Állapot
Nincs nyitva további válaszokra.

Guest

Vendég
Nyissunk egy tetszőleges méretű új dokumentumot. Ajánlom hogy a szélesség az 800 pixel legyen, hogy az esetleges 800x60-on böngészők is elférjenek, afölötti felbontással rendelkezőknél pedig nagyon jól fog kinézni.
Töltsük be sötétszürkével a hátteret. Én ezt használtam: #373737. Jelöljünk ki a tetejéből egy részt (az lesz a fejléc) és szürke gradient-el töltsük be egy új rétegen! (vagy akár használhatunk a szürkéhez jól passzoló piros, zöld szí­nt is -kéket nem ajánlom a szürkéhez-)
Ehhez a réteghez adjunk még a Layer Style-ok közül egy 3-as méretű Stroke-ot tetszőleges szí­nnel, valamint Drop Shadow-t í­gy:
2_sw.jpg


1_sw.jpg


Most hozzuk létre az oldal tartalmi részét. Középen jelöljük ki a négyzetes kijelölővel azt a részt ahova szeretnénk hogy kerüljön, és töltsük be egy sötétebb szürkével. Alkalmazzunk rá Stroke-t ugyanolyan szí­nnel, és Drop Shadow-t ugyanolyan beállí­tásokkal mint a fejlécnél tettük.
3_sw.jpg


Most hozzunk létre egy menüt. Először is szükségünk lesz egy új rétegre úgyhogy nyomjuk meg a Ctrl+Shift+N billentyűket egyszerre. A Type Tool-al í­rjuk fel a menüpontjainkat valahova ide:
4_sw.jpg


Ha szerenénk hogy rolloveres legyen a menünk (ha fölé viszed az egeret akkor másik képet tölt be, olyan mintha más szí­nre váltana) akkor csináljunk a menüpontoknak hátteret. Fogjuk a Rounded Rectangle Tool-t:
5_sw.jpg


És húzzunk vele egy alakot a menüpontunk alá. Jobb klikk a rétegre és Rasterize Layer és vágjuk le az aljáról a felesleges részt:
6_sw.jpg


Szí­nezzük olyanra mint amilyenek a keretek a fejléc és a tartalmi rész között (jelenleg sárga) és a betűszí­nt az adott menünél állí­tsuk sötétebbre a fehérről, hogy jól látható legyen.
7_sw.jpg


Gyakorlatilag meg is vagyunk, darabolásnál majd a menüpontoknál figyelni kell, hogy külön mentsük le az alap gombot is, meg a rollovert is (amikor sárga lesz a háttere).
í­í‚me az eredményem több szí­nben is (a minősége a mentésnél romlott le) :
8_sw.jpg


9_sw.jpg


10_sw.jpg


A többi már csak rajtatok, és a kreativitásokon múlik :wink:
 

Guest

Vendég
Uhhh, ez nekem nagyon bejön, ha még van ilyen amit tudtok, osszátok meg velünk légyszives mert nagyon tetszik... El?rre is köszi..
 

Állapot
Nincs nyitva további válaszokra.
Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!