Állapot
Nincs nyitva további válaszokra.

Guest

Vendég
Most bemutatok mégegy kis egyszerű weboldalt, egy kicsit másképp.
Alapnak megint húzzunk függőlegesen egy szí­nátmenetet a Gradient Tool-al. Ezeket használtam: #4d6572 és #203946.
Ha ez megvolt, csináljuk meg az oldal testrészét, a négyzetes kijelölővel jelöljünk ki egy nekünk megfelelő méretű részt. Egy új retegen ezt a kijelölést öntsük be az előbb használt szí­nek közül a világosabbal:
1_ko.jpg


Most jobb klikk rá -> Blending Options és állí­tsuk be ezeket:
2_ko.jpg

3_ko.jpg


Remek. Most hozzunk létre egy új réteget a fejlécünknek. Jelöljük ki a neki szánt részt a négyzetes kijelölővel, majd töltsük fel az elején használt szí­nek közül a sötétebbel. Tegyünk rá egy 1 pixeles fehér Stroke-t!
Most hozzunk létre új réteget, és a fejléc alá jelöljük ki a menünek szánt részt, majd töltsük fel ezzel a szí­nnel: #70828b.
4_ko.jpg


Majd jöhet az 1 pixeles fehér Stroke ismét.
Vigyük fel a menü szövegét valamint a fejlécre a kí­vánt szöveget. A menühöz 12 pixeles Verdana-t, mí­g az AdobePlanet szöveghez 34 pixeles Tschich betűtí­pust használtam (dafont.com)
5_ko.jpg


Most a fejléc rétege fölé csináljunk egy újat, majd a Layer Palette-n vigyük az egeret a kettő közötti vonalra, majd nyomjuk le az Alt gombot. Ekkor átváltozik a kurzor, most kattintsunk a vonalra! Ha jól csináltuk egy nyí­l lesz ott ami lefele mutat:
6_ko.jpg


Erre azért volt szükség, hogy amit erre a rétegre rajzolunk az ne lógjon ki az alatta lévő réteg területéről, jelen esetben a fejlécről.
Most fogjunk egy ecsetet (én Grunge ecsetet használtam) és rajzoljunk rá pár mintát.
7_ko.jpg


Most már gyakorlatilag megvagyunk, kedvünk szerint tegyünk hozzá egy footer részt, a lényeg hogy addig csináljuk amí­g nekünk meg nem felel :wink: Sok sikert!
8_ko.jpg


A kamuszöveget a lipsum.com-ról szedtem
 

Guest

Vendég
régebben szedtem még le egy képet ami átlátszó hátterű volt és csak ez a fehér csí­k volt rajta. elmentettem patternként és í­gy megkeresem lehet hogy megvan, de szerintem a CS2-vel törlődött ez is.
 

LV
0
 

kiscipo00

VIP
Utoljára online
2006.09.03.
482
0
16
37
www.kiscipodesign.atw.hu
De ha nincs meg, akkor í­gy kell és elmented és utána meglesz. És azért raktam zárójelbe, mert nem tudtam, hogy hogy kell helyesen leí­rni Csak ezért most nem akartam elindí­tani a PS-t
 

LV
0
 

kiscipo00

VIP
Utoljára online
2006.09.03.
482
0
16
37
www.kiscipodesign.atw.hu
Szerintem te nem adtál ki annyit érte

Amúgymeg, csak elég egy csikot megcsinálni, majd duplikálni és arrébb húzni és összesí­teni a rétegeket, majd ha kész elmented, akkár patternek vagy egy külön psd-nek és meg van oldva. És csak egyszer kell vele pepecselni. Töbször nem.
 

Guest

Vendég
999 USDa Photoshop CS3 Extended bolti ára A legtöbb helyen a mai napon 187 Ft-ért váltják a $-t, tehát 186 813 HUF. Nem gyenge Windózt is olcsóbban kapsz.
 

Állapot
Nincs nyitva további válaszokra.
Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!