LV
2
 

jeszenakjanos

Uploader
Utoljára online
2015.10.26.
2,274
1,603
113
Díjak
3
2023
Puzsér Róbert - Forrás
1908211923180118.jpg


Puzsér Róbert független értelmiségi politikai-közéleti-kulturális rádió- és tévéműsoraival vált ismertté. Provokatí­v szabadgondolkodó, aki a kollektí­v tabuk és hazugságok leleplezését tűzte ki céljául. Forrás cí­mű kötetében egy mentális-spirituális egység megalkotásának igényével tesz kí­sérletet tudomány, művészet és vallás integrálására.


Magyar Dávid kortárs fotóművész egészen korán, már gyermekkorában megismerkedett a vizuális kultúrával. A fényképezés húszas évei derekán került érdeklődésének középpontjába. A kötetben szereplő fotói és grafikái ember és természet viszonyát, élet és halál összefüggését, a jelenségek mögött megbúvó lényeget kutatják.


Puzsér Róbert í­rásai és Magyar Dávid képei a könyv oldalain egymás felé fordí­tott tükrök gyanánt vezetnek önmagunk mélyebb és mélyebb rétegeibe.


„Ajánlom ezt a könyvet meditációs objektumnak. Ez Hamvas Béla kifejezése, aki azt mondta, hogy manapság egyedül a könyv és a gondolat az, ami meditáció tárgyává tehető. Én is kipróbáltam. Puzsér gondolataival elkezdett birkózni az agyam, s tovább gondoltam őket – Magyar képei pedig megálltak bennem, mint az álomképek, melyeket meg kell fejteni. Ha valakinek könnyebb a képi meditáció – annak a gondolatit ajánlom. Ha a gondolati a könnyebb – annak a képit. Mert ez azt jelenti, hogy nincs egyensúlyban a bal és jobb, az árnyék és a fény. Gyakorolj! Egy gondolatot tovább gondolni – és egy képet tovább képzelni.” Müller Péter





pdf 26mb


Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!