Állapot
Nincs nyitva további válaszokra.

Guest

Vendég
Tengerkék men??

Ez egy egészen elegáns menü, nagyon mutatós. Ebben a tutorban én egy szürke hátterű honlaphoz készí­tem, de ha te másfajtához szeretnéd használni, akkor a szürke helyett használj más szí­neket a háttérnél :wink:

Na szóval, addot a háttér. Most a négyzetes kijelölővel húzzunk egy kb ilyen méretű téglalapot, majd töltsük be egy sötétebb szí­nnel:
1_am.jpg


Most egy új rétegre húzzunk egy vékonyabb téglalapot, és töltsük be egy sötétkék szí­nnel, mondjuk ez: #293644.
2_am.jpg


Erre a rétegre alkalmazzuk ezeket a beállí­tásokat:
Inner shadow: szí­n: #00fffc
3_am.jpg


Color overlay: szí­n: #00c0ff
4_am.jpg


Gradient overlay: szí­nek: #0089c0 és #031f2b
5_am.jpg


Most valahogy í­gy állunk:
6_am.jpg


Most a sáv közepén jelöljünk ki egy ilyen téglalapot és töltsük be feketével egy új rétegen:
7_am.jpg


Menjünk a Filter -> Blur -> Gaussian Blur -re és addig állí­tgassuk amí­g elég tompa nem lesz (nekem pl 250-re lett állí­tva, mert csak í­gy értem el a kellő hatást, de ha vékonyabb csí­kot húztál akkor 5-10 is elég)
Most vigyük fel rá a gombok szövegeit (ezt megtehetjük egy rétegen belül is, használjuk a space gombot :wink: ).
A szöveg rétegre alkalmazzunk Drop Shadow-t ezekkel a beállí­tásokkal:
8_am.jpg


Fogjuk a négyzetes kijelölőnket, és egy új rétegen jelöljük ki a kék menüsáv felső felét, és töltsük be fehérrel, majd az áttetszőséget (Opacity) vegyük le 30%-ra:
9_am.jpg


Ha gondoljuk megcsinálhatjuk a rolloveres részét is (amikor fölé visszük az egeret, átváltozzon fekete hátterűvé a gomb) én egy ilyen fekete egyszerű téglalapot tettem mögé:
10_am.jpg


Sok sikert, ha valami nem világos í­rjatok!
 

Állapot
Nincs nyitva további válaszokra.
Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!