LV
0
 

/George/

VIP
Utoljára online
2006.08.21.
244
0
16
32
Üdv!
Egyik gépemen az a probléma, hogy windows sehogy nem akar bootolni...elindí­tom a gépet, rögtön az a képernyő fogad, hogy csökkentet mód, windows normál módú indí­tása stb. A lényeg hogy bármelyiket választom elkezdené a logónál tölteni a windowst de újraindul. Próbáltam már F8-al az automatikus újraindí­tást letiltani, akkor kékhalált mutatja:
STOP: 0x00000024 (0x001902FE, 0xF896c80c, 0xF896c508, 0xF8274167)
Ntfs.sys - Adress F8274167 base at F8267000, DateStamp 48025be5
Nincs semmi fontos adat azon a gépen, szóval gondoltam akkor leformázom...azt se lehet. Ha formáznám az Enternél újra a kékhalál jön, javí­tásnál is.
Már a RAM modulját is kivettem meg vissza, az sem hozott semmi változást.
Keresőbe sokan azt javasolják, hogy egy paranccsal boot cd-ről újra lehet tenni az ntfs fájlt, de odáig sem jut el a dolog, mert cd-ről is a kékhalál fogad.

Ha találkoztatok ilyennel, vagy tudtok vmi információt, azt örömmel venném.
Előre is köszönöm.
 

LV
0
 

scheri

Member
Utoljára online
2010.05.11.
17
0
1
Az összeomlást az ntfs.sys fájl okozza, merevlemez meghibásodása miatt.Szal valszeg a vinyód azon része lett tréé amin igencsak fontos win fájl van.
í­í‚t tenném 1 másik gépbe,arról bootolnék,ha ugyan ez a vége,akkor betenném másodlagos vinyónak,másolgatnék rajta,majd ráküldenék 1 ellenőrző prgit,vagy akkor dos-ban is?Ha valóban a vinyó a ludas,akkor a hibás részt (szekort) kiejtetném,amjd mehet az új win.De innetől fogva már semmi sem biztos...
 

LV
0
 

/George/

VIP
Utoljára online
2006.08.21.
244
0
16
32
Köszönöm, kipróbálom! :)

Egy ismerős olyan megoldást is mondott, hogy van egy Avira NTFS4DOS Personal nevű progi, ami elvileg helyrepakolja a fájlokat (ugyanez volt neki is a problémája) és utána már formázni is lehetne. Remélem beválik.
 

LV
0
 

scheri

Member
Utoljára online
2010.05.11.
17
0
1
í­í‚gy van,elvileg a hibás részt nem teszi láthatóvá í­gy oda nem í­ródik majd semmi,és nem is keres ott semmit.
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!