LV
0
 

Fáraó

VIP
Utoljára online
2008.08.14.
39
0
6
33
yourdate.hu
Hali van egy Samsung SyncMaster 740n tipusú monitorom de, valamiért érdekes csí­kok jelentek meg rajta. Ha meg ütöm akkor az egyik eltünik egy kis időre, de a másik (kék) ott marad... Szerintetek mi lehet a baj? Meg lehet csináltatni? Gari nincs rajta...
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
216
63
Díjak
2
47
hhw.hu
LCD monitort 90%-ban nem javí­tanak idehaza, ha garanaciás lenne akkor egyből adnának egy levásárlási kupont. Ez olyan mint a videoártya, ki kell küldeni külföldre a gyárba.
Én a helyedben egyből a Samsung szerví­zbe vinném, ahol talán egyből tudnák mi a hibája.
 

LV
0
 

Fáraó

VIP
Utoljára online
2008.08.14.
39
0
6
33
yourdate.hu
Az a baj hogy a monitor eredete nem olyan hogy a samsung szerví­zbe beállí­tsak vele :) NEM LOPOTT, hanem már eleve úgy jutottam hozzá hogy egy pici hibája volt (bekapcsolásnál 5 percig megjelent egy rózsaszí­n csí­k, ami hamar el is tünt). De ez se jelent meg mindig... í­í‚gy aztán vásárláskor jó üzletnek tünt hozzájutni fél ár alatt...

Szerintem a samsung szerví­zből ahova beviszik ezeket a nem tökéletes monitorokat, onnan hozták ki...


Nahh de akkor csak 2 megoldás maradt.
1. Rásózni valakire jó pénzért.
2. Várni egy jó nagy vihart, bekapcsolva hagyni, és imátkozni hogy jön egy minimális túláram, aminek következtében a monitor meghibásodik olyan szinten hogy ne legyen javí­tható. És a biztosí­tó fizet :D
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
216
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Akor szerintem az utóbbi valószí­nű, mert hibásan el nem adod jó pénzért meg főleg :)
 

LV
0
 

Fáraó

VIP
Utoljára online
2008.08.14.
39
0
6
33
yourdate.hu
Igen csakhát az utóbbioval az a baj hogy ahoz hogy rendesen működjön az áramfelvétele is, ahoz működnie kell. Ahoz viszont be kell kapcsolni a gépet, és akkor az is benne van a pakliba hogy a monitor helyett a gépem megy tönkre...

Nincs valakinek ötlete hogy hasonló meghibásodást hogy lehetne elérni? :Dí­??gy hogy vihar okozta kárnak tünjön? :)
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
216
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Az a baj hogy villámcsapás miatt nem igazán tud a monitor tönkremenni, leginkább úgy ahogy mondtad a gép.
Ez nagyon ritka dolog, olyan helyen van ez ahol nincs villámhárí­tó. Egyébként meg a kapcsolótábla úgyis leold! :)
 

LV
0
 

Fáraó

VIP
Utoljára online
2008.08.14.
39
0
6
33
yourdate.hu
villanyszerelőnek tanulok, és tapasztalat hogy a monitor is kimegy :DHisz ezért kellett venni új monitort...
A kapcsoló leold ugyan, de nem azonnal, í­gy egy nagyobb áram löket érkezett ami a modem adapterjét és a monitort is tönkre vágta... A gépben viszont csak a hálókártya adta be a kulcsot...
 

tommy18

Vendég
Szintén Villamos technikusnak tanulok,és a legjobb megoldás szerintem az LCD/TFT kinyí­rására, közvetlen rákötöd a monitort 400V,vagy közvetlen a képernyőt sokkolóval megküldöd...:D
 

tommy18

Vendég
mifelénk akkor megy tönkre akármi pl:Ic vagy tranyó ha kijön belőle a működtető füst!!
 

coll

Vendég
Hát én dolgoztam olyan helyen ahol igen is javí­tottak lcd monitort LG, Samsungot is.
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!