LV
0
 

csikibandita

New member
Utoljára online
2009.11.29.
4
0
1
Ezek nagy vonalak. Engem konkrétum érdekelne. :wink:

í­í‚rjátok le mi az ami mese vagy kitaláció a bibliában. De konkrétan.

köszi
 

LV
0
 

Kecsó

VIP
Utoljára online
2006.11.06.
85
1
6
34
Háát már nem tok tétlenül mindig csak olvasgatni ezt a topicot :D
Én hí­vő vagyok , nem tudnak kibillenteni a hitemből (szerencsére). De sajnos én is picit azon a véleményen vagyok hogy a Biblia az egy szent könyv, de meg van szépí­tve, kicsit hamisí­tva, vagy nem tom.
Tanultuk még annó kis istentiszteleten, és közép iskolában irodalom órán, hogy mikor meghallt Jézus akkor kezdték el í­rni a Bibliát. és azt is tanultuk (remélem nem mondok hülyeséget) hogy volt olyan része amitt Jézus után több zsáz évvel í­rtak. Ebből viszont sajnos az következiik hogy vannak költve 1-2 dolog benne :sad: De remélem most nem mondtam hülyeséget, és az is szép lenne ha nem lenne költve benne semmi :)
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Én nem szeretnék senkit megbántani mert tényleg nem ez a szándékom de a Biblia vélemyényem szerint a világ legnagyob vicc kötete!!! csak egy eszköz semmi más Akit érdekl annak tudok javasolni egy olyan filmet amit elvileg betiltottak és elég érdekesen megvilágí­t jó pár dolgot a hittel a vallásokkal jézusal kapcsolatban ez az egész egy kitaláció!!!A 3 király -ról szoló dolog tetszett a legjobban!!!! Elég ha csak a vatikánt nézem szerintem sokan nem gondolnák hogy micsoda bizniszek mennek ott!!!! De ez csak az én véleményem eddig sem voltam hí­vő ezután sem lesszek csak a véleményem mondtam el és ez a film csak megerősitett abban amit eddig is gondoltam erről az egészről!!!Mindenki saját maga dönti el mit gondol és ezt :D

Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció





Magyar felirattal
Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció





Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Megnéztem az első részt. Roppant érdekes!
Ha valakinek megvan az összes, nagyon megköszönném ha felrakná!
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Nekem megvan az egész csak nem tudom felrakni mert lassu a net :S
 

LV
0
 

Rocky

VIP
Utoljára online
2008.02.19.
400
0
16
48
Nekem az van meg,hogy az elején a vallás utánna a WTC összeesküvés elmélet a végén meg a bankokról szóló kamu dolgok vannak rajt.Ez egy filmen és nagyon jó.Megpróbálom feltenni.
:)
 

LV
0
 

Dada

VIP
Utoljára online
2007.11.26.
1,464
1
38
39
Csikibandita te meg í­rd le mi az ami igaz a Bibliában szerinted és ezt mi alapján gondolod!!!!
 

LV
0
 

GabberDögBácsi

Power User
Utoljára online
2009.10.28.
74
0
6
Tata
A Biblia végülis a Próféták és Jézus taní­tványainak könyve. Egy része igaz, a többi meg kitaláció, mese. Mindenki hozzá tett a magáéból, s í­gy alakult ki a mai formájára. Jómagam is hí­vő ember vagyok, de ehhez nekem nem kell a Biblia, mint tankönyv. Csak az utat mutatja meg...

Jómagam Angyal Terápiával, és Reikivel is foglalkozom hobbi szinten, s csak önmagam gyógyí­tására. Elég sokmindenben volt már részem az életem során, í­gy rettenetesen nagy a betekintésem a túlvilág dolgaiba. A Fekete Mágia, mellyel fiatalabb koromban behatóan is megismerkedtem, sokmindent megmutatott nekem.

Az élet után egy új élet kezdődik, de csak lelki szinten. A bennünk élő lélek vándorol másik testbe. Vannak idős, fiatal, rossz és jó lelkek is. Ezek határozzák meg életünk folyását. Mindenkié más és más.

Vannak olyanok, mint jómagam is, akik kommunikálni tudnak a lelkükkel. Természetesen nem szabad akaratukból. Lehet egyeseknek hihetetlenül és megrázóan hatnak szavaim, de ez az igazság. Az én testemben élő lélek több ezer esztendővel ezelőtt született, és valaha törzsi sámán, varázsló volt. Innen eredeztetem gyermekkoromban kiteljesedő halottlátásomat, és a velük való kommunikáció több formáját.

Szóval, ha valakinek jelentenek valamit szavaim keressen meg! Szí­vesen beszélgetek ezen témákról, s adok betekintést múltamba, s jelenembe...
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Akkor azt magyarázd meg hogy a lelkek hogy "születtek"?

Tegyük fel, annak idején, a kezdet kezdetén volt a földön 2 emberi lény, született még 2 az ő lelkük kikől származik?

Ugye minden létnek van kezdete és vége. Vagy talán az állatok lelkei is emberekben lakozik?

Szóval ez egy kicsit....
 

LV
0
 

GabberDögBácsi

Power User
Utoljára online
2009.10.28.
74
0
6
Tata
Fater!

Bele sem merek gondolni, de sztem Istentől való a lelkek vándorlásának kiváltsága. Ha jobban bele gondolok, nem lehet mindenki olyan szerencsés, hogy a lelke átvándoroljon másik testbe. Ebbe a dologba nagyon bele kell ásni, hogy minden kérdésre választ találjunk. Szerintem a lelkek sem örökéletűek.

Erre a példa az én lelkem is, aki ki szeretne törni a testemből, mert belefáradt az életbe. Folyamatosan morgolódik, h már tele van a lógója. Nem én vagyok az egyetlen test, aki miatt állandóan szenved, de biztos benne, ha arra kerül a sor Isten feloldozást ad neki a bűneiért, s nem kell többé újra születnie.

Mindennek van lelke. A gépeknek is. Tapasztalhatod, ha nagyon oda figyelsz... Sztem nem vagyok zakkant, vagy kuplungos.

Itt van egy példa: Anyám nagyon türelmes ember. Kapott ajándékba egy bonsai-fát, amit elkezdett nevelni annak módja s rendje szeint. Mégsem akart életben maradni. Amikor elkezdte hulljtani a leveleit 2 év múlva elkoboztam, s én kezdtem vele foglalkozni. Sok időt áldoztam rá a mindennapjaimból, s új életre kelt. Beszéltem hozzá, zenét játszottam le neki többfélét, mindennap letöröltem a leveleit ilyesmi.

Utána érdeklődtem, ezek a fafajták maximum 3 évet élnek, virágzásra képtelenek és mélyzöld levelet hoznak.

Nos ez a fa imádta a jazz zenét, 7 évet élt és évenként 3 virágot bontott. A levelei a törődéstől zöldeskékké szí­neződtek el. Abban biztos vagyok, hogy volt lelke, hiszen ilyet még az sem látott, akihez elvittem bonsai kertészhez. Ha zenét hallott felfelé konyultak a levelei, s csillgtak a rá eső fényben. Az utolsó virága a balesetem után 1 évvel hajtott ki, s eltérő volt a szí­ne a többihez képest. Ebből sejtettem, hogy már nincs sok neki hátra. í­í‚gy köszönt el valószí­nűleg, az én gondolatom szerint. Amikor elhullajtotta a szirmait meghalt. Sztem ez egy nagyon szép, és misztikus dolog. Ez péda lehet, h még a növényeknek is van lelkük.

Sok kérdésre nem tudom a választ, de ez í­gy jó is szerintem. Valószí­nüleg nem tenne jót sem nekem, sem másnak, ha tudná minden kérdésre a választ.
 

LV
1
 

Orpheus

Admin
Tag
Utoljára online
2007.04.02.
1,317
215
63
Díjak
2
47
hhw.hu
Abban hiszek hogy az autónak van lelke.
Ha úgy viszonyulsz hozzá mint egy emberhez, tisztí­tod, ápolod, odafigyelsz rá, akkor meghálálja.
Ha pedig mint használati tágyként viseled, akkor előjönnek a gondok. Egy kicsit hülyeségnek hangzik, hisz egy gépezet. De mégis!
 

LV
0
 

Atti

Member
Utoljára online
2009.03.15.
17
0
1
48
Szerintem olyanok vagyunk mint a tv!
Ha müködünk akkor látjuk a müsort,ha tönkre megyünk nem látunk semmit de a műsor megy tovább!
 

LV
0
 

Rocky

VIP
Utoljára online
2008.02.19.
400
0
16
48
(Orpheus @ 2010-01-23 16:32) "index.php?act=findpost&pid=64483"]<{POST_SNAPBACK}>​
A tartalom megtekintéséhez szükséges: Bejelentkezés vagy Regisztráció to view quote content!
Feltöltöttem a filmet Datára!
:)
Code:




Linkeket csak regisztrált tagok láthatják!  Bejelentkezés :::  Regisztráció




 

LV
0
 

medver138

New member
Utoljára online
2010.01.20.
4
0
1
51
Egyébként a biblia kb.--nem tudom hányszor változott meg.Niceai zsinat,tridenti zsinat,egyebek,plusz az
apokrif í­rások,amiket kihúztak a bibliából..Részemről hiszek valami jóban,ami a halál után történik velem--ha
más nem,nem kell fizetni a ví­zdí­jat
<
Mindenki abban hisz amiben akar,és amihez affinitása van,én kiszúrok
a földdel--elégetnek és a kedvenc helyeimen szétszórnak.Semmi bajom a vallásokkal,csak a fanatikusokkal
akik rá akarják kényszerí­teni másra az egy és igaz vallást.Azt hiszem elkunkorodtam a témától.
Találkozunk a nirvánában,vagy a pokolban,mennyben,--esetleg a következő témában :D
<h1 class="cim">
</h1>
 

LV
0
 

/George/

VIP
Utoljára online
2006.08.21.
244
0
16
32
Az már szinte biztos, hogy nem sötétség lesz...akk mi értelme lenne élni? Az örökkévalóságig sötétségbe lenni elég unalmas lehet... :DUgye van ez a halálunkkor 21 gramm eltávozás (ami sokak szerint a lélek), kómából visszatérve sok ember ugyanazt élte át és szerintük qva jó volt, sokkal jobb mint ez a földi punnyadás...majd meglátjuk egyszer :DAz öngyilkosok viszont ha visszajöttek mindig vmi rosszról számoltak be...azt elkerülitek és jó lesz az... :D
 

kollika

Vendég
én isten néző pontját idézném ha van otthon bibliátok tegyétek meg hogy ki keresitek: prédikátor könyve 3-rész 19-21 ig és ugyan itt a 9-rész 5,6-os itt egyszerü és kielégí­tő választ kaptok
 

LV
0
 

moleone

Member
Utoljára online
2010.03.06.
17
0
1
32
hát asszem azt olvastam a reinkarnációról hogy 4szer állat 2szer ember 10szer tárgy azthiszem de nem biztos :wink:
 

LV
0
 

Atteedark

Power User
Utoljára online
2010.07.05.
40
0
6
Én abban hiszek, hogy a test halandó, a lélek halhatatlan és megújulásra képes.
Azt hiszem ha meghalok, abban a pillanatban a lelkem elválik a testemtől, és érdemem szerint egy másik testben születik újjá.
Ha nem érdemlem meg az újjászületést akkor az idők végezetéig kóborol a lelkem céltalanul.
Hiszem, hogy létezik előző élet, hiszen sokszor álmainkban is megjelenik korábbi életünk egy-egy mozzanata.
Előfordult már, hogy álmodtam valamiről, amely később valóra vált.
Vagy ismeritek a Deja Vu (már láttam)érzést?
Amikor éled a mindennapjaidat és egyszercsak egy pillanat erejéig úgy érzed, hogy ezt már egyszer átélted?
Lehet hogy csak a képzelet játéka, lehet, hogy csak illúzió, vagy akár puszta véletlen.
Mindenesetre elég furcsának találom.
 

LV
0
 

lekike

Power User
Utoljára online
2010.06.22.
45
0
6
Az ember szeretne hinni, hogy a halál után a lélek se sünik meg létezni, mert az lenne az igazi halál, igy marad a remény és a hit, hogy tovább él a lélek a halál után.
 

Kedvezményes Data.hu prémium előfizetés itt! Tölts villámgyorsan, korlátok nélkül!