LV
2
 

petrucy

Uploader
Utoljára online
2012.02.10.
2,326
1,280
113
Díjak
3
39
2936_847aff7a9a27.jpg


Könyv címe: Rádiótechnika Évkönyve 2021
Kiadás dátuma: 2021
Formátum: pdf
Minőség: OCR
Méret:110 MB
Oldalszám:220


A Rádiótechnika folyóirat 1968 óta megjelenő évkönyveinek legújabb kötete.
Az évkönyvben a kezdő és haladó elektronika-barátok, rádióamatőrök a rádió adás-vétel-, a műszer- és mérés-, a számítástechnika, az akusztika, a

háztáji elektronika, az alkatrész-alkalmazás területéről találnak elméleti és gyakorlati jellegű cikk-összeállítást.

Az idei év utolsó napján befejezi tevékenységét a Rádiótechnika kiadója, így
megszűnik a lap és az évkönyv is. Be kell látni, a döntés kevésbé jelent
veszteséget a magyar rádióamatőrök számára, mint inkább érzelmi szálakat
mozgat meg. A két évtizede még érdemes kiadványok mára unalmas, dezorientált
olvasmányokká váltak, a digitális terjesztés pedig finoman szólva is igénytelen
megoldásnak bizonyult. A fejlődésre nem képes lap munkatársai az elmúlt időben
már csak óvatos, bizonyítványt magyarázó üzengetésekkel válaszoltak a kritikákra,
érdemi tartalmat kevésbé, plágiumot azonban annál inkább lehetett tetten érni
a lapokban. A lap haláltusáját már régóta érezni lehetett – gondoljunk csak a
rádió nélküli évkönyvekre, mely még a folytatásos extraunalmas témákban sem
szűkölködött -, ám nyilvánvalóvá csak az a bármire is alkalmatlan, öncélú,
impotens lejáratókampány tette, amibe ingatlanspekulációkon át még a megújulásért
küzdő MRASZ-t is belekeverte. Azt, hogy a Rádióvilág Kiadó húsz éve esedékes
paradigmaváltás és az alkalmatlan döntéshozók cseréje helyett miért e döntést
hozta nem tudni, mindenesetre most a jogok értékesítését is belengette, így aki
nagyon szeretné, változatlan névvel folytathatja a kiadványok előállítását és
terjesztését. Ezzel kapcsolatban részletek nem láttak napvilágot, igaz, egy
kiadó tekintetében az is meglepő, hogy nyíltan kell hirdetni a folytonosság
kínálkozó lehetőségét. Hiába, a brand tönkrement. A HAM-bazár még működik,
illetve a szerkesztők ígérete szerint a 2022-es Rádiótechnika Évkönyv is napvilágot
lát majd a szokott formában, de 2021. december 31-ével a kiadó befejezi működését.



Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




 
LV
0
 

rpmaus

New member
Utoljára online
2019.06.30.
4
2
1
Szia,

a 2021-es évkönyv rar csomagja nálam hibát jelez (tcmd-ben is, tehát elvileg nem psw hiba, odáig el sem jut), de lehet, itt már újabb rar verziót használtál, ezért érdeklődöm: élesben még csakazértis' xp-t használok, de ha nagyon kell, van windos7-es és 10-es is, de csak másodsorban ( * ), így inkább kérdezek, mint felesleges köröket járkáljak :)

( * ) nem tudok, azaz így nem akarok átállni, mert 1998 óta élesben is archivált, jelenleg az OE6-os alatt aktív e-mail állományt arra ami ma elérhető - szerintem bóvlikra, melyek nekem nem megfelelő struktúrájúak .. - egyszerűen nem vagyok hajlandó áttöltögetni, ezeket alkalmazni, nemhogy "megtanulni", de külön is zavar az üzenetek tárolási módszere...hosszú....

előre is köszönöm,

szeretettel:

'a' robi

_____________________
Maus Róbert Péter
jogi asszisztens, tanácsadó
A tartalom megtekintéséhez szükséges: Bejelentkezés vagy Regisztráció to view URLs content!


ps: az összes nyomtatott sajtónak már 15 éve vége.. kellett volna legyen, ezt jósolták, ahogy a print könyvkiadást is temették, sokan, sokszor, de az RT és az RT ÉK, sőt sajnos a HE is, már akkor alkalmatlanak voltak az igazi "továbbképzésre" (szerintem és egykori kollégáim szerint), amikor a 80-as években én elkezdtem egyáltalán érdeklődni a szakma iránt.. a folytatólagos elvi rajz hibáktól a sokszor utánépíthetetlen készülékeken át (nemcsak, ill. főleg nem a rádiózással összefüggő készülékeke gondolok, mert ahhoz "fakezű", vagy csak türelmetlen vagyok, hanem főleg az automatizálás, digitalizálás területére értem ezt), egészen addig, amíg a szakmai (a szakma ipari értelemben vett, ill. elfogadott minimumait értem itt) színvonalat is már kisszerűen lehetett csak olvasni, sajnos ( ** ), miközben úgy igazándiból szellemi vagy gyakorlati oktatás akkor már, szerintem, nem volt tetten érhető .... közben sokan ki is haltak persze (sajnos), vagy "elidegenedtek" szerzőkként és jöttek olyan újak, akiktől személy szerint nekem legalábbis máig borsódzik a hátam.. az egyetlen jó téma-indítás a PIC-ek területén volt, de azt meg annyira erőteljes (min. kandós végzettséget elvárva :) ) adta elő - valahol persze jogosan - a közismert és általam is elismert szerző, hogy abból azok a kezdők, sőt a szakmában működők, akik sokszor még azzal sincsenek tisztában, hogy áramot nem párhuzamosan mérünk (s.k. láttam!), persze nekik is van mentségük, ha elkezdenek fejlődni, akkor a hideg vízre valót sem keresik meg (ill. nem keresi meg kenyéradója aki emiatt nem lesz utóbb az ő kenyéradója..);
végezetül én a magam részéről - elismerem: kisszerűen talán, a fogyasztói és külön is a csóróbb fogyasztói oldalt "képviselve" - attól azért seggre csücsültem, pedig nem is volt ott egy lepke sem :) amikor az "online" terjesztésben, ahol tehát elvileg nulla a nyomdaköltség, épp ugyanannyiért lehetett megvenni (tényleg meg is vettük?!) az évkönyveket, mint amennyiért a print kiadásban... és ehhez mérten messze elmúlt az a békés gyakorlat, hogy 3-4-5 év után egységesen 990 forintért megvehette az ember a nyomtatott verziót, a 2014. évadot még így vettem meg <3
viszont az infókat mindenképp köszönöm, szerintem mindenki nevében, láthatóan mélyen benne vagy a témában, ami rám (még én is meg vagyok lepődve :-] ) itt most nem jellemző :)

( ** ) nálam ez a vezetékes-telefonos hírközlés területén, az "ún. telefon-(al)központok" közléseinél verte ki igazán a biztosítékot, még akkor is, ha abban az időszakban a 90-es évek második felétől a hazai és a világ "kommersz" fejlesztői is azért adtak ki magukból nívótlan, a közepes távú alkalmazásra is eleve alkalmatlan olyan magas árú "telefon-alközpontokat", amitől máig leesik a pofám... nem a panaszkodik hibridjeire vagy utóbb digitális alközpontjaira gondolok, mert azok már közel ipari színvonalon, de nem is az átlagos végfelhasználóknak készültek; hanem pl. amikor a 120 voltos bejövő (CO) csöngető csúcsfeszültséghez képest 0,5 mm-es vezetékezéssel és még ennél is kisebb nyomvonal-elválasztással összezárnak egy smd-vel telipakolt panelen 3,3 és 5 voltos, illetve 12..60 voltos áramköri elemeket és áramköröket, és csodálkozik a felhasználó, hogy rövidúton tönkre is megy az akkoriban vagy később a 200-es évek elején megvett méregdrága (25..60 ezres) házi-telefonrendszere... és én még csak nem is szervizelek ilyeneket, csak véletlen került 1-1 ilyen sz*r hozzám.. na mindegy
 
  • Köszönöm!
Reakciók: turbo53 és pit
Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!