnél:eek:fftopic::rant: ennyit az ASUS-ról még egy gagyi noname alaplaptól sem várna ilyet az ember...most csak S-ATA-s cuccaim vannak és semmi gondom:moon2:
 

tommy18

Vendég
Nekem is Asus cuccom van,de én Asus fan vagyok nekem X év óta csak Asus vidim van,alaplapom is asus és semmi baj nincs vele.Amit haverom vett egy összerakott gépet,hogy legyen neki 2 magos procija az egy Hp gép volt de hogy semmit az ég adta világon nem lehetett benne állí­tani az szent.
Én nagyon szeretem az asus cuccokat,mert szarintem jól pörögnek..
ha meg ilyen gondja volt miért nem vitted vissza?
 

jenson88

Vendég
Hali, szerintem nagy baj van a gépemmel, mert nem indul el, ha bekapcsolom, a ventilátorok csak zúgnak, a monitoron a led csak villog.
GÉPEM: alaplap: Asrock(számát nem tudom, 3 éve jónak számí­tott), videókártya: ATI Radeon 9600 Pro 256MB,
Processor: Intel Celeron 2,6GHz, Memória: 2x 512MB DDR1.

EL??킐ZMÉNYEK: már 1 éves kora előtt kontakt hibák jelentkeztek rajta(sokszor volt szerví­zben, de ugye a jótállás lejárt és a gondok nem oldódtak meg) Régebben is ugyanez a problémám volt, mint most, akkor annyival meg tudtam oldani, hogy kivettem a videókártyám, fújtam rá kontakt spray-t és megmozgattam, a HDD-m vezetékeit, és már jó is lett. Havonta vagy kéthavonta jelentkezett ez a hiba.

Most: letöltöttem egy játékkiegészí­tőt, amiben az AVG antivirus free 9.0 (persze mindig frissí­tem amikor lehet) talált egy trójai falovat, amit mivel nem tudtam kijaví­tani, karanténba helyeztem. Kií­rta a gép hogy fontos windows összetevők hiányoznak, a monitor csí­kos lett és lefagyott, újra akartam indí­tani, hogy akkor formázom a c-t az xp telepí­tő cd-vel és akkor fel is rakom az xp-t(sp3). Viszont nem akart újra indulni, kb a 10 próbálkozásra bekapcsolt, behozta a bioszt de lefagyott. Végül sikerült elindí­tanom a gépet CD-ről elkezdtem telepí­teni a CD-t, de nem ajánlotta fel a telepí­tő a formázást, azt í­rta, hogy felülí­rja a régebbi fájlokat, feltelepí­tettem és ugyanaz volt a probléma, az első újraindí­táskor leállt a gép és nem tudott bekapcsolni.
Apám gépével összedugtam a merevlemezem SLAVE állásba és tudtam formázni az én C: meghajtómat(apám gépénél H: néven, de csak parancssorban tudtam formázni.
A gépem ki lett tisztí­tva, a táp is, mert lógott ki belőle a por, amit kellett befújtam kontakt spray-vel, összeraktam ahogy kell, de nem indul el csak búg, a régi módszerek már nem működnek.

Tudtok segí­teni? Különben megőrülök.

ui.:Nagyon szivesen vennék új számí­tógépet, de jelen helyzetben vele kell beérnem.
Gyári kontakt hibával jött ki a gépem, de nem tudtam meg hogy mi a kontakt hibás, és nem cserélték ki és nem javí­tották.
í­í‚gy néz ki most a gépem:
[imgw]http://kephost.hu/image-418C_4B486E28.jpg[/imgw]
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Elég sok a hiba jelenség, í­gy csak apránként egyesével lehetne kiszűrni!
Ha nem kapcsol be a gép, akkor vakami hardveres gond lehet, ezt kell elsősorban kijaví­tani, utána jöhet a ví­rus.
Nagyon sok esetben a tápegység meghibásodása, teljesí­tmény leadása okozza a problémát, ezért érdemes azzal kezdeni. Mikor lett cserélve? Lehet hogy nem ad le akkora teljesí­tményt hogy az egész gépnek elég lenne.
Nem hiszem hogy kontakt szprével való fújogatás megoldaná a problémát, ezt inkább hagyd!
A tápegység után esetleg a memóriamodul hibásodhat meg, ki kéne próbálni egy másikkal.
Sí­pol a gép bekapcsolás után?
( persze mindezekről csak akkor tudsz megbizonyosodni, ha kérsz kölcsön alkatrészeket, í­gy ki tudod zárni a hibát (hibákat) )
Ha van az alaplapon vga, akkor próbáld ki hogy kikapod a 9600-ot és rádugod az alaplapra a monitort, ezzel ki tudod zárni, hogy a vga hibás-e!?
Szinte biztos hogy ezek közül valamelyik a lúdas, már csak azért is, mert nem kapcsol be gép rendesen.
Ha bekapcsol, bios bejön és a bootolással van a gond akkor lehet winchester hiba.
Szerintem kezd a legelsővel amit í­rtam.
( az alaplapi hibát nehéz kiszűrni! Csak akkor ha már 100%-ban biztos vagy hogy a többi egység rendesen működik!)
í­í‚gy távsegí­tségben ezeket tudom neked ajánlani!
Ha budapesti vagy, jövő hét után meg tudnám neked nézni munkahelyemen, (ezzel foglalkozom)!

Üdv
Orpheus
 

jenson88

Vendég
Nem sí­pol a gép, volt amikor 10ből 1szer talán és bekapcsolt.
Amikor nagyon ritkán sí­pol akkor felugrok örömömben hogy talán most bekapcsol és jó lesz..

Az lenne még a kérdésem, hogy a tápot hogyan ellenőrizzem? Másik számí­tógépét használom az jó? csak apám azt mondja hogy tönkreteszem az ő számí­tógépét is...
________________________________________________________________________________
_____________
Megoldottam a problémát:
(ha hasonló problémátok lenne)
1.Szétszedtem a gépem, kiportalaní­tottam az alkatrészeket(csak akkor szedd szét, ha össze is tudod rakni).
2.Sorra kipróbáltam egy másik számí­tógépen az alkatrészeket: merevlemezem(nem volt hiba), tápot(ugyanúgy elindult, nem volt hiba),videokártyát(működött), és jöttek a memóriakártyák(hirtelen a másik gépnek is az lett a baja, mint az enyémnek volt). -->Tehát a memóriakártyákkal volt gond!
3.Próbálgattam, cserélgettem a bemeneti lehetőségek közt(2 kártyám van és 4 bemenet). =>Kész csoda, hogy nem kellett új memóriakártyákat vennem, de szerencsém volt ezúttal.
Mégegyszer kösz a segí­tséget

Jenson88
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Nem hiszem hogy tönkre tennéd!
Szereld át a tápegységet, előtte jegyezd meg a csatlakozásokat, ha nem lenne egyértelmű (csinálj fotót), feltéve ha p4-es atx-es táp az is!
Ha utána jó, minden ok, ha nem, akkor lehet a többivel próbálkozni!
 

ozimak

Vendég
Helló!
Először is üdv mindenkinek! Lenne egy olyan kérdésem hogy: Nemrég fejlesztettem egy kicsit a gépemet és vettem egy P5k alaplapot és egy core 2 duo E8400-as procit! Eddig ez volt: P5LD2,Celeron 2.8ghz,2gb ram 533mhz/800mhz,EAX 1950 pro .Na mármost ugyebár kicseréltem az alkatrészeket és visszaraktam a régi videókártyát de a memóriából csak a 800-ast tudtam mert a p5k csak 667mhz fölött kommunikál(legalábbis én úgy tudom mert mikor mindkettő bent volt akkor nem tudtam még bootolni sem:) aztán körülnéztem a kiskönyvben:))Tehát most ez van: Core 2 duo E8400,P5k alapl.,1gb ddr2 800 mhz,EAX 1950 pro.stb...És láss csodát a gépem lassab mint volt sőt pl.: a zene/videó szaggat,a battlefield 2 egy csomó ideig tölt(tovább mint régen)és néha az is akad...Most vistám van de előtte próbáltam xp-n is ugyanez volt. A média akadozása az xp-n is ugyanúgy előjött.Minden legújabb driver fönnt van: videókártya,Realtek hangcumó,directx 9c (2008 jun.)Fennt vannak az alaplapi driverek is és azt is lefrissí­tettem(intel inf. chipset)Nem tudom mi lehet a gond de nagyon jó lenne megtudni:)Ha valakinek van valami tippje vagy tudja hogy mi a gond annak a segí­tségét nagyon megköszönném!!!
Üdv mindenkinek!
István
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Szia!

Azt nem í­rtad hogy milyen videokártyád van, de í­gy első elolvasásra nem kéne gondnak lennie. Pár tippet í­rok próbáld ki, nem lehet tudni mi a gond:
- biosban (ha van az alaplapon integrált kártya) tiltsd le és a állí­tsd be az elsődlegest PCIE-nek.
- nem lehet hogy valamelyik induló program lassí­tja a rendszert (nekem már volt ilyen)?
- nézd meg egy haverod videokártyájával hogy ugyanezt csinálj-e, mert akkor ki lehetne zárni a vga problémát.

(800-as memóriák ára leesett, azt hiszem 4 ezer körül van az 1 gigás, én a helyedben vennék még egyet)
 

ozimak

Vendég
A videókarim:ASUS EAX 1950 pro! A beállí­tás probléma pl. szerintetek mi lehet?Bios?Bios reset?Köszönöm a válaszotokat:)!Lehet hogy a ram miatt ennyire lassú?Nem vágom de már gondolkozom rajta hogy beviszem ide a boltba hozzánk ahol vettem a cuccost...
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!