mcflay

Vendég
Sziasztok!

Két xp-s gépet/net nélkül/ szeretnék path/utp/kábellel összekötni,/ezt a fajta kábelt olvastam megfelelőnek a neten,s a boltban is megerősí­tették ezt/de hiába mert a két gép nem látja egymást,
"a hálózati kábel nincs bedugva" hibaüzenet jelenik meg mindkét hálókártyánál.
Lehet,hogy mégsem ilyen kábel a jó?
Mindössze csak egyszerű otthoni hálózatot szeretnék,net megosztás nélkül,usb modemes a netem,s í­gy a hálókártya nincs használatban jelenleg,de az xp mindkét gépen működőképesnek látja.
Ha tud valaki valami megoldást,előre is köszönöm.
 

LV
0
 

aranyos

Power User
Utoljára online
2006.03.19.
83
0
6
40
Szia!
Amikor dugaszolod fel a kabelt, gondolom te dugaszolod, akkor a két végén a szinek (szálak) sorrendje ne egyezzen meg, hanem különböző legyen. Vagyis magyarul ahhoz, hogy két gépet sima kábelel össze tudj kötni, ahhoz neked egy crossover-kábelre van szükséged. Ha nem te teszed ra a RJ45-ös dugaszokat, akkor már a boltban crosover kábelt kérj.
 

mcflay

Vendég
Köszönöm a gyors választ.A kábel amitt vettem gyárilag dugaszolva volt,bizony a szí­nek egyeznek.
Csak dühí­tő,hogy az eladó is alkalmasnak találta,pedig el lett mondva mire kell.
Beszerzek akkor egy általad emlí­tett kábelt,remélem nem lesz gond már azzal.
Mégegyszer köszi a segí­tséget.
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,316
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
A kábel neve amit keresned kell két gép összekötéséhez: keresztlink patch kábel vagy crosslink patch cabel

Ránézésre úgyanúgy néz ki mint a sima utp kábel azonban az egyik végén a szála meg vannak cserélve.
 

LV
1
 

Zozi

VIP
Utoljára online
2007.07.03.
1,106
4
38
Díjak
1
38
utp_crossed_colors.gif


elegyszerűbben úgy tudod őket összehasonlí­tani ha egymás mellé teszed őket... ha ugyan olyan sorrendben jönnek a szí­nek akkor az a kábel EGYENES ha viszont nem egyformán ( valahogy úgy mint a képen ) akkor az a kábel KERESZT!...
 

encsaken

Vendég
Sziasztok,

keresekek egy hálózati "gurut", aki segí­tene megoldani az alábbi hálózati problémám:

Lakásunk különféle pontján a számí­tógépek (mind XP Pro) jelenleg fali csatlakozóba dugott hálózati kábellel tudnak az internetre illetve magára a helyi hálózatra csatlakozni. Az internet megosztását egy ASUS RX3041 vezetékes router végzi, a vezetékes csatlakozás minden aljzatban megfelelő.

Ezt a vezetékes hálózatot szerettem volna kiterjeszteni olymódon, hogy a vezeték nélküli hálózatokat is kezelő laptopom helytől (fali csatlakozótól és kábeltől) függetlenül a lakás bármely pontján vezeték nélkül is elérhesse a helyi hálózatot és í­gy az internetet.

A vezetékes hálózat (LAN) főbb beállí­tásai:

IP Address: 192.168.1.1 (router)
Subnet Mask: 255.255.255.0
DHCP Server: Enabled
NAT: Enabled
Firewall: Enabled
The Gateway acts as DHCP Server: Enabled
IP Pool Starting Address: 192.168.1 (router)
IP Pool Ending Address: 192.168.1.254
Lease Time: One day
DNS Proxy: Enabled


Utánaolvasgatva a neten úgy értelmeztem, hogy ilyen célra (is) használhatók az ú.n. acces pontok (AP), amelyek titkosí­tással is tudják kezelni az ilyenféle csatlakozást. Nosza vásároltam is gyorsan egy TP-LINK WA70IND tí­pusú AP-t, amelyet azután egy működő fali csatlakozóba bedugva elkezdtem a projektet.

A router gond nélkül fel is ismert az AP-t és ki is osztott neki egy IP cí­met.

A laptopom azonban egyszerűen nem érzékel csatlakoztatható (vezeték nélküli) hálózatot, akármelyik funkciójával is próbálkozom az AP-nek.

Kérem segí­tsetek, hogy mivel próbálkozzam, hogy tudnám összehozni a dolgot.

Előre is köszönöm.

További szép estét kí­vánok!
 

LV
0
 

scheri

Member
Utoljára online
2010.05.11.
17
0
1
Hy Levi!


Egyszerű a kérdés de a vezeték nélküli hálózat a laptopon engedve van?
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!