once

Vendég
Hát ? Magadra?
<
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
nem arra hogy mindenkinek megkönnyebülés lessz aki meghal nem kell tovább szenvedni
 

once

Vendég
Értem. :happy: Lehet, lehet, sose tudni. Csak az tudja aki ott volt, viszont azok halgatnak.
 

LV
0
 

BaLiG

VIP
Utoljára online
2006.01.25.
1,416
1
38
31
inkább ne akarjuk megtudni élvezzük ezt amig lehet
 

LV
0
 

Gagyika

Power User
Utoljára online
2006.01.30.
190
0
16
36
www.hackthat.net
Hát BaliG még a végén neked lesz igazad :)
MErt végülis nem az a lényeg mi van utánna, hanem az mi van elötte!!! :D
 

tommy18

Vendég
Szerintem semmi...úgy ahogy elalszunk,este ugyan úgy elalszunk akkor is amikor meghalunk csak örökkön örökké álmodunk....
de az is meglehet hogy télleg csak egszerűen megszűnünk
de a fizika alaptörvénye is,hogy semmise vész el csak átalakul....
 

LV
0
 

dragoman71

Member
Utoljára online
2006.08.30.
19
0
1
Én úgy képzelem, hogy a lelkünk az emlékeinkben él tovább, tehát amit megéltél, átélheted újra, annyiban változik a dolog, hogy a többi lélekkel csak akkor találkozhatnék, ha ő(k) is akarják í¢?í¢?? emlékeznek rám, lehetőleg jó szí­vvel, mert különben érhetnek majd kellemetlen élmények, találkozok olyanokkal, akiket bántottam, ha meg mindenkire szartam életemben, senki nem lesz rám kí­váncsi, nem fogok találkozni senkivel a végtelen örökké létben, na az meg maga lesz a pokol. Kicsit megspékeljük annyival, hogy bizony gyüjteni kell a szép helyeket emlékeinkben, mert ott fogunk majd lakozni...

Aztán beszélgetek a feleségemmel, aki biológus és azt mondja: ami TE vagy, ahogy gondolkozol, ahogy érzel, az egész csak tanult magatartásforma, kémiai vegyületek összessége és marad a nagy semmi... ilyenkor félek... aztán a szüleimre gondolok, meg a kis srácomra, arra, hogy jó szí­vvel gondoljanak majd rám, ha elmennek, vagy én megyek el a nagy útra.

Valahogy í­gy(is) lehet. :)
 

kat68

Vendég
Én nem megyek a föld alá az tuti,engem ne egyenek a kukacok hamvasszanak el aztán szórjanak szét valahol mindegy hogy hol.
 

LV
0
 

indigen205

Power User
Utoljára online
2009.03.29.
47
1
6
124
nem tom de szerintem valami mennyei lesz :D már mint nem meghalni hanem ami utána következik :)
 

katrix

Vendég
A materialista világszemlélet elterjedésével, teljesen háttérbe szorult a lélek, a szellem, a tudat fogalma.
...hogy mi van a halál után, azt nem tudjuk, de valószinű nem is kell tudnunk. Elképzelésünk viszont, lehet róla. Ha minden anyag, akkor mi is azok vagyunk, és minden sejtünk is csupán csak anyag, ugyan szervezetten, de ha lebontjuk atomjaira, akkor az is csak anyag...igen, de akkor mi van az emlékekkel? Hol tárolódnak? A gondolatokról már ne is beszéljünk! melyik sejtben keletkeznek? Az agyban? A materializmusban minden kí­nos kérdésre az a válasz, hogy ??„Az agy nagyon bonyolult
szerv!??í¢?. Ez a kijelentés tudományosan körülbelül annyit ér, mintha azt mondanánk, hogy ??„Isten
útjai kifürkészhetetlenek??í¢?.
Egy sejtnek - függetlenül attól, hogy a test mely pontján helyezkedik el és milyen
funkciót lát el - ahhoz, hogy működni tudjon, rengeteg olyan alapvető feladatot kell ellátnia,
melyek függetlenek a sejt elhelyezkedésétől és testben betöltött szerepétől. A sejtnek
táplálkoznia kell, anyagcserét kell folytatnia, osztódnia kell, és el kell látnia a feladatát.
A sejtfalnak nem az a feladata, hogy emlékeket tároljon, a sejtmagnak sem, a
kromoszómáknak sem, az enzimeknek sem, a DNS-nek sem, a géneknek sem, és í­gy tovább.
Táhát kell lennie valaminek, ami az anyagon kivül létezik, és irányitja az egészet, ami gondolatokat generál, emlékeket őriz. Egy egyszerű szék is, mielőtt székké vált, egy gondolat volt valahol...valaki kitalálta, megálmodta, létrehozta. Szerintem az emberrel sincs ez másképp. Mivel az anyag nem hozhat létre gondolatot, csakis forditva lehet...tehát a gondolatom, a lelkem, a tudatom, már előbb megvolt, mint a testem...és ha ez igy helytálló, akkor valószinű a test halálával, nem szűnik meg, ami valójában létrehozta a testemet...a gondolat, a lélet, a tudat...
Én valahogy igy gondolom...
 

andzs

Vendég
Hát én ezt nemtudom!elgondolkoztam én is rajta,de majd ha ott leszek megtudom!
 

LV
0
 

csikibandita

New member
Utoljára online
2009.11.29.
4
0
1
Érdekes gondolataitok vannak.

A bibliában kerestetek már választ? Csak mert ott egyértelműen le van í­rva.
 

LV
0
 

Mythbuster

VIP
Utoljára online
2006.04.01.
55
0
6
32
Igen, de az a válasz nem nevezhető teljes mértékben tudományos megközelí­tésűnek.
Jó ha az ember tud hinni valamiben az ilyen instabil időkben, de ha efféle témákról van szó akkor maradjunk inkább a csakis tudományos tényeken alapuló elméleteknél.
 

LV
0
 

Mythbuster

VIP
Utoljára online
2006.04.01.
55
0
6
32
Nem éppen. Ha az lenne a tudományos megközelí­tés akkor Kiszel Tündét az atomfizikában elért eredményei miatt ismerné az egász világ nem pedig azért mert egy hülye k***a.
Csak elméletek vannak amelyek ugyan nem annyira magasztosak mint a pokol és a mennyország de azért talán a valósághoz több köze lehet mint egy kitaláción alapuló irodalmi műnek.
Talán a test elporladt az úgynevezett "lélekkel" együtt és valóban csak a nagy semmi van a kis létezés után.
Egyes teóriák szerint a testünk energia formájában ereszti ki a lelkünket és í­gy élünk szerves részeként egy nagyobb egésznek vagyis az univerzumnak egy apró darabjaként.
Lehet beszélni még a filozófusok, esetleg alternatí­v gondolkodók által vallot szemléletekről de szerintem talán mi már sosem érjük meg azt hogy erre a kérdésre biztos választ kapjunk. De az ember élete amúgyis a kérdések megoldásásának és az odavezető útnak a misztériumában rejlik. í­í‚gy azért sokkal érdekesebb nem?
 

LV
0
 

csikibandita

New member
Utoljára online
2009.11.29.
4
0
1
"...a valósághoz több köze lehet mint egy kitaláción alapuló irodalmi műnek..."

Mármint a biblia kitaláció? Khm...vizsgáltad már? Érdekelne melyik részét tartod annak. :)
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
220
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Olvastad Nemere Istán könyvét, ami evvel foglakozik?
Én annak idején elolvastam, és sok-sok elgondolkodtató cáfolatot í­rt le.
Azóta én is szkeptikus vagyok, a Biblia szerintem egy nagy monda. ( attól még nem azt akarom mondani hogy nincs Isten, csak azt, hogy az évszázadok alatt igencsak ki lett szépí­tve ez a mű.
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!