Ja ha valaki lemaradt volna, itt vannak a kategóriák és a jelöltek többsége:
Legjobb látványtervezés/díszlet
A szépség és a szörnyeteg (Beauty and the Beast)
Szárnyas fejvadász 2049 (Blade Runner 2049)
A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Dunkirk
A víz érintése (The Shape of Water)
Legjobb operatőr
Szárnyas fejvadász (Blade Runner 2049)
A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Dunkirk
Mudbound
A víz érintése (The Shape of Water)
Legjobb jelmeztervezés
A szépség és a szörnyeteg (Beauty and the Beast)
A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Fantomszál (Phantom Thread)
A víz érintése (The Shape of Water)
Viktória királynő és Abdul (Victoria & Abdul)
Legjobb hangvágás
Nyomd, Bébi, nyomd! (Baby Driver)
Szárnyas fejvadász (Blade Runner 2049)
Dunkirk
A víz érintése (The Shape of Water)
Star Wars: Az utolsó Jedik (Star Wars: The Last Jedi)
Legjobb hangkeverés
Nyomd, Bébi, nyomd! (Baby Driver)
Szárnyas fejvadász (Blade Runner 2049)
Dunkirk
A víz érintése (The Shape of Water)
Star Wars: Az utolsó Jedik (Star Wars: The Last Jedi)
Legjobb animációs rövidfilm
Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes
Legjobb rövidfilm
DeKalb Elementary
The Eleven O?Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote / All of Us
Legjobb eredeti filmzene
Dunkirk
Fantomszál (Phantom Thread)
A víz érintése (The Shape of Water)
Star Wars: Az utolsó Jedik (Star Wars: The Last Jedi)
Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Legjobb vizuális effektusok
Szárnyas fejvadász 2049 (Blade Runner 2049)
A galaxis őrzői vol. 2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2)
Kong: Koponya-sziget (Kong: Skull Island)
Star Wars: Az utolsó Jedik (Star Wars: The Last Jedi)
A majmok bolygója: Háború (War for the Planet of the Apes)
Legjobb vágás
Nyomd, bébi, nyomd! (Baby Driver)
Dunkirk
Én, Tonya (I, Tonya)
A víz érintése (The Shape of Water)
Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Legjobb smink
A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Viktória királynő és Abdul (Victoria & Abdul)
Az igazi csoda (Wonder)
Legjobb női mellékszereplő
Mary J. Blige / Mudbound
Allison Janney / Én, Tonya (I, Tonya)
Lesley Manville / Fantomszál (Phantom Thread)
Laurie Metcalf / Lady Bird
Octavia Spencer / A víz érintése (The Shape of Water)
Legjobb férfi mellékszereplő
Willem Dafoe / Floridai álom (The Florida Project)
Woody Harrelson / Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins / A víz érintése (The Shape of Water)
Christopher Plummer / A világ összes pénze (All the Money in the World)
Sam Rockwell / Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Legjobb idegennyelvű film
A Fantastic Woman (Chile)
The Insult (Libanon)
Loveless (Oroszország)
Testről és lélekről (On Body and Soul) (Magyarország)
The Square (Svédország)
Legjobb rövid dokumentumfilm
Edith+Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop
Legjobb dokumentumfilm
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Man in Aleppo
Strong Island
Legjobb eredeti dal
?Mighty River?, Mudbound
?Mystery of Love?, Szólíts a neveden / Call Me By Your Name
?Remember Me?, Coco
?Stand Up for Something?, Marshall
?The Greatest Showman?, This Is Me
Legjobb animációs film
Bébi úr (The Boss Baby)
A kenyérkereső (The Breadwinner)
Coco
Ferdinánd (Ferdinand)
Loving Vincent
Legjobb adaptált forgatókönyv
Szólíts a neveden (Call Me By Your Name)
A katasztrófaművész / The Disaster Artist
Logan ? Farkas (Logan)
Elit játszma (Molly?s Game)
Mudbound
Legjobb eredeti forgatókönyv
Rögtönzött szerelem (The Big Sick)
Tűnj el! (Get Out)
Lady Bird
A víz érintése (The Shape of Water)
Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Legjobb férfi főszereplő
Timothée Chalamet / Szólíts a neveden (Call Me By Your Name)
Daniel Day-Lewis / Fantomszál (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya / Tűnj el! (Get Out)
Gary Oldman / A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.
Legjobb női főszereplő
Sally Hawkins / A víz érintése (The Shape of Water)
Francis McDormand / Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Margot Robbie / Én, Tonya (I, Tonya)
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep / A Pentagon titkai (The Post)
Legjobb rendező
Christopher Nolan / Dunkirk
Jordan Peele / Tűnj el! (Get Out)
Greta Gerwig / Lady Bird
Paul Thomas Anderson / Fantomszál (Phantom Thread)
Guillermo del Toro / A víz érintése (The Shape of Water)
Legjobb film
Szólíts a neveden (Call Me By Your Name)
A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Dunkirk
Tűnj el! (Get Out)
Lady Bird
Fantomszál (Phantom Thread)
A Pentagon titkai (The Post)
A víz érintése (The Shape of Water)
Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)